Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyre bementek, szoktato...

Munkahelyre bementek, szoktatok kezetfogni a kolegákkal?

Figyelt kérdés
Triviális kérdésnek tűnik de nem az. Dolgoztam egy helyen ahol minden reggel kezet fogunk. Meg dolgoztam olyan helyen is ahol egyáltalán nem volt szokás. Nem azért mert utálták egymást az emberek, hanem egyszerűen nem. Programozó vagyok.

2017. júl. 30. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szituációfüggő. Ha éppen nem cipel valaki valamit, akkor többnyire szokás, néha kimarad. Van egy kolléga, aki közölte, hogy rühelli ezt a szokást, vele nem szoktunk, kivéve, ha direkt inzultálni akarjuk picit.
2017. júl. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szoktam persze.

pont ezért van nálam mindig folyékony kézfertőtlenítő.

reggel lepacsizok aztán elmosom a kezem.

2017. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi irodákban én vagyok az egyetlen nő. A fiúk kezetfognak egymással, mikor beérnek nekem csak odaköszönnek. Általában én érek be elsőnek, ha mégis van már benn valaki én is csak odaköszönök neki, nem megyek oda és nyújtok kezet vagy veregetem meg a vállát.
2017. júl. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Alain Delon ***** válasza:
Igen.
2017. júl. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán.


kapásból van aki odajön kezet fogni, azzal kezet fogok, bárki is, olyan nincs hogy valaki nyújtja és nem fogok kezet, mármint munkahelyen.


De sok helyen ahol dolgoztam, ahogy jött a lépés, ha valaki közel volt azzak lepacsiztam, de valamikor hagytam azt leültem a székemre.


De más is ilyen volt, pl egy helyen, jön be a fiatal fickó, körbe néz, azt leül, dobott egy "csá-t" mindenkinek.


Ja és ezek irodában voltak, szóval nem a szántóföldön vagy gyárban.

2017. júl. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

volt egy hely ahol szóltak hogy úgy helyes ha valakinek a szemébe nézel, ezt magyarázták ez különösen fontos, és erős kézfogás.


Mondjuk akkor azon a helyen, annál a cégnél ezen visítva röhögtem, mivel kezdtem már megismerni a céget és működését.

2017. júl. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
na igen az a csá-s fickó én vagyok :DD
2017. júl. 30. 15:32
 8/14 anonim ***** válasza:
ahol eddig voltam ott ilyen tekintetben mindenhol káosz volt, egyszer nem láttam olyat hogy egy irodahelyiségben mindenki mindenkivel kezet fog, vagy szóltak volna nekem vagy valakinek ez így megy, vagy így kellene.
2017. júl. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem. Van kb 25 ember a közvetlen területen, az iroda másik felén még 30, a többség nő, és mindenki ül a helyén, és dolgozik. Teljesen észszerűtlen lenne körbemenni és kezeket fogdosni. Még akkor sem láttam kézfogást, amikor valakik pont szembetalálkoznak egy folyosón.

Nekem nem hiányzik, szerintem ez így teljesen jó, ahogy van.

2017. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
1 emberrel rendszertelenül, de szoktam régebben. Ma már máshol vagyok, szerencsére senki sem igényli.
2017. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!