Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a helyes magatartás ha az...

Mi a helyes magatartás ha az új munkahelyen az első dolog amivel szembesítenek hogy papíron 6 óra a valóságban 8-10-12 munka, a fizu papíron ennyi, a többi zsebbe?

Figyelt kérdés

Na most adott esetben követelni azt lehet ami papíron van. Az előző helyről is ezért húztam el. Azok a 6 órán felüli plusz órák és zsebbe fizetett pénzek semmiféle papíron nem szerepelnek majd, és ha netán nem fizetik (mint előző helyemen) semmit se tehetek, hiszen mi alapján követelhetek én fekete órák utáni fekete pénzt.

Adott esetben még én is alaposan megüthetem a bokámat ha kiderül, hogy adóbevallásban nem szerepeltettem a fekete pénzeket.

Tehát az a szitu, hogy vagy kussolok vagy kinyitom a számat de akkor hogy bizonyítok, és ha bizonyítok azzal a saját nyakamra is ráhívom a NAV-ot nemcsak a munkáltató nyakára. Szóval 22-es csapdája, jobb csenden kussolni és elhúzni.


Na új munkahely. A szitu ugyanaz: minimálbér a többi zsebbe.

Mit lehet tenni?

Ha még a legelején felemelem a szavam, meg is van oldva: fel se vesznek/kirúgnak azonnal.

Ha azt mondom nincs plusz munka pénzért se ha 6 órás a szerződés akkor 6 óra és pont. Ki is rúgnak azonnal.

Ha azt mondom oké a túlóra, de papírozzuk szépen a pofámba röhögnek és lapátra tesznek. Lehet nem azonnal, hanem csak a jövő héten.


Ha meg belemegyek a rendszerbe, akkor ld. az írásom eleje. Ha magam is csalok a munkáltató miatt magam is bűnös leszek később. Ha hivatalos útra terelem az ügyet és még bizonyítani is tudom azzal a kötelet a munkáltató nyakára teszem-de a sajátoméra is!!!


Úgyhogy tessék szuperokosok: mit lehet tenni?

Kussolni és belemenni a csalásba? Örülni hogy ennyi is van?

Felemelni a szavam csak a melóhelyen és kirúgnak azonnal?

Felemelni a szavam hivatalos helyen és kirúgnak + még magam is eljárás elé nézhetek?


2015. aug. 7. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Az idiota ujabb kamu kérdése. Nem unod még a fiktiv kérdések gyártását?! Ennyire unatkozol?
2015. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

aláírod és csaló leszel, vagy becsületes maradsz és otthagyod őket.

Mindenki döntse el, mi a fontosabb.

2015. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na igen csak amikor a sajtóban kipattan valami botrány pl, hogy egy munkahelyen a dolgozók évek óta a legelemibb munkavédelmi feltételek hiánya mellett dolgoztak és egy baleset miatt valaki meghalt

akkor mindig akad valami szuperokos tirpák paraszut aki megkérdi hogy a melósok miért dolgoztak évekig szürkén feketén a jogszabályokat sokszorosan megsértve?

miért veszik fel a melót nap mint nap miért tűrik el hogy a m unkáltató fekete dolgokat varrjon a nyakukba?

hogy miért? Mert választhatnak

- belemennek a csalásba és van állás

-nem mennek bele és nincs állás


És azzal hogy belementek máris bűnrészesek, hiszen a dolgozónak ELVILLEG kötelessége megtagadni a munkát hogy jogsértést észlel. Pl azt hogy napi 6 órás papírral 10 ra meló és fekete zsebpénz.

De ha ezt megteszi a dolgozó akkor repül úgyhogy inkább befogja kussol és örül hogy van melója.


Csak aztt nem értem, egyesek honnan veszik a bátorságot hogy a fotelból pofázzanak hogy "nem kéne ám felvenni a munkát" meg "fel kell jelenteni a céget ha fekete munka van". Oké és akkor új állást is adsz nekik?

Mert ha ezt megtették akkor repülnek!

2015. aug. 7. 13:10
 4/5 anonim ***** válasza:
mondtam nemet szürke munkára. Ha arra hivatkozva csalsz, hogy jobb a semminél, akkor soha semmi nem fog változni.
2015. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudod akinek egy darab lyukas cipője van az nem gondolkodhat azon mire cserélje le.

Nincs mire egy darab van. Akinek van egy szar állása aminek jó része fekete és semmi reménye másikra annak vagy ez van vagy semmi. Mivel éhen halni érthető módon nem akarok, így van ez.


Másik dolog: 40 éves múltam. Én még az életben nem dolgoztam olyan helyen ahol semmi stikli ne lett volna, és ismerőseim is olyanokat mesélnek amik nálunk is zajlanak.

Úgyhogy is kijelenthetem nem csak én nem voltam még tisztességes helyen de nem is ismerek senkit aki lett volna.

Pl ott van egy ismerősöm aki multinál van nem is rossz fizuért. Túlóra? Állandóan. Mennyit kap érte? Semennyit. A cégnél ki nem mondott dolog: ilyen fizetés mellett férjen bele.

És belefér. Akinek meg nem: határozott szerződések vannak, így aki pofázik a túlóra miatt annak ki lesz fizetve. CSak aztán nincs új szerződés.

Ez tisztességes? Dehogy. ÉS ez egy multi. Akkor mit várjon az ember egy retek magyar kis szar cégtől.

2015. aug. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!