Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyik lenne jobb választás?...

Melyik lenne jobb választás? Kisebb noname cégnél manager-i pozíció vagy nagyobb multi névnél bármilyen munkakör? Többit alább.

Figyelt kérdés
Még viszonylag fiatal vagyok, a kérdésem az lenne melyik lenne jobb, egy noname akár magyar vagy külföldi kisebb cégnél elmenni kisebb vagy nagyobb vezetői munkakörbe, vagy elmenni egy igazán nagy névhez, aminek több százezer munkavállalója van, úgymond bárminek, komolyan mondom akár takarítani, vagy sima legalja beosztottnak, ahol nekem kell még a kávét is főzni, később még ott bármi lehet, csak vegyenek fel. Melyik lenne jobb?
2017. jún. 14. 10:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Mondok pár nevet:


Siemens

Eon,

General Electric

Coca Cola,

stb.

2017. jún. 14. 10:04
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy Audi, Mercedes. stb.
2017. jún. 14. 10:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod ha egy multihoz csak ilyen pozícióba vennének fel akkor egy kisebb cégnél milyen apropóból managernek? A kisebb cégek még jobban szűrik az embereket.
2017. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Multinál bármire több az esélyed, mit egy noname cegnél.
2017. jún. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak mert szerintem nagyobb névhez nehezebb bekerülni, de viszont hosszú távon jobbak a lehetőségek, és a pénz is.


Míg egy kisebb mondjuk 100% magyar cégnél a fizetés erősen limitált, nincs olyan kereseti lehetőség, persze évekkel később, míg egy multinál igazából bármennyit kereshet az ember.

2017. jún. 14. 10:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen az a bármilyen munkakör.


Ha tényleg a takarító/wc-s néni/sofőr/büfés stb., akkor a menedzseri jobb, mert takarítóból nem leszel irodai munkás, a menedzseri név meg legalább később jól mutat az életrajzban. Ha arról beszélünk, hogy az "aljább" munka ilyen ügyfélszolgálat, titkár, asszisztens, akkor én inkább a multit választanám, mert ott már jobban számít a latba, hogy lenyomozható, és jobb esetben van előrejutási lehetőség a cégen belül.


Viszont az hülyeség, hogy könnyebben elérsz kis cégnél menedzseri pozíciót. Kis cégek kevesebb pénzből gazdálkodnak, és nincs olyan munkaerő-bázisuk, hogy be tudjanak bárkit is tanítani. Nekik már olyan kell, aki betanítás nélkül is jó... és akkor jönnek az irreálisabb elvárások, hogy legyen 40 év munkatapasztalata és dolgozzon szarért-húgyért... vmennyire belelátok a dologba, mert több kis cégnél dolgoztam már (persze mint gyakornok, ingyért... ha ingyen mennél dolgozni, felvennének egy csettintésre, de akkor sem a semmire, legalább passzoló egyetemi tanulmányok, nyelvvizsga stb. kell).

2017. jún. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen ilyen kisebb cégekre gondoltam, hogy nem is olyan nagy név, ellenben elvárások: diploma, két nyelv felsőfok, kapcsolatrendszer, 10 év tapasztalat, és az ember azt hinné ezért kap mondjuk 800 bruttót, de helyette: 120 nettó.


Egyébként meg asszisztensi munkára gondoltam, nem büfés.

2017. jún. 14. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan céghez jó bekerülni amiből 20 év múlva multit csinálsz.


Sokszor a nagyoknak múltjuk van jövőjük nincs

2017. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!