Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek abban van valami...

Szerintetek abban van valami hogy valakit azért nem vesznek fel egy munkahelyre mert túl kevés fizetést kér? Többit alább.

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, hogy valaki nagyon alacsony összeget mond akkor az komolytalannak tűnik, hogy nincs önbizalma. Most nekem így elsőre ez az abszolút vicc kategória, tehát másik ember hülyítése, nem nagyon logikus. Vélemények?
2017. jún. 26. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Egy barátnőm konkrétan így járt. Ráadásul egy olyan munkakörben, ahol a cég érdekeit kellett volna érvényesítenie. Nem vették fel, mert a sajátsát sem tudta és magát is alulértékelte.
2017. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én komolyan azt hittem aki ezt mondta viccel, olyan mintha azért nem vennének fel mert fekete helyett barna cipő volt rajtam az interjún.


Ilyen tényleg van?


Most mondok egy összeget, mondjuk 140.000 nettó, akkor mondja a vezető adunk többet, 240 nettót, valahogy így.

2017. jún. 26. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A vezető ezt nem fogja mondani. Van X összeg, amit erre a fizetésre szánnak, ez csak pszichológia, hogy ki mennyire tartja magát
2017. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tényleg attól függ, milyen munka. Ha tárgyalónak jelentkezik, sales-esnek, akkor lehet, hogy komolyabb cégnél ez negatívum.


Viszont engem már vettek fel úgy, hogy durván alácéloztam annak, amit ajánlottak (mondjuk ez inkább a többi cég smucigsága miatt volt így, máshol hasonló munkára tényleg annyit adtak volna, vagy gyakran rosszabb konstrukcióban, pl. nem teljes bejelentéssel).

2017. jún. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen van.
2017. jún. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja de elsőre nagyon hülyén hangzik de lehet van ilyen.
2017. jún. 26. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Hülyeség meg HR-es mese.. Ha valakinek olyan végzettsége, tapasztalata van amivel mondjuk 300-at kereshetne, de 150-et mond, persze azt az érzést adja hogy nincs tisztában a bérekkel meg kicsit alábecsüli magát, de ebbe már az is közrejátszik, hogy itthon alapjáraton alacsonyabbak a bérek és a tag még annak a kevésnek is örül (Ezért mondanak sokszor kevesebbet a népek).


Másrészt meg, ha a céghez megy valaki aki 300-at kérne, de van más aki ugyanazt a munkát megcsinálná 150-ért,miért utasítanák el meg pont a cég saját szempontjából miért érné meg többet fizetni, ha ennyiért is elvállalja valaki? :) Érted.


Itthon egyébként pont ez a nézet uralkodik meg ezért szervezi ki ide nagyon sok cég az ilyen-olyan tevékenységeit, mert olcsó a munkaerő. Meg amikor úgy látsz hirdetést, hogy "Önéletrajzban tüntessék fel a bérigényt", épp azért kéri úgy hogy lássa ki mennyiért vállalná be azt az akármilyen pozit.

2017. jún. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
+ még annyi, ha meg egy interjún pl. túl magas összeget, vagy ugye "irreálisat" mondasz, akkor meg azért néz rád tág, birka szemekkel a nagytudású HR-es... :)
2017. jún. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem HR mese, de nem is a 300 ezres buttókra vonatkozik többnyire. Jóval magasabb kategóriákban és jóval magasabb pozíciókban.
2017. jún. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!