Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, a felettesem utál....

Úgy érzem, a felettesem utál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves lány vagyok, a felettesem 30 körüli férfi. A helyzet az, hogy nemrég (kb 2 hónapja) új munkahelyre kerültem, ahol eleinte semmi probléma nem volt. Nem mondom hogy mindenkivel kijövök, elég zárkózott ember vagyok, de nem vettem észre hogy bárkinek problémája lenne velem, eleinte a főnöknek sem volt. Nem sokat beszéltünk, pár szót váltottunk élőben is meg emailben is, akkor még semmi baj nem volt, rendes volt, kedves, aztán valahogy megváltozott. Konkrétan nem hajlandó köszönni, csak néz rám helyette, egész nap hozzám se szól, legutóbb pedig mikor emailt írtam neki, annyit válaszolt hogy "jó"... hozzátenném egy normális, rendezett üzenetet küldtem, köszönéssel, búcsúzással, ő meg ezzel az egy szóval reagált, se egy szia, se semmi...régebben ilyen nem volt, normálisan válaszolt. Más kollégákkal pedig rendesen beszél, viccelődik is velük, csak velem ilyen, mondjuk ki, bunkó.

Szóval abban kérném a tanácsotokat, hogy mit kezdjek ezzel a helyzettel? Egyáltalán mi lehet az oka, hogy megváltozott?

Teszem a dolgomat, persze hibázok, mert nagyon kezdő vagyok még, de emiatt lehetek neki ennyire unszimpatikus? Vagy mi lehet a háttérben?

Nem mehetek oda hogy " figyelj már, miért utálsz?", nem vagyunk olyan viszonyban, hogy "számon kérjem" rajta, de mégis csak rossz így, mert elvileg ő a segítségem akihez bizalommal fordulhatnék meg stb...nos, ebben a helyzetben nem érzem hogy ez fennállna. Viszont nem jó így dolgozni, rossz a közérzetem is miatta.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 22. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
4%
Bekepzeled. Tetszik neked es belelatsz dolgokat.
2017. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
ÓÓÓ kiscicám, azt hitted ilyen egyszerűen működik a világ, mindenkinek szimpatikus leszel ahova csak beteszed a lábadat, nem addig van az. Jó, hogy már nem esel neki, megrázod a grabancánál fogva, hey ! te miért nem szeretsz xd
2017. júl. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tetszik, ha tetszene se lenne jelentősége, mert 3 éve boldog párkapcsolatban élek. :)

Nem azzal van baj hogy "nem szeret", hanem hogy kifejezetten csak velem ilyen, mással nem. Nincs meg semmi bizalom közöttünk, pedig egy minimális kellene hogy legyen, ha már neki dolgozom, vagy nem?

Vagy legalább az alap tisztelet a másik ember irányába, pl köszönés. De én annyit sem érdemlek.

2017. júl. 22. 11:37
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szóval nem sikerült behálóznod és felcopnod magad magasabb posztra most meg fáj ,hogy másra hárul ez a szerep, te meg le vagy pattintva ? Válts munkahelyet hátha ott a főnök zsánere leszel és nagy karriert befuthatsz még.
2017. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szóval ha rosszul esik hogy a főnököm telibeszar emberileg és szeretnék erre megoldást találni, akkor már egy ku..a vagyok, meg feljebb akarom "copni" magam?

Ö...értem, kösz.

Nem tudom mivel váltottam ki ezt az ellenséges viselkedést, kedves válaszoló, de sajnálom, hogy ennyire másképp érted a dolgokat, mint ahogy én.

2017. júl. 22. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:

milyen okos válaszok, istenem. :-O

Figyelj kérdező. Azt írod, hogy zárkózott vagy. Ez baj. A munkahelyeken ugyanis azt várják el, hogy trécselj, beszélgess, pletykálkodj legalább a nap felében, de inkább még többet. Ez a fontos, nem az, hogy hogyan dolgozol. Nekem elhiheted, volt egypár munkahelyem és mindenhol ez volt, és mindenhonnan azért rúgtak ki, mert nem tudtam beilleszkedni, nem akartam a sok paraszttal csevegni egész nap.

Szóval valószínűleg az történt, hogy valakinek nem vagy szimpi, és hazudott rólad a főnöknek. Nekem is volt egy kis tündibündi kolléganőm, aki mindenkinek nyalta a valagát, és rajtam élte ki a kisebbségi komplexusait (ő egy alacsony, ritka ronda nő volt, én meg 23 éves, fiatal, pályakezdő és szép) és mindenkinek hazudozott rólam. Én zárkózott voltam, ő meg seggnyaló, így hát mindenki neki hitt.

Valahogy szerintem próbáld meg tisztázni a főnökkel, hogy mi lehet a gond, bár nem tudom, mit lehet még ebből kihozni. És legyél nyitottabb, mosolyogj sokat, pofázz egész nap a nagy semmiről mindenkivel, hogy népszerű legyél.

2017. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: LOL :D
2017. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!