Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek a helyembe?

Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok most leszek 10.-es .es szerintem pszchiés szinten , nagyon szorongok(már az iskola szó hallatára is. Holnap lesz az évnyitó és annyira rettegek , hogy előre tjdom ,nem fogok tudni bemenni. A tanulmányaimmal nincs baj,mert majdnem kitűnő lettem. Ami a legnagyobb szorongást okozza az a beilleszkedés , és az iskolarendszer. Az osztálytársaim közül egyet se neveznék barátnak , hiszen annyira nyomás alatt vagyok suliidő alatt,hogy nem tudok barátkozni , és csak azért beszélgetek masokkal hogy ne legyek szotlan,nemagyerek..

Gondolkodtam az iskolaváltáson de önmagában biztos nem lenne megoldás , viszont ha csak arra kell gondolnom hohy maradok ebbe a gimibe akkor szó szerint rettegek, rosszul leszek. Talán,sőt biztos , ezzel a szöveggel egy nem szorongó embernek nem tudom leírni , hogy milyen érzés ez.

Pszchiológishoz járok lassan egy éve , és a fő problémán , vagyis ezen az iskola-szorongás kérdésen még nem sikerült előrébb jutni.

Azt viszont megbeszéltük szüleimmel is hogy a dolgok valójában nem így vannak,csak én látom ilyennek őket. Viszont mindenkitől azt kapom hogy legyek optimista, küzdjek... De akik mondják nem tudják érezni ezt a szorongást, és nem kívánom , hogy érezzék.

Tehát nem igazán sikerült végeredményre jutni és nagyon kétségbe vagyok esve hogy váltsak sulit vahy ne , kéne e szorongáscsökkentő, vagy hogy egyáltalán mihez kezdjek ?

Köszönöm a válaszokat



2017. aug. 31. 08:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy meg tudod beszélni a szüleiddel, é s támogatnak a probléma megoldásában. Az is jó, hogy szaksegítséget kértél! Ne hagyd abba a terápiát, esetleg elgondolkozhatsz szakemberváltáson, ha semmi haladást nem érzel.


Szorongáscsökkentőként mindenképpen javasolnám neked a sportot! Valamilyen nagy koncentrációt igénylő sportot, valamilyen keleti sportágat, esetleg jógát. Rengeteget tud segíteni, miközben nem tesz rád újabb terheket.


Talán nem hiszel nekem, nem hiszed, hogy számít, de csodás szüleid vannak, amiért támogatnak a problémáidban. Annyi rosszat lehet itt olvasni, hogy az ember életkedve is elmegy. Ezzel természetesen nem kisebbíteni akarom a te problémádat.

2017. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!