Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznátok ilyen körülmények...

Dolgoznátok ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés
Ez az első igazi munkahelyem, ha nem számolom a diákunka jellegű dolgokat, ezért kevés a viszonyítási alapom. A lényeg az, hogy gyorsan lecsaptam egy munkalehetőségre, megörültem neki, mert az, amit szerettem volna, azt kell csinálnom, amit tanultam. Sajnos nem keresek vele jól, de kezdőhöz viszonyítva normálisan, és nagyon szeretem magát a munkát és a kollégák is szimpatikusak. Nyilván van, aki nem lesz a legjobb barátom, de nincs különösebben feszültség. A probléma, hogy a munkahely nem a lakóhelyem közelében van, 2 óra az út csak oda. Tömegközlekedéssel közlekedem, és nem lesz máról holnapra autóm. Gondolkodom azon, hogy a munkahelyhez közel költözöm, de még egyrészt akármi történhet, még próbaidőn vagyok (eddig egyébként elégedettek velem), másrészt meg nyilván lakást venni sem egy egyszerű dolog, az sem lesz csak úgy holnapra. És hát nem is nagyon tudok másik munkahelyet. Persze van egy-két lehetőség, lehet próbálkozni, de azért egy pályakezdőért nem kapkodnak. Viszont minden nap este 7 van, mire hazajövök, és sok időm már nincs, mert korán lefekszem, hogy másnap reggel tudjak felkelni, és ha még bevásárolni is be kell vagy egyéb teendők vannak, akkor az még későbbi hazaérést jelent. Nem tudok sportolni járni, mert nem érzek energiát, hogy este 9-ig sportoljak, pedig így csak valami 8 órásra érnék haza, ráadásul a meghirdetett órák nem akkor vannak (csoportos sport). Nem akarom jobban pontosítani, nem kell, hogy felismerjenek. Ti mit gondoltok?
2017. aug. 15. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyen sok utazással nem vállalnám, nekem maximum egy óra lenne a határ. Én hét évig utaztam munkahelyre oda-vissza 80-80 percet csúcsidőben. Úgy értem haza mint egy hulla, ugyanazt éreztem mint te, semmi másra nem maradt időm, főleg élni nem, mert csak utaztam és tülekedtem a buszon meg a metrón. Szerintem amíg próbaidőn vagy, húzd ki valahogyan az utazgatást, aztán törekedj arra, hogy a közelbe tudj költözni. Én legalábbis így csinálnám.
2017. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Ilyen körülmények között csak egyetlen dolog merülne fel bennem: megfizetik ezt nekem? És ha igen, mennyire?

Van az a pénz, amiért az ember bármit vállal. Fiatalon, első munkahelynél még engem is kiakasztottak ilyen "apróságok" (nyilván nem azok), később volt olyan munkahelyem, ahol nagyjából ennyi időt vett igénybe a bejárás, de kerestem annyit, hogy nem zavart. Neked is ezt a felfogást javaslom.

2017. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, várok még válaszokat.
2017. aug. 15. 21:37
 4/9 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy nem fűlik a fogam a költözéshez. Nem szeretnék elköltözni a mi kis városunkból, de tény, hogy itt ..... sincs, nem munka.
2017. aug. 15. 21:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, dolgoznék. Katona vagyok, - amely hivatást én választottam, nem panaszkodom, teszem a dolgomat. Köztudott, hogy a katonák nem a legjobban fizetett munkaerők, de sokunk nevében le merem írni, hogy az tart, tartott minket a katonai pályán, hogy szeretjük a hivatásunkat és azt az érzést semmi nem helyettesíti, mint mikor egy ember szereti a munkáját, hobbyja is a munkája. Nem biztos, hogy lesz mégegyszer ilyen szerencséd az életben! Becsüld meg a munkát, amit szeretsz!
2017. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, nem úgy tettem fel a kérdést, mint akinek ebben a pillanatban válogatni valója van. De azért érdekel, ki mit tenne. Sajnos ha lenne kocsim, akkor sem biztos, hogy a forgalom jobb lenne.
2017. aug. 15. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
tyűha. hát ilyen helyzetben sok minden dönthet. a régiódban milyenek a munkalehetőségek? könnyen tudnál váltani? ha más helyre mennél, ott élveznéd a munkát? hosszú távon meg tudod oldani, hogy az utazást lerövidítsd, és ezt mennyi idő alatt tudod kivitelezni? (lsd.: autó, költözködés) milyen a fizetés? mennyit tudsz félre tenni? a tömegközlekedés az olcsóbb vagy megéri egy autó? van telekocsi a környékeden? esetleg találnál valaki, akivel ingázhatsz. szóval sok a pro és kontra, én a helyedben húznék pár strigulát egy lap jobb és bal szélére, aztán döntsön a több érv.
2017. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyobb városból utazom egy közeli kisebb városba. Napi 3 órát utazom. A napjaimból nincs semmi. A hetek, az élet elrepül mellettem és nem használom ki. Egy éve dolgozom itt,de érzem hogy nem túl jó.

Én kocsi vásárlásban látok reményt, de a benzint ha kifizetem, alig marad pénzem.

Ördögi kör.

2017. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, meggondolom.
2017. aug. 19. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!