Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Éreztek egy olyan változást...

Éreztek egy olyan változást pár éve a magyar munkaerő piacon, hogy általában a szellemi munkát egyre kevésbé fizetik meg, mint a könnyű fizikai munkát vagy pedig egyre jobban egyenlő nettó fizetést kapnak mindkettőben?

Figyelt kérdés

Pedig ez 10-15 évvel ezelőtt nem így volt, a szellemi dolgozók, akár egyszerű call center-esek vagy előkönyvelők, gyakornokok is valamennyivel többet kaptak, mint a könnyebb fizikai dolgozók, ugyanabban a városban.

Most ne vegyük figyelembe azokat, akik rokoni vagy más kapcsolatokkal vannak benn szellemi munkahelyeken és nem túl sokat kell dolgozzanak magas fizetésekért.

Köszönöm a komoly válaszokat.



2017. jún. 25. 15:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon sok ceghez járok... az operátorokat hálóval jell fogdosni, mert nincs ki elvégezze a fizikai munkát...

Az irodára, meg tuljelentkezés van, mert annak elkenére érkeznek CV-k, higy nincs állás hirdetve.... azt hiszem ezzel elmondtam mindent...

2017. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. És ha ez köztudott lenne, átpártolnának.


Én is szivesen vállalnék 250 E fölötti nettó fizetésért nem szellemi munkát, de nem tudom, hol van ilyen!

2017. jún. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

1: Hogyhogy JÁRSZ?

Mi az az operátor?

2017. jún. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Előző: operátor az a droid, aki a gyárban a szerelőmunkát végzi.

De pl. a call centerben is operátornak hívják a telefonálgató droidot.

Akárhogy is van, én szívesebben végzek szellemi munkát, a fizikai munkára teljesen alkalmatlan vagyok.

2017. jún. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amilyen káosz van a munkaerőpiacon, semmin sem lepődöm meg.
2017. jún. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igen, érzek ilyet. De a fizetés az alapján áll össze, hogy az ember mennyire nélkülözhető. Az irodai melosok egyre inkább nélkülözhetőek mert sokan akarnak ilyen pozícióban dolgozni, robotolni a gyárban meg kevesebben. Lehet h egy egy esetben ugyanannyi a fizetés csak tudod nem Mind1,hogy közben mit csinál az ember, mennyire fárad el belőle.
2017. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
ebben az országbanmit fizetnek már meg?? én csináltam megalázó tróger munkát,most szellemi munkát..és csak adósodom elfelé,mert albérletről albérletre megyek.ezért is húzok el ebből a mocskos c...ány undorító féreg országból hamarosan.
2017. jún. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Mert a kilencvenes és kétezres években elterjedt, hogy csak az az igazi ember akinek felsőfokú végzettsége van. A fizikai ill. kétkezi munka nem volt divatos. Ráadásul rengetegen lekoccoltak az országból. Most lasszóval kell melóst fogni, mert mindenki télen fűtött-nyáron hűtött irodában akar csücsülni DOLGOZNI MEG ALIG AKAR VALAKI. Hívj ki egy villanyszerelőt vagy vizest vagy gázszerelőt. Olyan összegekért dolgoznak hogy a hajad égnek fog állni. Nincs szakmunkás. Pont a héten volt, megyek reggel a CBAba egy pénztár megy baromi hosszú sor. Megy a höbörgés "siessen már, miért nem nyitnak másik pénztárt?". Erre a pénztáros:-Akkor hozzon valakit aki hajlandó DOLGOZNI!-kuss lett.
2017. jún. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor hozzon valakit aki hajlandó DOLGOZNI!"

Nem kellene c.gánykodni a 4-6 órás bejelentéssel, meg a minimálbér + hangyaf.sznyi fizetéssel és mennének dolgozni az emberek.

2017. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8: Helyesen: dolgozni ANNYIÉRT!

Érdekes, az ALDI-ban meg a LIDL-ben van elég pénztáros és ha 4-en állnak a sorban, már nyitnak egy új kasszát.

De publikus is a fizetés, ki van téve a bejárathoz az álláshirdetés és az is, hogy mennyit fizetnek, nem lehet mondani, hogy keveset. 4-5 órára a minimálbér dupláját+pótlékok, juttatások.

2017. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!