Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy oldjátok meg, ha napközbe...

Hogy oldjátok meg, ha napközben pl. fogorvoshoz vagy orvosi vizsgálatra kell mennetek?

Figyelt kérdés
Korai vagy késői időpont nem igazán lehetséges, emiatt kivesztek egy nap szabit vagy elkéretszkedtek és ledolgozzátok később vagy hogy? Vagy betegszabadság jár ezekre?
2017. aug. 31. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem ki miatta szabit, vagy elkértem magam egy-két órára reggelről és akkor mentem el.
2017. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálok olyan napra időpontot kérni amikor szabadnapom van. Ha nem tudok szabadnapomon menni,akkor csere kollegával. Ha nem sikerül s fontos mennem táppénzes nap.
2017. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én esti időpontokat kérek, ahova én járok, ott lehet, más kérdés, hogy akkor későn esek haza, és éjfél lesz, mire kimegy az érzéstelenítő, és végig tudnám aludni a másnapot, de nem akarom fogászatra elszórni a szabadságaimat, szóval inkább ez. Ha ezt nem lehetne megoldani sehogy, akkor kénytelen lennék szabadság vagy táppénz terhére.
2017. aug. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk simán megmondom hogy fogorvoshoz, orvoshoz kell mennem és kész. Tudják hogy nem azon a fél napon fog össze dőlni a világ.
2017. szept. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fat@l_3rror_: Bárcsak mindenhol így lenne...
2017. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém van, mert törzsidő van nálunk, a munkakezdést és munkavégzést meg lehet tologatni. Így eddig még nem nagyon volt gondom a vizsgálatokkal, mert sikerült úgy intéznem, hogy akkor bemegyek mondjuk 7-re, eljövök fél 4kor, és még odaérek az időpontra. Egyszer volt talán, hogy ahhoz képest egy fél órával előbb el kellett menni, de akkor megengedték, hogy máskor dolgozzam le.


Ha nagyon extrémen nap közepén lenne, akkor sima szabadságot vennék rá ki. Ez nem betegszabiból megy, legalábbis nálunk.

2017. szept. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyors dologról van szó, akkor egyszerűen csak beugrok napközben. Mivel elég jövős-menős munkám van, ezért többnyire fel sem tűnik senkinek, ha elveszek fél órára.


Ha mondjuk kórházba kapok időpontot, arról tudjuk milyen. Ha 10-re kapom, akkor kb. elég lenne 12-re menni, de mindegy is... Ilyenkor szoktam jelezni, hogy elugranék néhány órára orvoshoz. Nem szokott vele probléma lenni, mindig elengednek. Mondjuk nem is megyek gyakran. A munkáltató érdeke is, hogy egészséges legyek, szerencsére ezt a véleményt nálunk osztják is, ha nem él vissza vele az ember. :)

2017. szept. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elmegyek arra az időre és aznap később vagy pedig valamelyik másik napon ledolgozom a kiesett időt. Nálunk emiatt nem szoktak szólni, bárki elmehet, ha dolga van, vagy ha hirtelen rosszul lesz, vagy bármi történik; a jelenléti ívbe úgyis az kerül bele, hogy ténylegesen hány órát töltött ott aznap és csak annyi pénzt fizetnek ki. Tehát ha nem akarsz mínuszba kijönni hó végén, akkor úgyis le fogod dolgozni valamikor.
2017. szept. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!