Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nagyon nehéz most nekem....

Nagyon nehéz most nekem. Szerintetek milyen döntést hozzak? Érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés

2 munkahelyről is hívtak interjúzni. Az egyik egy nagyon egyszerű szinte pályakezdőknek alkalmas munka lenne. Amikor hívtak teljesen megnyugodtam és örültem, nem éreztem terhet.

A másik munka pedig a szakmámon belül lenne egy sokkal nehezebb munka, amikor beszéltünk a munkaadóval a hangom is remegett és görcsbe rándult a gyomrom. Egy nagyobb cégtől hívtak irodai munkára egy olyan munka amire mindig is vágytam, de iszonyat félek tőle. Félek attól, hogy nem leszek alkalmas arra a munkára, félek a csalódástól, pedig ez nagyon nagy előre lépés és álom munka. Má lebeszéltem mind a két interjút, de a mostmar félek mindentől és teljes önbizalomhiányom lett...pedig örülnöm kéne, hogy egyáltalán hívtak. Ti melyik munkát választanátok elsőre? Azt ami egyszerű és nem féltek tőle, vagy egy olyat ami nagy előrelépés lenne, de féltek, hogy mindent elszúrtok?


2017. aug. 29. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen azt, ami előre visz. Ha elszúrod, elszúrod. De hátha nem.
2017. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat. "Aki mer az nyer". Ne kételkedj magadban, menni fog.
2017. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én biztos, hogy az egyszerűt választanám. Mert nem tudok kijönni a komfort zónámból, rettegek a kihívásoktól. Viszont én is a második munkahelyet javasolnám. Ha nem jön be, akkor kilépsz, és megpróbálsz másikat.
2017. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én hasonló helyzetben voltam. Az elsőt választottam. Azóta is nyomaszt a gondolat, hogy ennél többre vagyok hivatott meg is tehettem volna, de nem mert nem mertem lépni.
2017. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az interjúztató úgy dönt, hogy te vagy a megfelelő ember, akkor bízz benne. Majd ők betanítanak arra amit tudnod kell. Én az álom melót választanám, még akkor is ha túl nagy kihívásnak tűnik. Max. ha nem tetszik, miután kipróbáltad, otthagyod és elmész a másikhoz (a pályakezdőre).
2017. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pályakezdő munkát valószínűleg máskor is fogsz kapni, álom melót viszont nem biztos, hogy a közeljövőben. Úgyhogy szerintem vállald be, akármennyire is rettegsz. Senki nem úgy születik, hogy egyből minden megy neki, ezt a munkáltatók is tudják. Ha felhívtak, tudván, hogy kezdő vagy, valószínűleg tudatában vannak ennek.
2017. aug. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ami a szivedhez közelebb áll,hallgass a megérzéseider, ha nehezebbb is az út hosszútávon gyümölcsözőbb.
2017. aug. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A másodikat. Senkitől nem várják el hogy egyből 100%ot hozzon. A betanulási idő alatt megnyugszol és rájössz hogy milyen jól is döntöttél! Ne f0$$! HAJRÁ!
2017. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pályakezdőként megpályáztam egy állást áprilisban. Álom munka, középvezetői pozíció és pályakezdőt is vártak. Azonnal hevesen kezdett verni a szívem, el is küldtem az önéletrajzomat, de nem jött rá semmilyen válasz. El is keseredtem valamelyest, igyekeztem elfelejteni. Közben találtam más munkahelyet, elhelyezkedtem. 2 hete dolgoztam ott, amikor jött egy telefon, hogy be kéne mennem interjúzni oda, ahova még áprilisba jelentkeztem. Bementem az első körre, aztán a másodikra, majd közölték, hogy egy hét múlva kezdhetek. Próbaidős voltam, felmondtam és mentem. Ugyanilyen volt a felállás. Ahol éppen dolgoztam, azt bárki megtudta volna csinálni, akinek van hozzá némi sütnivalója. Az új hely kihívásokkal teli, hatalmas falat, de nagyon nagyon jó döntés volt, hogy megléptem. Két éve dolgozom ebben és még mindig van hova fejlődnöm természetesen. Néhány hete újabb lépcsőt léptem a ranglétrán és nagyon nagyon jó érzés, hogy ennyi idősen ott tartok, ahol. Ezt senki nem veheti el tőlem! Szerintem nincs annál jobb érzés, mint amikor az ember elégedett a karrierével, ha már ebben tölti élete nagy részét.
2017. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!