Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 25 éves srác vagyok és csak...

25 éves srác vagyok és csak egy érettségim van, egyetemet abbahagytam mert nem ment és nem tudom mit kezdjek az életemmel, gyárba nem akarok menni betanitott munkára, és olvasgattam az okj képzésekről is mindenki azt irta hogy azok semmire se jók?

Figyelt kérdés
Valaki, valami tanács?

2017. júl. 24. 17:47
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
olyat is kerestem ami 2 éves képzés, az automatikai technikus pont olyan csak ezekből kevesebb van vidéken, plusz 25 felett már csak esti tagozatra járhatok, és amúgy a 210 nettóról, heti 5x mész 8 órában? és nem megterhelő a munka?
2017. júl. 24. 18:05
 12/31 A kérdező kommentje:
11, köszi a biztatást csak néztem a képzés rohadt drága és sokan irják hogy cnc programozónak csak gépészmérnököket vesznek fel cnc forgácsolónak meg nem mehetek el ezzel a képzéssel nemde? azért irom mert 300 ezer Ft-t nem dobnék ki egy képzésre ami hasztalan
2017. júl. 24. 18:06
 13/31 anonim ***** válasza:
Nézd koma,ha megteheted anyagilag menj egy Cnc gépkezelő esti suliba,8 órás munka nem fizet 210 nettóban. Max ha feketén kiegészítik.
2017. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
még annyi, ha esetleg cnc programozónak megyek, akkor elmehetek cnc gépkezelő/cnc forgácsoló munkára is?
2017. júl. 24. 18:12
 15/31 anonim ***** válasza:

Nem igaz,hogy az okj-s képzés semmire sem jó,az idősebb korosztályból pl.nincs is sok diplomás ember még is dolgoznak.Ha a gyári munkához elvégzel valami képesítést nem betanított munkás leszel,és kevés munkával sok pénzt tudsz keresni.Ha van érzéked a matematikához,fizikához infóhoz,akkor elvégezhetnél mondjuk valami logisztikai képzést.


Néhány ötlet:digitális műszaki rajzoló,drog és toxikológiai technikus,elektromechanikai műszerész,elektronikai technikus,emelőgép ügyintéző,építő-szállító és munkagép szerelő,erőművi gépész,erősáramú elektrotechnikus,festő mázoló,fogtechnikus,formacikk gyártó,gazdasági informatikus,hajózási technikus,háztartási gépszervíz szaktechnikus,informatikai rendszerüzemeltető,ipari gépész,környezetvédelmi technikus,logisztikai és szállítmányozási ügyintéző,mobilalkalmazás fejlesztő,mozgóképgyártó hangtechnikus,nyomdaipari technikus,pénzügyi számvitel-ügyintéző,pénzügyi termékértékesítő,pénzügyi mérlegképes szervezeti ügyintéző,személy és vagyonőr,térinformatikus,vasúti váltókezelő,


ezek okj-s képzések

2017. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen hogy ennyi szakmát összegyűjtöttél :D jól esnek ezek a biztató szavak, az a baj hogy itt a régióban inkább csak ilyen méregdrága tanfolyamok vannak és azokról azt mondják hogy szart sem érnek, amik ilyen 2 éves esti képzések azok meg nem igen tetszenek, max a villanyszerelő
2017. júl. 24. 18:18
 17/31 anonim ***** válasza:

Kicsit vicces vagy...nem akarsz gyárban betanított munkára menni, de a cnc gépkezelő is csak betanított és gyárban dolgozik:DDDD


Újoncként mindenhol csak betanított lehetsz.A sulik csak egy iránymutatást adnak...

Szerintem nem árt, ha a fizikális részével megismerkedsz először, így a programozóival már félig meg is leszel...nem csinálsz egetrengető marhaságot, mint 5-ös anyagba 8-as zsákfurat:DDD

2017. júl. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
cnc gépkezelő is betanitott munka? ezt viszont jó tudni , köszi szépen :DD azt hittem ehhez valami szakot kell elvégezni, és mi az a marós, esztergályos és forgácsoló? azokat gondolom úgy kell kitanulni , vagy ezek is betanitottak?
2017. júl. 24. 18:29
 19/31 anonim ***** válasza:
Úgy értette a betanítottat, hogy hiába végzel el egy cnc esztergályos szakmát, nem fogsz tudni egyedül dolgozni mert a suliban csak az alapok lesznek meg, a munkahelyeden fognak majd betanítani téged, és ott fogod megtanulni, hogy mit hogyan kell csinálni.
2017. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
jaaa értem, de a fizikális részével nem tudok megismerkedni ha nincs meg az a végzettségem, mert úgy semmiképp se vesznek fel cnc esztergályosnak
2017. júl. 24. 18:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!