Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy viselítek el az ilyen...

Hogy viselítek el az ilyen kollégát? Nektek is van hasonló?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ketten dolgozunk egy irodában váltásban. Legtöbször ugyanazzal vagyok,akit már nagyon nehezen viselek el.

A munkaidő végéig hisztizik, csapkod, flegmázik, másokat ócsárol folyamatosan,miközben magát meg veri (sokra tartja). Minden áldott nap elhangzik,hogy ez fogyatékos, az nem normális, az h@lye, az és az és az...Ha kifogy a golyóstóllából a tinta,akkor a földhöz vágja és ordibál,káromkodik. Már nagyon nehezen bírom..így dolgozni se egyszerű.Ha telefonos ügyet intézek sincs tekintettel semmire és ugyan úgy hangoskodik. Egyik nap annyira sok volt már ebből,hogy vissza szóltam neki,hogy ő se több másnál. Amitől nagy harag alakult ki közöttünk és azóta még rosszabb a légkör.-.-

Mit tudtok tanácsolni? Közben még hozzá tenném,hogy iszonyat kétszínű. Akárki bejött hozzánk akár családtagja,amint kilépett már szidta őket is,de még a saját vőlegényét is semmizi..én meg már belebolondulok,amikor engem is elkezd kritizálni,hol előttem,hol a hátam mögött hallom vissza.

Gondolkodom azon,hogy kilépek ebből a munkakörből,de máshol se valószínű,hogy jobb lenne. Eddig vonzottam az ilyet :(

Ki mit csinálna ebben a helyzetben?


23/L


2017. júl. 12. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:

felrúgnám...


ha nem akarsz ennyire agresszívnak tűnni elég ha ráordítasz, hogy "kussolj, vagy megborítalak asztallal együtt."


esetleg megkérni főnököt, hogy őt vagy téged tegyen át másik műszakba, mert az a kretén miatt nem tudsz érdemleges munkát végezni?

2017. júl. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen a főnöködnek jelezd a problémát. Ha az nem hat, de nem akarsz kilépni, akkor ideje ledominálni.


Ezt a következőképpen kell csinálni:


1. Teszel rá magasról, hogy mit gondol vagy mond rólad. Úgyis mindenkit ócsárol. Akkor is fog, ha te mindent megteszel, hogy ne tegye.


2. Csak akkor szólsz hozzá, amikor rendreutasítod. Nem beszélgetsz vele egyáltalán semmiről, soha. Ő csak akkor létezik, ha zavar téged. Egyébként egy senki.


3. Ha zavar, akkor azt mondod neki, hogy fogja be a pofáját, mert zavar a munkában. Ezt variálhatod azzal, hogy kussoljon. A kommunikációtok eddig terjed. Azért, mert semmi másra nem jó és semmi másból nem ért. Nem indoklod meg neki a viselkedésedet, nem beszélsz hozzá máshogy.


4. Kerülöd a fizikai bántalmazást és a durva szóbeli becsmérlést. Nem sértegeted a személyében. Egyszerűen csak azt mondod neki, hogy kussoljon és fogja be.


5. Időről időre jelzed a főnöknek, hogy nem végzi a munkáját és téged is zavar benne. Hacsak nem extra csókos, előbb-utóbb el fogják küldeni.

2017. júl. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!