Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már olyan hogy...

Nektek volt már olyan hogy egy állásinterjú félbeszakadt? Többit alább.

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok amikor nem az a megszokott állásinterjú van hogy köszönés, kézfogás, majd beszélgetés, majd a végén kézfogás, hanem valamiért félbeszakad az állásinterjú. Nektek volt már ilyen?
2017. júl. 6. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan ahova most felvettek ott megvolt az elbeszélgetés, kitöltettek velem egy tesztet, majd eltűntek. Miután már 20 percet ültem a kitöltött teszt fölött, elindultam vele a tárgyalóból kifelé, egy melós elvette, hogy majd odaadja. Én meg nem láttam senkit, és hazamentem :DD Egy hét múlva hívtak, hogy mikor tudok kezdeni, azóta is itt dolgozok :DDDDD
2017. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Psycho ***** válasza:
100%

Volt, bár én az asztal másik végén szoktam ülni, úgyhogy mondhatom, hogy többször is. Állásinterjúnál azért bővebb battériát használunk, nem csak beszélgetés van.

Volt, amikor teljesen reális érvekre alapozva a jelölt jelezte, hogy nem tudja folytatni. Például nagyon rosszul érezte magát (látszott is rajta), úgyhogy egy másik alkalommal jött vissza.

Volt, akinek anyukája rosszul lett, és hazaszaladt. Ő ugyanaznap délután folytatta (szerencsére nem volt komolyabb baj).

Olyan is akadt, akit mi küldtünk haza. Csinálunk műszeres mérést is (szem-kéz koordináció), az úrnak pedig friss kézsérülése volt. Nyilvánvaló, hogy nem akartuk erőltetni.

De olyan is előfordult már, hogy a jelölt felállt, hogy ő nem fog ennyi tesztet kitölteni, és hazament. Lelke rajta.

2017. júl. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Volt, amikor teljesen reális érvekre alapozva a jelölt jelezte, hogy nem tudja folytatni. Például nagyon rosszul érezte magát (látszott is rajta), úgyhogy egy másik alkalommal jött vissza."


te ez milyen cég? :D :D

2017. júl. 6. 21:10
 4/9 A kérdező kommentje:

"De olyan is előfordult már, hogy a jelölt felállt, hogy ő nem fog ennyi tesztet kitölteni, és hazament. Lelke rajta.

"


Én ilyesmire gondoltam egyébként, mondjuk elkezdődik a beszélgetés, és akkor jönnek a tesztek. A jelölt meg nem akar ilyennel foglalkozni, és megköszöni, majd lelép.

2017. júl. 6. 21:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a teszt-megtagadósdi neked mint HR-snek eleve egy mínusz pont, hogy ilyen hozzáállásnál százszor jobb a rosszul kitöltött teszt. Nem feltétlenül azért lenne sikertelen, mert buta a jelölt, hanem éppen olyan kérdések vannak benne, amiről soha életében nem hallott / nem tanult stb.
2017. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
45%

Yep, 2x is.

Egyszer voltam valami közvetítőnél, ahol a háeres cicának akkora csöcsei voltak, mint a fejem. Fogalmam nem volt, miről beszél, a franc se figyelt a rizsára, a lóvé is kevés lett volna, de mondom én ezt az órát itt végig ülöm, hátha mellbedobással meg tud győzni.

Nem tudott, az irodaházban megszólalt a tűzjelző. Hogyarosseb, azóta se mentem feléjük se...

Másik esetben a háeres cicának kisebb csöcsei voltak, cserében legalább nem volt az az okos típus, mondjuk a sminkje az rendben volt; nem is ez a lényeg, hanem első körben kérdezgetett, hogy mennyire értek a C-hez, mondom ha megfizetik, akkor elég jól értek hozzá. No, kis őzike szemei felcsillantak, én szokás szerint nem nagyon kérdezgettem a poziról, viszont megtudtam tőle, hogy szingli, és szereti a ...valami olasz kávét, a latin zenéket, és még pár ilyen hasznos dolgot. 2 nap múlva második kör, ott hamar kiderült, hogy az a C az igazából C#, még ha C++ lett volna, akkor talán maradok is beszélgetni, de így nem sok értelme volt. Megbeszéltük, hogy máskor nem a háeres cicára kell bízni az ilyen műszaki dógokat, oszt akkor nem b.asszuk el a másik idejét. Szóval az interjú rövid volt, de legalább gyors.

2017. júl. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Psycho ***** válasza:

Kis tanácsadó cég vagyunk, multikkal állunk kapcsolatban, akik kiszervezik a munkapszichológiai alkalmasság-vizsgálatot. Ők elküldik hozzánk a jelölteket, lezajlik a vizsgálat, mi pedig küldjük a szakvéleményeket a megrendelőnek.

Mivel ez néhány napnyi átfutási időt jelent, bőven belefért, hogy az úr, aki rosszul lett, egy-két napon belül egy következő vizsgálati alkalomkor jött el.

2017. júl. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
HR-s Cicának csöcsei... :D Ezen szakadok. :D Igaz, én nő vagyok, de meg tudom érteni, ha nőként indulok be egy David Beckam-re, annak nincs akkora látszata. :)
2017. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régebbi cégemnél egyik főnök interjúztatott, teszt annyiból állt, hogy modellgyurmából csinálja meg a műszaki rajzon lévő terméket, mérnök gyerek 5 perc után távozott, de hagyott egy ökör szobrot a gyurmából. Nem vették fel xD
2017. júl. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!