Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek is van ilyen kollégátok...

Nektek is van ilyen kollégátok/kolléganőtök?

Figyelt kérdés
Van egy rosszindulatú kollégám a közvetlen környezetben. Megfigyeltem, hogy mindenkit kibeszél. Pl.: ha valaki ott van mellette, akkor kedves, de amint elmegy az illető mosdóba, vagy szabira egyből kibeszéli és befeketíti mások előtt. Kritizálja a munkáját, többek között. A szemedbe "jópofizik", de szinte biztos, hogy mindenkit kibeszél és minősít. Ő saját magát nagyon okosnak látja, de szerintem saját magán kívül mindenkit ostobának tart. Olyan megkeseredett.
2017. júl. 28. 20:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Már nincs :)

Szerencsére a főnöknek is feltűnt, úgyhogy megszabadult tőle.

2017. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van hát. Isten óvjon az ilyentől mindenkit. Azonban nekik is van gyenge pontjuk, azt kell megtalálni:).
2017. júl. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szerintem neki nincs gyenge pontja. Eddig én nem fedeztem fel és szerintem már nem maradok olyan sokáig itt, hogy ezt felfedezzem... :)

Amúgy a főnök kedveli, lehet csak nekem szúr ennyire szemet ez a viselkedés. Csak nap, mint nap ezt tapasztalom. Ma is (többször) ezt az undorító áskálódást. Bezzeg más szemébe nem mondja meg a frankót, de a háta mögött könnyebb kibeszélni/megalázni a többi kolléga előtt, jól kihangsúlyozva az illető esetleges hibáit/rontásait.

2017. júl. 28. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi elmondtuk egymásnak, hogy kiről, miket mond a háta mögött. Szóval nem volt nehéz "leleplezni".
2017. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenhol van ilyen.
2017. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
pár éve dolgoztam egy olyan helyen ahol 10 dolgozóból legalább 9en ilyen kétszínű aljas dögök voltak. 100 feletti volt a létszám. ja és főleg nőknél láttam ezt a viselkedési formát eddig. (férfiaknál is, csak náluk ritkán)
2017. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Félig illene nekem is ez a kérdés. És elég jól kitágítható a téma....

Van mindenhol ilyen.

Kibeszéléseken kívül, sok dolog keseríti meg a munkamorált.

Mert azért arra is kihat ha ilyen dolgokba botlunk.


" Olyan megkeseredett. "

Lehet hogy elsősorban a magukkal elégedetlenek így fejezik ki magukat, másokat kibeszélnek?

Kezdek arra gondolni " klinikai esetek ezek a népek "


Mindenkinek van gyenge pontja. Sajna kicsit nálunk is úgy alakulnak a dolgok, hogy én is kezdem másba keresni ezt. Egyenlőre csendesen csemlélen ( dühöngök is magamban )

Úgy érzem megteszem a munkámat, de akivel melozom ezt nem veszi észre...

2017. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nő lehet...férfiak közt ritkább az ilyen.

Én ilyenekkel nők között találkoztam eddig. Vacak az a tyúxaros életük, hát ott élik ki magukat.

Jó lenne, ha a vezetők nem csak a munka terén figyelnének oda, hanem a dolgozók viselkedésére is ügyelnének. Mert sajna sokszor csak az számít. Rosszindulat, pletyka, besúgás, talpnyalás...ezek előbb-utóbb kiderülnek, a többi dolgozó is kinyitja a száját. Már persze, ha főnök elhiszi, mert sokszor kiskedvencek az ilyen mocskok. Csontig tudnak nyalni és "éldolgozók".

Ha én főnök lennék szemmel tartanám ezt is, mert rontja a légkört, kihat a munkavégzésre. Aki nem "odavaló", az vehetné a kalapját részemről, az biztos!

Szerencsére azért mostanában, mint ahol most dolgozom, próbálnak odafigyelni az ilyesmire.

2017. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, és napi 8 órában el kell viselni, mert a főnök kis kedvence.
2017. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
8-assal teljesen egyetértek. Nálunk is vannak ilyenek, főleg 40 feletti nők, akiket elhagyott a férjük, a munkahelyükön élik ki magukat, ők nem azért járnak be, hogy dolgozzanak, hanem elsődlegesen a pletyka miatt. Mindenkit kibeszélnek a másik háta mögött, szerintem undorító. A főnökség persze nem figyel ezekre a dolgokra, pedig szerintem sem ártana, hisz a munka rovására megy, megkeseríti a "normális" dologozók életét.
2017. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!