Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Eddig még csak (egy helyen)...

Eddig még csak (egy helyen) feketén dolgoztam, beírhatom az önéletrajzba?

Figyelt kérdés

2017. jún. 7. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább ne, mert ha felvesznek az előző mh. ről való papírokat is kérni fogják.
2017. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondd inkább, hogy diák éveid alatt nyaranként besegítettél egy ismerősnek. Nem kellenek róla papírok és még mindig jobban hangzik, mint a valóság.
2017. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De 23 éves vagyok, 19 évesen fejeztem be a sulit (érettségi, okj), igy nincs semmi munka amit fel tudnék tüntetni rajta.
2017. jún. 7. 18:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam pályakezdőként. Egyetem mellett dolgoztam feketén, ráadásul olyat ami kötődött a szakmámhoz, értékes tapasztalat volt, előnyhöz juttatott az álláskeresésnél. Ezért én úgy döntöttem, egye fene, beírom, mert különben 0 tapasztalattal mentem volna interjúzni, így viszont volt 3 év releváns tapasztalatom.


Az interjún (annál a munkánál, ahova végül felvettek) rákérdeztek, hogy milyen munkaviszonyom volt annál a cégnél, mondtam az igazat, hogy részmunkaidő suli mellett, heti hányszor, és szerződésem nem volt velük... mondtam, hogy egyetemistaként sajnos ez volt az egyetlen lehetőség, hogy szakmai tapasztalatot szerezzek. Szemük se rebbent, bólogattak megértően. Felvettek, többet nem került szóba a dolog. Amúgy a beszélgetésünkből kiderült, hogy tényleg dolgoztam a szakmában, még ha nem is tudom bizonyítani, mert nagyon szakmai dolgokat kérdeztek, munkafolyamatokról stb., és én tudtam mondani a tapasztalataimat. Szerintem nem vettek volna fel, ha nem írom bele a fekete munkát az önéletrajzba.


Előtte én is sokat rágódtam ezen, de mindenhol azt olvastam, hogy a felvételizőnek sose lesz ebből baja, akkor sem, ha kiderül, csak ne hazudjunk róla. Nem fognak felnyomni a NAV-nál vagy hasonló, maximum ha valahol ez nem tetszik, akkor nem téged fognak felvenni.

2017. jún. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!