Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi volt a legkínosabb munkahel...

Mi volt a legkínosabb munkahelyi felmondásod? Mennyi volt a legrövidebb idő, amit munkahelyen töltöttél, és hogy mondtál fel?

Figyelt kérdés

2017. júl. 5. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hét után letamaszkodtam az irodavezető asztalára a nap közepén, és közöltem a felmondasom. Mondjuk nekem nem volt kínos...
2018. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az számított a legkínosabbnak, amikor a főnököm, akinek már előtte is jeleztem többször, hogy sem a munkakörülmények, sem a cég labilis anyagi helyzete, sem a munkahelyu légkör nem szimpatikus, hülyének tettette magát és fancsali képpel, műpityergő arccal kérdezgette, hogy "hát de miért, nem érzed jól magad itt?", mikor gyakorlati időm után mondtam, hogy többet nem szeretnék itt dolgozni.
2018. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kínos, igazából az eddigi felmondások közül ami legfurcsább volt.


Más kérdésekhez is leírtam, így, akik már sokadszorra olvassák, azoktól elnézést! :)


A legrövidebb idő kb 3 hét volt, amikor találtam egy közelebbi munkahelyet a lakásomhoz.


A felmondásnál próbaidős voltam még; és ez volt diploma után a legelső munkahelyem.


12 órában dolgoztam, szóval nem 5 napot voltam a héten.


Egy ilyen off napon elmentem interjúzni és azt hiszem pár óra múlva hívtak is, hogy felvettek (szuvenírboltba).


Másnap (szerdán) úgyszintén off napom volt. Szóval kedd délután kimostam az egyenruhát, másnap hajnalban kivasaltam és bementem a HR-re felmondani és visszaadni az egyenruhát.


A HR-es néni teljesen elképedt, hogy ezt hogy gondoltam. Elmondta, hogy majd a jövőben meg fogom tapasztalni hogy ezt nem tehetem meg egy munkahelyen; egy bizonyos időt ott kell maradnom felmondásnál, amíg találnak helyettem valakit.


Elmondtam, hogy próbaidős vagyok, de ő folytatta, hogy az nem számít - ez nagyon ocsmány dolog tőlem, hogy cserben hagyom a munkahelyet illetve ezt a jövőben látni fogom, hogy nem lehet megtenni. Hogy pl a helyes megoldás az lett volna, ha felajánlom, hogy maradok 1-2 hetet.


Utána telefonált az egyik felettesemnek, behivatta, akitől ugyanezt a fejmosást megkaptam.


Én türelmesen elmondtam újra és újra, hogy próbaidőn az alkalmazott bármikor felmondhat bármilyen indokkal (ugyanúgy ahogy a munkáltató is elbocsájthatja azonnal), de elmondták, hogy ez nem így működik és olyan nincs, hogy valaki gondol egyet és másnap nem is dolgozik.


Elmehettem "hamarabb" ; sikerült csütörtök-péntekre találniuk helyettem valakit, szóval a probléma meg volt oldva a részükről - de nem mintha én maradtam volna.


Még párszor megkaptam azt, hogy mi lett volna, ha nem találnak senkit, aki beugrik a helyemre , hogy érezzem magam mázlistának, hogy egyáltalán rá tudtak bólintani a kérésemre és, hogy majd tényleg tudnom kell egy munkahelyen, hogy még próbaidőn se tűnhetek el egyik napról a másikra egy felmondás után.

2018. dec. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!