Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gépi forgácsolónak vagy...

Gépi forgácsolónak vagy cnc-snek mennyire stresszes a munkája?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, idén érettségiztem, főiskolában egyelőre nem akarok gondolkodni, olyat keresek ami nyugis, de azért önképzéssel van benne jövő.

2017. júl. 26. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem stresszes alapvetően egyik sem de ha neked az èleted stresszes,nem tudsz koncentràlni akkor eszetetgàlyosnak ne menj mert ott nagyon kell figyelni minden percben,egy rosz mozdulat ès vèged.Ugy felteker a gép hogy nem ismer ràd anyukàd sem.Cnc programozàs veszèlytelen ès jó a fizu de ha nem vagy fogèkony a programozas alapjaira akkor meggyűlhet a bajod vele.Persze a cnc hez is előbb kèzzel kell megtanulni forgàcsolni és utàna mèsz mèg 1-2 évet tanulni attólfügg hogy csak gèpkezelőnek vagy programozni.

Ösztöndíjas szakma amúgy.Ha pest elèrhető a szàmodra (közel van kollègium is)akkor ajànlom a 11.kerületben az Övegest.Jók a szaktanàrok ès egèsz felszerelt a tanműhely.

2017. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 10.-es vagyok. Pont most vagok túl a két hetes nyári gyakorlaton esztergályos műhelyben.

A gépi forgácsolásról annyit mondanék, higy nincsenek megfizetve. Mondja mindenki hogy hiányszakma így-úgy mégis szaros 130 ezerért gürcölnek végig 8-10 órát naponta + nagyon korán kell kelni. Persze végig kemény meló, nagyon leszívja az embert testileg, lelkileg(mind a gépi és kézi esztergáknál)

Voltak nálunk cnc-sek is nekik kicsit jobb, kevesebb a meló hisz a hagyományos esztergályosok készítik elő a munkadarabokat nekik csak be kell programozni a gépet és be kell rakni 5 percenként egy új mdb-t, viszont minden nap akár 2-3 órát is túlóráznak. A fizetés jobb, nem tudom mennyivel de nem csillagászati összeg az se.

Remélem tudtam segíteni.

2017. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És simán a gépi forgácsolóval el lehet még helyezkedni, vagy már csak cnc-sként?
2017. júl. 26. 09:50
 4/7 A kérdező kommentje:

Szomszéd kis vállalkozás-nál ahol most diákmelózom, cnc-sek 400nettót keresnek, 3an vannak, +1 öreg esztergályos szaki, de ő a cég tulaj, szóval ő jól szakít :)

De ezt a céget nem vehetem "referenciának" hiszen jól összeszokott 5fős brigád.

2017. júl. 26. 09:54
 5/7 anonim ***** válasza:

2# akkor Te nagyon rossz környéken voltál gyakorlaton....

Nalunk bőven 200k felett keresnek napi 8 órában....

2017. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, lehet rossz környék elismerem. Pedig ez itt egy jól pörgő vállalkozás.

#2 voltam

2017. júl. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Fizetés cégfüggő, sok cégnél valóban 130-150 a kezdőfizu, ami idővel nőhet. Nem különösebben stresszes meló, de nagy odafigyelést igényel, mert elég egy paramétert elütni, vagy rossz irányba vezérelni az orsót, és töröd össze a gépet!

Külföldet érdemes megpályázni.

2017. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!