Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy egészséges önbecsülésű...

Egy egészséges önbecsülésű ember hogyan reagálja le ezeket a csesztetéseket a munkatársak részéről?

Figyelt kérdés

Egy gyárban dolgozom. Két emberről van szó, akik beszólogatnak nekem.


Az egyik mindig valami híres emberhez hasonlít, akire elvileg hasonlítok külsőleg, és mindig azt kiabálja, bárhol ha meglát engem, büfében, buszmegállóban stb.


A másik is a külsőmmel kapcsolatban kritizál engem, sovány vagyok, és ilyeneket szól: "mi van nem adnak kaját otthon?" De hangosan, amikor ismeretlen emberek is hallják.


Megjegyzem én huszonéves vagyok, ők 50 év körüliek.


Nos, nem igazán tudom hogy hol húzódik a határ a jópofaság és a megalázás között. De én ezt úgy élem meg, hogy ez nekem megalázó és legszívesebben megfojtanám mindkettő illetőt.


Köszönöm a segítséget!


2017. aug. 18. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Unják magukat, s rajtad szórakoznak. Úgy tűnik nekik érettségi után nem vált ez unalmassá...


Amikor valamelyiket elkapod egyedül határozottan mond meg hogy te azt akarod hogy ennek itt és most legyen vége, keressenek más elfoglaltságot a munkában.


Amíg személyesen (4 szem közt nem beszélsz el egyikkel majd akár a másikkal is) addig ne gondolkozz más megoldáson. Előszört ezt próbáld meg. Csak legyél határozott!

2017. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én az elsőn jót szoktam nevetni. Az egyik főmérnökünk mindig Bullock-oz, szimplán mert Szandra a keresztnevem. A legdurvább, hogy már megfordulok a folyosón rá, mert tudom, hogy nekem szól. Szoktak is nevetni a kollégák. :D Engem nem zavar, nevetek velük.

Én is azt javaslom, hogy poénosan szóljál vissza és mosolyogj!

2017. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rosszindulatból szólnak be, ilyen primitívek. Amúgy vissza kell szólni hasonlót és abba hagyják.
2017. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ilyen gyárakban, raktárakban, ahol sok férfi dolgozik együtt, gyakran megy a szívatás, élcelődés, ami sokszor elég primitív szinten történik. Nem kell ezeket a szívedre venni, főleg, ha normálisan is el tudsz beszélgetni velük, és nem téged aláznak egész műszakban. Sőt, ha látják, hogy besértődsz, még te leszel a karótnyelt savanyújóska. Ezek a beszólogatások többnyire nem szoktak ütésváltásig fajulni, de négyszemközt az értelmesebbikénél azért megemlítheted, hogy neked rosszul esnek ezek a beszólogatások.
2017. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

„Nos, nem igazán tudom hogy hol húzódik a határ a jópofaság és a megalázás között. De én ezt úgy élem meg, hogy ez nekem megalázó és legszívesebben megfojtanám mindkettő illetőt. „


ez már nem jópofaság, hanem bunkóság.


az egyik válaszolónak teljesen igaza van: ez nagyon tipikus Mo-on főleg olyan helyen, ahol zömében férfiak vannak.

Tegnap kezdtem kocsikísérőként, alkalmi munka. nos, a sofőr, akit kísérnem kell, bagózik (tilos a gyár területén), köpköd folyamatosan ki az autóból, káromkodik, hímsoviniszta megjegyzéseket tesz nőkre. amikor dühöngeni kezdett, mert többször el kellett magyarázni vmit (első napomon ez aztán meglepő). na elmagyaráztam neki, h velem nem fog így beszélni, és fejezze be az őrjöngést. utána lehiggadt. persze lehet később még rosszabb lesz, de én biztos nem fogom hagyni h így beszéljenek velem, főleg egy ragozni viselkedni nem tudó proli a 8 általánosával.

egyébként egymással is így bánnak, élcelődés, beszólogatás. mint a 12 éves h_lye gyerekek.


„A másik is a külsőmmel kapcsolatban kritizál engem, sovány vagyok, és ilyeneket szól”


néha nekem nekem is szoktak hasonlókat mondani, mert sovány vagyok. természetesen mindig a dagadtak. az nem zavarja őket, h én izmos is vagyok, ők meg olyanok, mint a telesz_rt búvárruha.

2017. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Bubuka508 ***** válasza:
Egyetértek azokkal, akik azt irják, hogy ezek nem IQ bajnokok. Sajnos, intelligenciát nem lehet tanulni, az vagy van, vagy nincs. Legfeljebb fejleszthetö, de csak ha van mit fejleszteni. Az a gond, hogy ha meg is válaszolsz nekik, a tompa agyukkal nem fogják fel az értelmét. Én is föiskolai végzettségem ellenére jelenleg egy gyárban betanitott szintü munkát végzek és itt is van 1-2 ilyen neandervölgyi. Ne foglalkozz velük, bolond lyukbol bolond szél fuj, csak a munkával kapcsolatos legszükségesebb dolgokat tárgyald velük. Ha olyan szinten rád akarnak kapni, hogy dirigálni akarnak neked, azt viszont határozottan tagadd meg! Ha kell, kérd a fönököd segitségét, esetleg kérd magadat másik brigádba, nem vagy köteles elviselni 1-2 bunko ember hülyeségét. A pénz viszont mindenkinek kell, emiatt ne hagyd ott a munkahelyedet! Ha valakinek csak géppuskával lehet parancsolni, akkor annak azzal kell.
2017. szept. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!