Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tesztek, ha egy kollégátok...

Mit tesztek, ha egy kollégátok (egy szinten vagy alsóbb esetleg felsőbb szinten levő) sír? Nem vesztek róla tudomást vagy megkéritek menjen el, amíg sír, vagy megölelitek, stb? Illetve fordítva hogy reagáltak a munkahelyeteken, ha sírtatok?

Figyelt kérdés

Köszönöm előre is a válaszokat!

Én most nagyon sokat sírtam az elmúlt egy hónapban a munkahelyen egy munkahelyi dolog miatt, ami eléggé fájt nekem (és még mindig fáj) és innen jutott eszembe a kérdés.



2016. dec. 30. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha barátom vagy jóban vagyunk, akkor megvigasztalom, de egy n+1-edik kollégát nem fogok pátyolgatni ha nem muszáj, pláne munkaidőben. Nekem is mint mindenkinek vannak problémái, nem akarok mindenki lelki szemetesládája meg támasza lenni.
2016. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én biztos hogy kivinném a levegőre vagy a mosdóba hogy megbeszéljem ezt vele meg hogy egy kicsit le tudjon nyugodni. Azért vinném ki mert a munkáltatók ezt nem nagyon nézik jó szemmel mert azért ha belegondolsz a kuncsaftok nem azért mennek oda hogy ezt nézzék.


Nekem van sok nagyon idegesítő kuncsaftom tehát megértem mert én is sokszor kerülök a sírás szélére. Ilyenkor át adom a frontot egy másik kollégának hogy össze tudjam szedni magamat. De nem túl jó munka helyen sírni mert mint mondtam a főnök nem nézi jó szemmel. Esetleg új munka után nem tudnál nézni ahol nem készülnél ki ?

2016. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Második - nem a munka miatt voltak a sírásaim, hanem egy munkahelyi dolog pár kollégámmal kapcsolatos. Magát a munkát szeretem végezni és igazából nem is maga a munkavégzés alatt törött el a mécses, hanem a szünetekben, amiket kivettem.


De amúgy volt olyan kollégám, aki munkavégzés közben kezdett sírni, ő se a munka miatt, hanem, mert valamit borzasztóan igazságtalannak talált.

2016. dec. 30. 19:09
 4/12 anonim ***** válasza:

Mindenképpen odamennék (ha nem vagyunk nagyon semmilyen viszonyban, akkor is) és megkérdezném: segíthetek -e.

Tapintatosan érdeklődnék és jelezném hogy ha meg szeretné osztani problémáját, elmondhatja.

2016. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha ugy erzed h mar nem birod a mostani munkahelyeden, meg ha biztos vagy abban, hogy ott tovabb nem akarod folytatni, akkor celszeru lenne otthagyni oket es ujabb munka utan keresni.
2016. dec. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Amúgy nálunk a sírást mindenki teljesen máshogy kezeli. Volt olyan, hogy valaki sírni kezdett egy kolléganő szeme láttára és a kolléganő fogta magát és faképnél hagyta, de olyan is volt, hogy a főnök egy kollégánknak, akit elfogott a sírógörcs felajánlotta, hogy vegye ki szabinak a napot.


Aztán ez a notórius sírásom az elmúlt egy hónapban felvetette ezt a kérdést, hogy ki hogy reagálja le a sírást a munkahelyen.

2016. dec. 30. 19:13
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
megkérném, hogy sírjon kint az utcán. Melóhelyre dolgozni jár az ember!
2016. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én odamennék hozzá megvigasztalni, ha előtte nem bunkózott velem. Ha kell akkor meg is hallgatnám, megölelném, stb.

Igaz hogy dolgozni járunk oda, nem sírni, de belém szorult egy kis emberség.

2016. dec. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen megpróbálnám megvígasztalni, és megkérdezném, hogy mi a baj.

Sajnos az utóbbi időben én is sokat sírtam, egyrészt magánügy miatt és kollégák miatt is, mert bántottak. Volt aki odajött vigasztalni, volt aki megkért, hogy menjek ki vele a levegőre, aztán bevitt a mosdóba, hogy mossam le az arcom. De volt, aki simán átnézett rajtam, sőt még nevetgélt is, de például a főnökömet nem is érdekelte, látta, hogy sírok és meg se kérdezte, hogy mi a bajom..

2016. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem reagálnék rá sehogy. Legfeljebb felajánlanék egy zsebkendőt, ha épp lenne nálam. De vigasztalni nem kezdeném, hiszen nem tudhatom, miért sír, ezért nem is tudnám, mivel vigasztaljam. Kifaggatni róla meg tapintatlanságnak érzem, nem vagyok olyan közeli kapcsolatban senkivel a munkahelyen.


Munkahelyen csak egyszer sírtam, és akkor is csak a főnök előtt, a többiek nem voltak ott szerencsére. Ő nem igazán reagált semmit, kivárta, amíg kisírom magam, aztán tudok beszélni, és utána beszélgettünk.

2016. dec. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!