Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért beszélt a cégvezető még...

Miért beszélt a cégvezető még a cégről, meg a lehetőségekről, azok után hogy kiderült, hogy nincs tapasztalatom s sok esélyem az állásra?! Más is volt már így?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon gáz volt az interjú - miattam -, nyilvánvaló módon kicsit égő is.

Ezzel viszont teljesen megzavart.

Nyilván már interjú közben én is lefagytam, mert rádöbbentem, mennyire keveset tudok, de amennyire tudtam, figyeltem. És akárhogy gondolok vissza, Ő még egy olyan bő tíz percet (bár számomra biztosan lassabban telt az idő) beszélt arról, hogy mik a munkakörülmények, lehetőségek, stb.-stb.

Miközben én meg már rég arra készültem fel, hogy felállít, gyors kézfogás, s a viszont látásra.


Ezt azért csinálta volna, hogy "észhez térítsen", hogy miben ("nagyban") kellett volna gondolkozzak, avagy hogy milyen lehetőséget kaphattam volna meg?


Ugyanis akármennyire is tudom, hogy nem jött össze, ezzel sajnos elültette a reményt. :/

A vége fele azt mondta - és bár már semmilyen emlékemben nem tudok 100%-ig biztos lenni, mert annyira bizonytalanná tett a szituáció, erre maximálisan odafigyeltem -, hogy küldjek neki ismét egy e-mail-t, miután döntöttem, hogy valóban akarom-e az állást, és akkor az eddigi jelentkezők közül eldönti, hogy kit választ. :P

Arra emlékszem, hogy vissza lett kérdezve, hogy mikorra, mondta, hogy "hááát hétfőre", amin érződött, hogy minél-minél előbb, de azért akar időt hagyni (meg formalitásból megkérdezte, hogy tudom-e az e-mail címet)...

De MI A FRANCRA, amikor nyilvánvaló, hogy szeretném az állást, de az is nyilvánvaló, hogy nem kapom meg.

A levelet természetesen még aznap este megírtam, tisztelettudó és alázatos formában, amennyire csak lehetett... de 99.9%, hogy feleslegesen.


Emiatt egy kis dühöt is érzek, így-is-úgy-is rossz érzés lett volna, de (utólag) jobban örültem volna annak, ha idő előtt lezárja az interjút, vagy bár udvariasan még beszél (lehet, ez is benne volt), de valami utalást ad arra, akár a végén, ami egyfajta nyílt titok az elutasításra, pl. "majd értesítem"...

Nem az, hogy még én írjak neki levelet, hogy az elmondottak alapján akarom-e elvállalni az állást!


Ez azért abszurd, nem?


Így most van bennem egyfajta furcsa, de nagyon-nagyon kellemetlen, rossz érzés, olyan, mint egy fajta reménykedés, de annál kilátástalanabb érzés: Ugyanis az eszemmel belátom, hogy hiába várok választ a levelemre, lehet, nem is ír vissza semmit; (gondoltam rá, talán jobb, ha direkt nem is figyelem, úgy jobban a realitás talaján tudok maradni); Ugyanakkor viszont elültetett bennem egy aprócska reményt, mi van, ha mégis csoda történik.

De tudom, hogy nem történik semmi csoda... CSODÁK NINCSENEK!!!


Sajnos az is nehezíteni fogja a helyzetemet - és próbálok erre is készülni -, hogy családtagom is bent volt az interjún... ugyanis autóval vittek le (éppen akkor volt neki is arrafele dolga), s mivel mindig kétes szemmel fordul a dolgaim iránt, belesett a helyre, hogy "mégis hova jelentkeznék"... a főnök pedig előjött, s mondta, hogy Ő is üljön be.

Tudom, ez viszont biztos szokatlan.

A lényeg, hogy Ő viszont úgy értelmezte a dolgokat, hogy bár irracionális lépés a cégvezetőtől, de fel akar venni. :S

És látszik rajta, hogy szinte biztos benne, hogy Ő ezt jól látta.


De én meg TUDOM, hogy nem így van.


És amitől tartok, hogy a családtagoknak, rokonoknak viszont meg úgy adja majd tovább, mintha már fel is vettek volna.

Ugyanis a családunkban, sőt az egész rokonságban KIB-OTTUL DOMINÁL a bizonyítási kényszer, az, hogy mi vagyunk a világon a legsikeresebb emberek, stb.-stb.

Valóban, a század elején és század közepén, ill. még úgy ahogy látom a rendszerváltásig valóban kötődnek nagyon sikeres, sőt híres, ismert nevek a családunkhoz... De ez mára már teljesen megszűnt... Viszont a család számára ez elő nem fordulhat, ELKÉPZELHETETLEN... hogy valaki ne legyen extrém sikeres, ne legyen szuperhős... és szinte már nem is tettem ezekkel olyan nagy költői túlzásokat.


Szóval miről szólhat ez, hogy adott egy halott reményt a cégvezető?

Vagy előfordulhat, hogy akkor Ő is hirtelen arra gondolt, hogy "hátha... talán, jobb még egyel több vésztartalék"?


Vagy ez nem is annyira kirívó eset, s most csak sok másik álláskereső ember kilátástalanságának az érzelmeit vetettem volna írásba???



2017. jún. 17. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem voltam ott az interjún, de ha ennyire beléd nevelték ezt a marhaságot, hogy szuperhősnek kell lenned, akkor simán elképzelhető, hogy te értelmezted rosszul a dolgokat. Van, hogy az ember előnyben részesít egy lelkes, ambiciózus, (netán hozzád hasonlóan megfelelési kényszeres), de tapasztalatlan kezdőt, aki kevesebb bérrel is beéri, kutyahűséggel fog felnézni a mesterre, és gyorsan tanul, hogy bizonyítson és kiérdemelje a bizalmat.:-)
2017. jún. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Jezusom... ha ezt meglatna, biztosan nem venne fel. Tulkombinalsz, tulaggodsz, tulagyalsz egy amugy nagyon egyszeru dolgot, az onbizalmad nulla, es ez valoszinuleg meg is latszik rajtad. Nem a tudasod (velt) hianya miatt nem fognak felvenni, hanem mert te magad sem akarod.
2017. jún. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy én magam se akarom?!

Az állást nem akarom, vagy hogy magamat nem akarnám felvenni, ezt most mire értetted?


Hogyhogy ne akarnám az állást?! Hülye kérdés, és nem erről van szó.

Az ember "szeretne" egy állást, persze, mióta világ a világ, ez így megy. De ebből sajnos még sok minden nem lesz...

Persze, az ember meg is próbál tenni érte, 99,99%-ban még ez is alap bármelyik embernél.


Más kérdés, hogy voltam egyetemen, végeztem OKJ-t, még gyakorlaton is voltam, 1 évig bedolgoztam, majd még 1 évig már szerződéssel, fizuval alkalmazva is voltam... Majd most váltottam volna, mert éreztem, hogy ami ott zajlik az egy nagy túró... csak itt rá is kellett döbbennem most, hogy nem is tudok semmit, avagy mennyi mindent kellene tudnom.

Mindegy is, még ez se igazán a lényeg most ebben a kérdésemben...


Én egyszerűen azt nem értem, hogy minek húzta még a saját idejét... Ennyire próbált "tisztességes" lenni? - mármint általános értelemben, mert velem szemben pont az lett volna az ésszerű, ha nem hiteget még, bár Ő ezt nem tudhatta...

Az ott levő rokonom miatt csinálta volna ezt?


Mert így sajnos kételyek közé dobott, s egész egyszerűen nem tudom elfelejteni. Egész egyszerűen eltűnt a lélekjelenlétem, s most tehetetlennek érzem magam.


Nektek segített ezen bármi, amikor ilyen helyzetben voltatok?

Vagy ez csakis az ember természetén múlik, nem is lehet javítani a rossz érzésen?

2017. jún. 17. 21:32
 4/7 A kérdező kommentje:

Igazából remélem, hogy ma már ki tudom ezt aludni, lerázom magamról a kételyeket, s holnaptól nekiállok a Nagybetűs álláskeresésnek.


Lehet, ez a megtörtént szituációt is egyfajta iránytű arra, hogy még komolyabban kell venni az álláskeresést, számbavenni a hibáimat, újraírni az önéletrajzot... más szempontok alapján állásokat keresni...


Tény, most a talpraállás nagyon nehéznek tűnik, de 100%, hogy sok ezer másik emberrel is ez már megvolt, meg talán még vannak rosszabbak is. Talán holnap jobb lesz, ebben az egyben merek remélni.


A legközelebbi, amitől tartok, az a holnapi nagycsaládi találkozó... Ha elő fogják ráncigálni a témát, nem tudom, hogy tudom majd kivágni magam.

De az már nyilván egy új kérdés, s nem ebbe a témakörbe tartozik.....

2017. jún. 17. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Hű, ezt tényleg nagyon túlkombinálod. Annyira, hogy az írásodból egyáltalán nem tudom megmondani, lehet-e esélyed a munkára, mert nem világos, hogy mi a tény, és mit gondolsz, fantáziálsz hozzá.


Amúgy bármi lehet. Előfordul, hogy direkt a tapasztalatlan, kisebb tudású embert veszik fel, mert neki lehet kevesebb pénzt adni, még "formálható", betanítható, nem a saját elképzeléseivel érkezik és nem veszélyezteti a "nagyok" pozícióit.


De lehet, hogy tényleg esélytelen vagy, ezt mi nem tudhatjuk. Az sem sokat jelent, hogy beszéltek neked a cégről - vannak HR-es ismerőseim, tudom, hogy van olyan cég, ahol ki van adva, hogy minden interjúnak legalább x percesnek kell lennie, még akkor is, ha az első percben kiderül, hogy a jelölt nem alkalmas. Ennek több oka is lehet, van ahol pl. az, hogy a HR-es kitöltse a munkaidejét, és beírhassa, hogy mondjuk fél órát eltöltött egy interjúval. Vagy egyik fiatal, pályakezdő HR-es barátnőmnek azért kellett minden interjút "elhúznia" kb. egy órásra, hogy gyakorolja a kérdésfeltevést, interjúztatást. És náluk is az interjú standard eleme volt, hogy beszélt a cégről.


Szóval, ezek alapján fogalmunk sincs. :)


De én a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy rajtad kívül még sokan jelentkeztek az állásra, és sokuknak ugyanígy beszéltek a cégről az interjún, és majd valakit közülük kiválasztanak, aki (egyszerűen a jelentkezők nagy száma miatt) nem valószínű, hogy te leszel. De az is lehet, hogy hétfőn telefonálnak, hogy grat, fel vagy véve. Az írásodból tényleg lehetetlen eldönteni. :D


Az mindenesetre tényleg fura, hogy bement a családtagod is az interjúra. :D

2017. jún. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam volt hasonló. A LILD egyik áruházába jelentkeztem még évekkel ezelőtt. Több embert is kerestek. Nekem nem volt élelmiszerkereskedelmi tapasztalatom, csak ruhabolti meg adminisztrációs munkák. Aránylag jó volt a fizu, normál cég stb. Mégis nyomták nekünk az interjúban, hogy milyen jó cég a LIDL... :) Totál feleslegnek éreztem, hiszen nekünk nem kell eladni a céget, mi jelentkeztünk oda. Tudjuk a bért, a beosztást (mind fent volt a honlapjukon). Én is azt hittem, nem vesznek fel. Ki is lett emelve, hogy hát kéne élelmiszereladói tapasztalat (végzettségem sem volt).


Mégis felvettek.


Aztán 2 hónapig bírtam, annyira szar volt. Kiderült, azért kerestek egyszerre 4 embert, mert folyamatos náluk a fluktuáció, a vezetők pedig idegbetegek ott helyileg. Állandóan szapultak, nem adták meg mindig a fél óra szünetem...


Jelenleg általános munkaerőhiánnyal küszködnek a cégek (HR területen dolgoztam), és simán lehet, hogy bár nem vagy elég jó oda (kevés tapasztalat, képzés, bármi), de nincs elég jelentkező...


A helyedben nem számítanék sosem arra biztosra egy interjú után, hogy felvettek. Keress tovább, amíg kezedben nem lesz egy munkaszerződés aláírva. Az a tuti.

2017. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"A helyedben nem számítanék sosem arra biztosra egy interjú után, hogy felvettek."


Persze, persze, ez nyilvánvaló szabály.


Csak én - voltam olyan hülye -, hogy elkezdtem hallgatni az ott dolgozó volt osztálytársamra - akinek szerencsére jó helye van ott, s jó munkaerő ahogy tudom -, aki folyamatosan önbizalommal forszíroz engem, sokszor túlzottan. Ő beszélt rá, hogy jelentkezzek, írjak önéletrajzot, milyen munkára számítsak.... stb.-stb., másodszorra bele is mentem, pedig az elején még úgy döntöttem, jobb, ha most még nem.

Az ő bíztatásai alapján valóban el is hittem, hogy jó leszek, jól előtudom magam adni...

S ahhoz képest teljesen más lett a vége : Más volt a főnök, más a tudásszint, sokkal nagyobb kaliberű az egész vállalkozás is, mint amilyennek hittem.

S ehhez képest kiderült, h. a valódi tapasztalatom is erősen 0-hoz konvergál, vagyis sok minden hasznavehetetlen és nem úgy van, amiről nekem előadták, hogy "ááá, máshol is így működik, a nagyoknál is".


VISZONT!

Családilag legalább nem hozták elő a témát! :D

Gondolom az első hév után rájött, hogy lehet (vagyis valójában biztos), hogy most ebből nem lesz semmi.


Úgyhogy ezt a részét megúsztam (legalább)!

2017. jún. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!