Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm viselkedése minden...

A főnököm viselkedése minden határt kezd úgy érzem túl lépni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve dolgozom vendéglátásban Pécsett.32 éves főnököm van.Régen nehezebben jöttem bele a munkafolyamatokba,de nagyon igyekeztem.Ő gyakran volt ideges és sokszor szidott mindenki előtt.A követelmény rendszere átláthatatlan volt egyszer ez volt a baj máskor az.Én igyekeztem nem magamra venni ugyanakkor nagyon bizonyítani akartam.Elég sok kritikát mondott egy idő után olyanokat is amik már nem voltak aktuálisak,vagy szerintem nem jogosak.Volt egy mindenkinek nehéz hét még a nyáron és sokat voltam bent.Nem tudtam úgy teljesíteni ahogy kellett volna a főnök folyamosan szidott ez gyengítette a teljesítményem. Olyan dolgokért is amik nem voltak jogosak.A dühét szórta rám,ezt más kolléga is így látta.Én eltűrtem neki mindent.A rá következő héten pont kiadták a szabimat és amint vissza mentem az a hír fogadott,hogy kiemelnek a pultból,csökkentik az óraszámom és más feladatkört kapok azzal az indokkal,hogy abban erősebb vagyok.Aztán néha még betettek majd teljesen ki a pultból.Indoklást nem kaptam,hogy miért vettek ki pedig tisztelettudóan kérdeztem.Aztán egy ideig kevés órával kellett beérnem.Aztán egy idő után jobb lett a kapcsolat,több lett a munka rám mindig lehetett számitani. A szabadnapomon is be mentem.Sok elismerést kaptam.Majd egy idő után megint csak a korholás. Pl szabadnapomon segitettem a többiek munkáját távolról irásban erre fogta és megsemmisítette az egészet.Majd felhivott idegesen,hogy ne foglalkozzak felesleges dolgokkal szabadnapomon és,hogy végre felvettem a telefont.(Rá 5 percre felvettem) Rá pár napja kért valamit szabadnapomon,amit nem tudtam teljesiteni.Rá pár órára már számon kért,hogy sikerült-e teljesitenem. Kértem türelmet.Rá pár napra együtt dolgoztunk.Ideges lett valamiért amiről nem is biztos,hogy én tehettem a rendszer hibája is lehetett,de már előtte felhúzta magát valamin.Aztán elkedzdett kiabálni velem és káromkodni,azt hittem nekem jön és megver olyan agressziv volt úgyhogy a vendégek is hallhatták.Kértem,hogy fejezze be nem ezt érdemlem.Erre közölte,hogy de én ezt érdemlem.Aztán mondtam neki mivel igazságtalannak éreztem ezt a viselkedést és ledöbbentett,hogy nem is biztos,hogy én voltam.Erre fenyegtően azt mondta,hogy rá ne merjem fogni.Erre közöltem,hogy nem vagyok hajlandó tovább ezt elviselni és ott hagytam.Rá egy órára kedveskedve hivott,hogy menjek vissza segiteni,ő angyon feszült és én a viselkedésemmel még csak rá teszek és,hogy nem haragszik rám.Erre mondtam,hogy szerintem nincs is miért nem ezt érdemlem és,hogy a rendszer hibája is lehetett az a dolog.Próbáltam célozni,hogy szerintem csak a dühét szórja rám.Próbáltuk megbeszélni a dolgokat.Azt mondta,hogy nagyon feszült és,hogy velem mennyire nem könnyű együtt dolgozni.Mondtam neki,hogy megértem,hogy mint főnök nincs könnyű dolga.Felsorolta mi nem jó,kértem,hogy ne arra nézzen,hogy 1000-ből egyszer mi a nem jó és ha valamit nem jól csinálok azért elnézést igyekszem,de nem vagyok tökéletes és elmagyaráztam mit miért csináltam.(Ezek a dolgok egyébként apró cseprő dolgok voltak,nem történt csak apró pici baj.)Azt is mondtam,hogy nehéz napjaim vannak,de a problémákat nem akarom behozni.Mondtam neki,hogy ha jogosan szól valamiért akkor azon igyekszem változtatni,de ha általánosságban beszél azzal nem tudok mit kezdeni és kértem legyen türelmesebb.Aztán megint felelőssé tett valamiért ami nem volt bizonyitott,hogy az én hibám az sem,hogy nem.Pici apróság volt.Erre már közöltem vele,hogy nagyon türelmes voltam vele,más fele ennyit nem viselne el neki és,hogy mindennek van határa.

Rá másnap megkért arra amire szabadnapomon is pedig jól tudta,hogy nem fogom tudni teljesiteni.Erre nem kedvesen reagáltam,bár nem is nagyon bunkón.

Aztán megkért valamire a munka során.Lelkiismeretesen megtettem.Erre közölte,hogy neki az egész nem jó,persze azt elfelejtette közölni,hogy hogy kéne csinálni.Pár hete még jó volt neki ahogy csináltam.

Aztán most volt egy kis galiba amit nem is értek miért,mert a kollégámmal tisztáztam,de ő mégis azt állitotta miattam volt.Erre a szabadnapomon a főnök irt,hogy gond volt.Erre hevesebben reagáltam,mert már nem birom ezt.Kérte ne sértődjek meg és ne vegyem magamra ezt már előtte nap is kérte és,hogy ő szépen kér(persze ez nem igaz) és én vagyok vele tiszteletlen és ez kezd túl menni a határon.Nekem ez már több,ont sok,hogy igy bánik velem és amikor nem tetszésem fejezem ki akkor még én vagyok a tiszteletlen.A többiek szerint is nagyon csúnyán bánik velem és azt mondták,ő vissza se mentek volna a helyemben,mert ez túl ment a határon ez az agresszív magatartás.

A többiekkel is ilyen,de velük nem mer annyira.Sokan felmondtak már.

A kollégákat és a munkát szeretem,de igy nagyon nehéz.Az adott helyzetben amikor letol.Mit tegyek?Vagy amikor kitalálja,hogy nem jó pedig eddig úgy volt a jó?


Köszönöm.


27/Nő



2017. febr. 8. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Lépj ki. Vendéglőkbe szinte mindig kell ember simán találsz új melót. Ez csak rosszabb lesz téged kiáltott ki boxzsáknak tehát ezen túl is a te hibád lesz minden. Lehet hogy ha szólsz neki egy pár napra megváltozik de egy ilyen ember kénytelen hosszú távon megváltozni.
2017. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagytok ti véletlenül szerelmesek egymásba? Csak mert nagyjából úgy civakodtok.
2017. febr. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom.Sajnos szerintem sem fog valtozni max masra szall ra.


Isten ments.O szerelmes a parjaba,en menekulok a magan eletemben az ilyen emberektol...

2017. febr. 8. 18:44
 4/9 anonim ***** válasza:
A helyedben kondenzcsíkot húzva menekülnék külföldre. És vendégként sem térnék vissza arra a munkahelyre, vagyis a pénzemet se élvezhessék ahogy a munkám se. De ajándékba azért tennék valamit, ne mondják hogy szemét vagyok, ha van valami rendellenesség akkor a NAV-nak ÁNTSZ-nek stb. jelenteném. Az ilyen főnök hiányolja a szovjet megszállást és a golyózáport. Ady a Nekünk Mohács kell című versében is erről az alávaló fajtáról ír, nem általánosságban a magyarokról.
2017. febr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy akar tőled valamit, csak nem tudja kifejezni az ézéseit. De, ha te nem így vagy ezzel, akkor könnyen találsz másik munkát.
2017. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem irtam a nemet sem az orientaciojat a fonoknek.Bizton allithatom,hogy nem szerelmes belem es hogy nem akar semmit inkabb boxzsak vagyok ahogy az elso irta sajnos.Jogtalansagot is kovetett el,jelenthetnem a nav-nak.A kollegakat es a helyet borzasztoan sajnalnam.
2017. febr. 8. 19:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen keress magadnak másik munkahelyet! Ne hagyd magad kihasználni! Szabadnapon nem dolgozunk a munkahelyünkön. Lehet, hogy jobban fizetnek majd és nem lesz bunkó a főnök. A vendéglátásban Budapesten könnyű elhelyezkedni, bár nem tudom, hogy hol dolgozol.
2017. febr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pasas pszichopatának tűnik.
2017. febr. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe ott ezt a degenerált idiótát. Én a helyedben már felmondtam volna az tuti és a NAV-ra is felnyomtam volna őket. Egy ilyen munkahelyért nem kár. A kollégák meg marhára nem érdekeltek volna. Ez a dolog előbbre való a kollégáidnál, akik nem a barátaid.
2017. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!