Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időt adtok az új...

Mennyi időt adtok az új munkahelynek? Mennyi idő után mondanátok hogy ez nem az én helyem?

Figyelt kérdés

Tegyük fel:

- a szakmátokban dolgoztok, ami minden nagyobb cégnél keresett

- azzal foglalkoztok amit szerettek csinálni

- de minden vállalatnál más és más a munkavégzés módja.


Én 2,5 év után válltottam munkahelyet (több oka volt, ezt most ne firtassuk). Lassan lejár a próbaidőm (3 hónap) a cégnél is még mindig úgy érzem, nem ez az én helyem.

Bűntudatom van, mert nem olyan rossz hely ez. De folyamatosan azt érzem innen el kell mennem.

Ti mennyi időt adnátok az új helynek?

Mennyi idő után mondanátok, hogy "ez így nem megy, nem tudom tovább csinálni"?


2017. jún. 18. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van máshová menni ,akkor azon nyomban felmondok. De ha nincs máshová menni és a számlák azok meg jönnek ,enni kell adni a gyereknek ,akkor kibírom valahogy. De közben keresek másikat.
2017. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1 naptól 2 évig bármennyit.. több időt 1 cégnél se éltem meg.
2017. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Változó. Volt amelyikre másfél hónap után mondtam, és volt amelyikre több, mint 3 év, és egy kórházbakerülés után. :)
2017. jún. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszatokat. Én sem gondoltam, hogy most azonnal felmondok. Csak büntudatom volt, hogy pályázgatok.
2017. jún. 18. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:
2-3 nap
2017. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kb fél év
2017. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt. 4 év után váltottam mert jobb lehetőségnek tűnt, de az csak a látszat volt. Nekem nagyon nem jött be az új hely, bűntudat nélkül mivel tisztában vagyok vele, nekik se lenne bűntudatuk, ha engem kéne elküldeni, így keresgéltem tovább és amíg nem találtam másik munkahelyet. Nem véletlenül van a 3 hónap próbaidő. Max. ne ígérgess és ne áltasd őket, hogy remekül érzed magad.
2017. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te. Nekem még 1 hónapom van a próbaidőből, a munka tetszik, de ennek ellenére azt érzem, hogy nem az én helyem. Valójában nem annyira rossz, de valahogy nem illek bele a képbe, a munkatársaim eléggé más stílusúak, gondolkodásúak, mint én, illetve a fizetés is lehetne jobb.

Eleinte adtam időt, hogy majd csak jobban érzem magam és beilleszkedem, de egyszerűen változatlan a helyzet.1,5 hete elkezdtem pályázni helyekre, csak azzal leszek bajban, ha interjúra behívnak, mert mégis mikor menjek el..

A pályázás és az esetleges felmondás miatt nem aggódom, hisz ha arról lenne szó ők is elküldenének. Én egyre jobban hajlok a próbaidő utolsó napján történő legkésőbbi felmondásra, mert nem akarok egy olyan helyen ragadni, ami nem az igazi és nem érzem magam jól.

2017. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fél évet adtam neki. Nagyon jól éreztem magam, mai napig sajnálom a társaságot, de a munkahely gázos volt. Még fél év után sem volt igazi munkaköröm, senki nem tudta mi a feladatom, sokszor csak lődörögtem, ezt utáltam. Amiről az interjún szó volt, abból semmi nem lett. Többször szóltam a főnökömnek e miatt, mindig ígért, de tett nem követte. Aztán kaptam egy lehetőséget máshol, azonnal beadtam a felmondásom, de enélkül is megtettem volna, max pár hónapot még kínlódtam volna ott. :)


Kérdező, ha folyamatosan azt érzed nem ott van a helyed, annak oka van. Értem én, hogy kell a pénz meg ilyenek, de én biztos nem csinálnám így tovább.

2017. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettetek.

Imádom a munkám, de ez nem az én helyem egész biztos! Minden tőlem telhetőt megteszek hogy a legjobb munkát végezzem, de sokáig nem tudok itt maradni!

2017. jún. 20. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!