Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szakmai érettségivel kaptam...

A szakmai érettségivel kaptam egy szakmát, hol tudom kiváltani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy ki kell váltani, mert csak az érettségi bizonyítványba van belefirkálva két sor, személy és vagyonőr szakma, hol lehet ezt kiváltani vagy hova forduljak?
2017. júl. 18. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Az iskoládat kérdezed!
2017. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ők nem tudnak erre válaszolni, próbáltam
2017. júl. 18. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
Pedig ezt az iskolànak KELL tudnia. Ők intèzkednek! Milyen helyen vègeztèl hogy alapokkal sincsenek tisztàban?
2017. júl. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem kapsz róla papírt, csak ha elvégzed az OKJ-s tanfolyamot is, ami így a szakmai érettséginek köszönhetően csak 1 éves lesz számodra.
2017. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4. Nem, az a tiszthelyettes rendőrre vonatkozik, ott van az hogy ezzel az érettségivel hamarabb elvégzem.
2017. júl. 19. 19:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Megvan a bizonyítványod, amit minden év végén a kezedbe nyomtak? Az bizonyítja, hogy elvégezted azt a szakmai képzést. Már amennyiben legalább elégséges érdemjegyek kerültek bele.

Az érettségi nem kötelező eleme a képzésnek. Arra külön kellett jelentkezni. Ha sikeresen letetted, akkor arról is kaptál egy érettségi bizonyítványt.

2017. júl. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6. Az érettségiben van benne a szakma. A 12 osztállyal semmilyen szakmát nem végeztem el.
2017. júl. 22. 09:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor 12 évig mit tanultál? Az utolsó 4 évben nem voltak szakmai tárgyak?
2017. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De igen, voltak szakmai tárgyak az utóbbi 4 évben, de az miért feltételezi, hogy szakmát kapok, ha azokból átmegyek mind a 4 évben? A szakmai vizsgával kapok szakmát ami jelen esetben a szakmai érettségit jelentette, ami az érettségi bizonyítványban van benne.


És milyen kérdés ez, hogy akkor mit tanultam 12 évig? Soha nem kapott még szakmát gimnazista vagy szakközepes (most már szakgimnazista) 12 osztályáért, de még az érettségiért sem, most először ebben az évben kapunk az érettségi mellé szakmát.

2017. júl. 22. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!