Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van a munkahelyemnek...

Joga van a munkahelyemnek rólam készült fényképeket feltenni a netre a tudtom és beleegyezésem nélkül?

Figyelt kérdés
Szórakozóhelyen dolgozom. A munkahelyem a facebook oldalára rendszeresen tölt fel fotókat, és némelyiken megtaláltam saját magamat is (felismerhetően). Nagyon zsúfolt és forgalmas helyről van szó, és nem tudok munka közben arra figyelni, hogy ki mikor honnan fényképez, úgyhogy nem tudtam ezekről a képekről. Én nem szeretem, ha a netre bármiféle kép felkerül rólam. A kérésemre kötelesek levenni ezeket a képeket?
2017. júl. 16. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
ha kéred, levehetik, de szerintem valamilyen formában te, mint dolgozó, ebbe beleegyeztél, mikor odakerültél.
2017. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Végül is a neved nincs ott. De ha nagyon szigorúan vesszük, valószínűleg szükség lenne a beleegyezésedre. Kérdezd meg, nem lehetne-e másik dolgozóval népszerűsíteni a helyet.
2017. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
le kell venni ha nem akarod,de akkor lehet kicsapnak mint macskat sz#-rni
2017. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A munkaszerződésemben nincs semmi olyasmi, hogy csinálhatnak és nyilvánossá tehetnek rólam fényképeket. Nem modellkedni vagyok ott, hanem takarítani. Kirúgni talán nem fognak, mert így is kevesen vagyunk, mindenki felmond, amint megteheti. Sajnos én még nem tehetem meg.
2017. júl. 16. 12:56
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egy nyilvános helyen dolgozol, ahol tömegfelvételek készülhetnek, nem kell a beleegyezésed a fotó közzétételéhez. Ha 50 ember közt vagy, nem zoom-oltak rád, nem emeltek ki, akkor nem kötelesek levenni a képet. Ha neked ez probléma, akkor ne dolgozz ilyen helyen.
2017. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 5#-nek van igaza, bár az 50 fő nem kell. Nyilvános helyen tömegfotónál nem kell engedélyt kérni, ha annak tömegjellege van kiemelve és nem egy adott emberre fókuszál.
2017. júl. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!