Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire kevés a női munka?...

Ennyire kevés a női munka? Miért nem találok egy rendes állást?

Figyelt kérdés

3 éve, amióta elvégeztem az iskolát munkát keresek. Voltak kisebb-nagyobb állásaim, de az egyik helyen nem jelentettek be, a másik pedig egy lerágott csont-termék promótálása volt (hostess munka).

Tavaly ősszel volt szerencsém bekerülni egy irodába ügyvéd asszisztensnek, de ez sajnos csak fél állás, és hamarosan jön vissza a kolléganő, akit helyettesítettem. Pár hónapja tudtam ezt meg, azóta keresek másik munkát. Jó pár helyre (kb. 10-15, ami még viszonylag normálisnak mondható) küldtem önéletrajzot, de nagyjából 2 helyről hívtak vissza. Az egyik helyre be is kellett mennem, ott csak a szokásos tesztet íratták meg, főnökkel nem is találkoztam. Nem értem, mi lehet a probléma, mert a jelenlegi főnököm 100%-ban meg van elégedve velem és a munkámmal is, ha nem jönne vissza a másik lány, akkor biztos, hogy maradhatnék. Már egyre lejjebb adtam az elvárásokból is, nem is feltétlen irodai munkát keresek, de még a nagyobb boltokból sem keresnek (bár pénztárosi végzettségem nincs, ismerős mondta, hogy "oda mindenkit felvesznek")

Ha nem lesz addigra, akkor persze elmegyek egy gyárba operátornak 3 műszakba, de úgy érzem, hogy én annál sokkal többet tudok, és csak egy kényszer megoldás lenne.

Máshol is ilyen kevés a női munka? Vagy velem van a probléma?



2017. szept. 6. 09:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Végezz el egy keresett OKJ-s tanfolyamot, (pl: szociális gondozó) és úgy keress állást magadnak.
2017. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is rengeteg helyre beadtam a jelentkezésemet, irodai munkától kezdve árufeltöltőnek stb. Sehonnan nem hívtak vissza, csak egy call cebteres helyről, ott voltam egy hetet se, mert nem működött, meg a Mekiből, azt el se fogadtam, mert pofátlanul kevés pénzt fizettek volna 3 műszakban. Maradt az irodai közmunka... Ez 70-et fizet, pont mint amennyit a Meki adott volna.
2017. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos már mindkét ingyenes OKJ tanfolyam lehetőséget felhasználtam, csak egyik se éri meg (mint ahogy a mellékelt íromány is mutatja)

Igen, a pofátlanul kevés fizetés ismerős, a nem bejelentett!!! munkámért kaptam 70!!! ezer forintot.

2017. szept. 6. 09:59
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
hát mivel telített a piac,és a semmivel nem vesznek fel értelmes pozira....szóval nem vágom mit siránkozol,tettél érte,hogy fejleszd magad? előrébb qvalifikáld magad? nem management szöveg....csak úgy kérdezd meg magadtól.
2017. szept. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%

Mi a bajod a gyári munkával? Bekerülsz, es ha van egy minimális ambiciód, akkor törtethetsz előre......

Ne nézzd le a munkát.....

2017. szept. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
Mi a baj vele? Az, hogy 3 műszakra fizet 80-110 ezer Ft-ot, úgy, hogy elvárják, hogy egy hónapban minimum 2 szombaton is bemenj.
2017. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Mihez értesz, milyen végzettséged van?
2017. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én se találok semmi normálisat. :( Csak irigykedem a páromra, kb. olyasmi szintű munkát végez mint én, és tisztán 100 ezer felett kap. Én meg talán éppen a minimálbért megkaptam. :(
2017. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

6# az hogy xar helyen dolgozol artol bizony Te tehetsz egyedul.... 157.243 ft volt a fizetesem (egyelore operator), ugy hogy minden hetvegén szombat vasarnap otthon voltam....

Az hogy Te beéred a 80.000 ft-al egyedul a te hibad, problemad.....

2017. szept. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ha BÁRHOL kaptam volna annyi fizetést, az első lett volna, hogy nyelvvizsgát csinálok, és megtanulok még egy nyelvet. Nagyon szeretném, de sajnos nincs rá pénz.

Nem nézem le a gyári munkát, de sok helyen nevetségesen kevés pénzért kell 3 műszakban dolgozni, ami azt jelenti, hogy ha úgy esik, akkor hétvégén is, ünnepnapon is, stb. (Szóval ünnepnapon pótlékkal kapok annyit, mint máshol a normális órabér)

2017. szept. 6. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!