Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen az ha egy...

Szerintetek milyen az ha egy munkás úgy dolgozik ahogy az energiája engedi és nem úgy ahogy elvárnák? F18

Figyelt kérdés
Akkor ez azt jelenti hogy nem tartja tiszteletben a munkáltató az "embert"?Mivel az ember elfárad pl nehéz munkáktól,és nem egy robot akit beállítanak hogy mennyit csináljon egy adott időn belül.És ha ezért még ki is rúgnak? Azt látom hogy szinte mindenhol nagyon gyorsan kell dolgozni közben meg a főnök nem veszi figyelembe hogy a munkás hulla fáradt.Csak az érdekli hogy dolgozzon.Ez nem emberi sztm.Mit gondoltok erről?
2017. jún. 19. 21:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem még az volt a kedvencem, amikor a főnök úgy akart túlóráztatni minket (étterem volt amúgy a hely, értelemszerűen kínai), hogy kevesebb, mint 8 óra alvás állt volna rendelkezésünkre. Amikor ezt szóvátettem, az volt a reakciója, hogy mások is kibírják, na meg hogy ez nem rendszeres, csak most van ilyen speciális alkalom, nem igaz, hogy egyszer nem bírom ki. Az ilyen szövegtől tudok a falra mászni. Egyrészt: Nagyon jól ismerem az ilyenek gondolkodásmódját. Ha belemegyek, utána kissé gyakoriak lesznek az ilyen egyszeri speciális alkalmak. Másrészt: Ha a kialvatlanságból következően valami balesetet szenvedek, akár kéz- vagy lábtörést, akár durvábbat, majd akkor is azt mondja, hogy egyszer ki lehetett bírni?
2017. jún. 21. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Amitől meg egyenesen a bicska nyílik ki a zsebemben, mikor a fáradtsági-kimerültségi panaszokra a főnök avval jön: "Megiszol egy erős kávét, és kész! Nehogymár belehaljál!".
2017. jún. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

12#

Erre azt kell mondani hogy: Engem a kávé elálmosít!

Nálam mondjuk ha nem is álmosít de nem számít hogy iszom vagy sem. Akár alvás előtt is ihatok kávét, ugyan úgy tudok aludni, bár igaz alvókával sincs baj :D

2017. jún. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13: Mondhatod, de nem túl valószínű, hogy a főnök ennek hatására eláll a túlóráztatástól. :)
2017. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Psycho nevü válaszoló:


Igen,valóban talán tényleg agyament és agresszív vagyok.Ezt eltaláltad,mondhatnám nagyon értesz a dolgokhoz.

De azthiszem az hogy egy ember nem illeszkedik be,munka,stb az azt jelenti hogy nem ért eggyet azzal ami van.Magyarul nem értek eggyet azzal a sok hazugsággal amiben élünk s élnek az emberek hogy nem szabadok az emberek és kis koruk óta azt verik egyesek beléjük hogy a normákat KELL követni.Mert ha nem akkor büntetés.Szoval egy olyan nagy hazugsággal teli világ ez korlátozott emberekkel hogy szinte bele kényszerülnek a szolga munkába.Nevezhetjük hisztizésnek ezt.De az a harag ami bennem van azért amiért látom hogy hogy nem mernek az emberek újat csinálni és máshogy cselekedni, az leküzdhetetlen.Ezzel a haraggal nem lehet jól funkcionálni mert engem is le korlátoztak.Nem vagyok szabad.Sok más ember nem szabad.Az emberek elhanyagolják az elesetteket.Átlépnek rajtuk és hazamennek drága autókkal a kényelmükbe miközben a hajléktalan az utcán fog aludni és éhes.Hol élünk?:(

2017. jún. 26. 00:17
 16/19 anonim ***** válasza:
Emberek! Gyűljetek gyorsan mind ide! Megszületett a kis Lenin
2017. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Psycho ***** válasza:

Igazából nem szeretnék hitvitát folytatni, sajnálom, ha úgy érzed, ennyire rossz világban élünk :( Valóban nem jó, valóban sok mindent lehetne jobban is, ez igaz. Hogy mennyire áll hatalmunkban megváltoztatni bármit is, az persze más kérdés :(


Ha nem gond, leírnám a gondolataimat ezzel kapcsolatban is. Egyfelől lehet én értem félre, de nem mindegy, a norma szót milyen értelemben használjuk, érdemes ezt tisztázni. Érthetjük alatta pl. egy gyári környezetben a megkövetelt, teljesítendő minimális darabszámot. Korábban ebben a szűk értelemben használtam ezt a kifejezést, és ennek a létjogosultságáról már leírtam a gondolataimat.


Másik, tágabb értelmezés pedig, hogy a norma szót egyfajta betartandó viselkedéses etikettként értve használjuk. Úgy, mint társadalmi (= kultúrafüggő) normák. Pl. nem lopok, nem ütöm agyon a másikat, vagy épp a kölcsönösség (én is adok, te is adsz valamit) stb., sok ilyen van. Én úgy gondolom, ezeket nem azért tartjuk be, hogy a büntetést elkerüljük, és nem csak úgy lógnak a levegőben, funkciójuk van. Közös nevezőre hozzák az embereket, van mihez igazodni, a NORMÁlis társas működést szolgálják az által, hogy "körülírják", mi az, ami követendő, mi az, ami elfogadott, mi az, ami már káros. Az esetleges büntetés sem ördögtől való, eszközként használjuk, hogy a normákat betartsák: következményeket ad, ha valaki eltér ezektől (bele lehetne menni, hogyan lehetne jobban, mi a büntetéssel a gond, de ez megint másik téma).


Emiatt úgy gondolom, egy-egy ilyen norma vagy szabályozás egy keretet ad, de ugyanakkor ép ésszel mérlegelendő is, hogy az adott helyzetben mekkora a létjogosultsága. Túlnyomó többségében az. De lehetnek persze néha kivételek, nagyon spéci körülmények közt. Ez viszont már ingoványos talaj.

Viszont gondoljunk csak bele abba, mi volna, ha ezek a normák nem léteznének? Ha mindenki "szabadon" azt csinálna, amit akarna, mekkora káosz lenne!

Pl. a gyári példánál maradva egy műszakban egy soron dolgozik 15 ember, abból 4 bagózik és beszélget odakint, 3 facebookozik mert épp egy kellemes beszélgetésben van valamelyik ismerősével, ketten elmennek kajálni egy jót, egyvalaki alszik mert fáradt, a maradék 5 meg hozza le a darabszámot? Lehetetlen, és igazságtalan azzal az 5-el szemben. Persze, akkor legyünk igazságosak, pihenjenek ők is.

Elég hamar tönkremenne így a vállalat, és mind a 15-en mehetnének munkanélkülire. Ez persze csak egy példa volt, szemléltetve, hogy még a szűk értelmű normának is igen fontos jelentősége van.

2017. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Psycho igazad van.Csak anyira sz*r állapotban voltam előző kommentemnél...Magamon akarok segiteni nem a munkahelyeken vagy a világon.Tudom hogy én tehetek arról hogy ott tartok ahol és irigy is vagyok azokra akiknek jól megy:(

Kibuktam,mert annyira összejött minden de azon vagyok hogy talpra álljak:)

2017. jún. 26. 19:33
 19/19 Psycho ***** válasza:
Értem :( Sok sikert, remélem sikerül! :)
2017. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!