Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Visszavonhatják a szabadságom...

Visszavonhatják a szabadságom indokolt esetben?

Figyelt kérdés

Mennék szabadságra hamarosan, viszont váratlanul betegség tört ki, és ezáltal azt mondta a főnökön, meglátja hogy mi lesz, de lehet vissza kell vonnia a szabadságokat. Megteheti? Ha most nem tudom kivenni, akkor már csak augusztus legvégén vagy szeptemberben tudnám kivenni, mivel az enyém után más kollégám menne. De akkor már én nem akarok menni. Megteheti, hogy szinte csak velem szúr ki, mert csak pont mostanra esik ez a dolog?


Főleg az érdekelne, hogy mennyi idővel előtt kell neki ezt bejelenteni, meddig teheti meg?

Oké, nincs befizetett nyaralásom és hasonló, de vannak tervezett programok, nem szeretnék más helyett szívni.



2017. júl. 18. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Elviekben a szabi kiadása előtt 15 nappal közölnie kell, hogy mikor adja ki, de a Munka Törvénykönyve szerint van olyan is, hogy:

123§

(5) A munkáltató kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén

a) a szabadság kiadásának közölt időpontját módosíthatja,

b) a munkavállaló már megkezdett szabadságát megszakíthatja.


Szerintem ha többen kiestek a munkából, az elég nyomós indok lehet, hogy módosítsa a kiadott szabit.

2017. júl. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenkor azt mondanám, hogy fizetett utam van valami távoli országba (pl. Ausztrália, Új-Zéland), és többmillió forintomba benne volt. Ekkora összegnél úgyse ajánlják fel, hogy kifizetik, tehát el kell, hogy engedjenek.
2017. júl. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én ilyenkor azt mondanám..."

Bizonyítani is kell. Bemondásra nem fizetnek. Nálunk minden utazásra hivatkozótól bekérték a foglalást. Anélkül simán vissza vonhatják a szabadságot.

2017. júl. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
3: Már nem ezért vagy azért, de a törvény szerint tudtommal ez magánszférába gázolásnak számít. A főnöknek semmi köze nincs hozzá, hogy mit csinálok a szabadidőmben.
2017. júl. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 remetdol ***** válasza:
100%

"A törvény szerint tudtommal "


Vagy keresd ki, és add meg konkrétan melyik törvényről írsz, vagy ne hivatkozz rá. Attól, hogy szerinted létezik egy törvény, még nem feltétlenül van úgy.


Egyebként egyszerű: a főnők kéri a bizonyitékot, de ha a beosztottnak nem kötelező megmutatnia, akkor szabadságra mennie se kötelező pont akkor.

Örülok, hogy nem kell nekem mások szabadságáról döntenem, mert van nyáron, hogy 80-90% ugyanakkor akar elmenni, aztán megy a sertődés, hogy nem zárják be miattuk a céget egy hétre.

2017. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
5: Az világos, hogy egyeztetni kell a szabadságokat, nem mehet el mindenki egy időben. De az akkor sem fair, hogy a már megkapott és általam kalkulált szabadságot felejtsem el, csak mert valakik megbetegedtek (ha egyáltalán betegek.)
2017. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Aki lepontozott, az nyilván magára ismert, mint kizsákmányoló főnöktípusra.
2017. júl. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

"De az akkor sem fair"


Nem hát. De az fair, hogy a vevő nem kapja meg az árut/szolgáltatást amire szerződött? Ha te vagy a vevő, gondolom nem érdekel ki beteg, ki akar szabadságot, kapd meg amit szeretnél, de azonnal.

2017. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8: És mi van, ha egyik nap útban a melóhelyre baleset ér, és én is kiesek több hétre? Akkor megáll a cég? Valahogy nyilván megoldják. Kölcsönöznek valakit munkaközvetítőtől vagy ilyesmi. Csak ugye ezért fizetniük kell, ezért alapból inkább az állandó dolgozó kizsákmányolását választják.
2017. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Akkor megáll a cég?


Igen.

Én már átéltem ilyet. Engem a mentő vitt el, a kollégák betegek voltak, és több napra leált az üzem, mert a kulcs emberek hianyoztak.

2017. júl. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!