Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyire kevés a női munka?...

Ennyire kevés a női munka? Miért nem találok egy rendes állást?

Figyelt kérdés

3 éve, amióta elvégeztem az iskolát munkát keresek. Voltak kisebb-nagyobb állásaim, de az egyik helyen nem jelentettek be, a másik pedig egy lerágott csont-termék promótálása volt (hostess munka).

Tavaly ősszel volt szerencsém bekerülni egy irodába ügyvéd asszisztensnek, de ez sajnos csak fél állás, és hamarosan jön vissza a kolléganő, akit helyettesítettem. Pár hónapja tudtam ezt meg, azóta keresek másik munkát. Jó pár helyre (kb. 10-15, ami még viszonylag normálisnak mondható) küldtem önéletrajzot, de nagyjából 2 helyről hívtak vissza. Az egyik helyre be is kellett mennem, ott csak a szokásos tesztet íratták meg, főnökkel nem is találkoztam. Nem értem, mi lehet a probléma, mert a jelenlegi főnököm 100%-ban meg van elégedve velem és a munkámmal is, ha nem jönne vissza a másik lány, akkor biztos, hogy maradhatnék. Már egyre lejjebb adtam az elvárásokból is, nem is feltétlen irodai munkát keresek, de még a nagyobb boltokból sem keresnek (bár pénztárosi végzettségem nincs, ismerős mondta, hogy "oda mindenkit felvesznek")

Ha nem lesz addigra, akkor persze elmegyek egy gyárba operátornak 3 műszakba, de úgy érzem, hogy én annál sokkal többet tudok, és csak egy kényszer megoldás lenne.

Máshol is ilyen kevés a női munka? Vagy velem van a probléma?



2017. szept. 6. 09:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

19 évesen végeztem el a sulit, akkor szereztem meg érettségi és nyelvvizsga után az OKJ-s képesítésemet. Több helyen is dolgoztam, de konkrétan a szakmámmal összefüggő állást 27 évesen volt lehetőségem betölteni. Igaz, úgy, hogy közben gyermekem is lett, ott nyilván lejött egy pár év, amit vele otthon töltöttem. Viszont most már 3 éve abban dolgozom, szeretem a munkámat és meg vannak velem elégedve.

Úgyhogy igen, sajnos nem az ilyen jellegű munkákból van kevés, mint inkább a betöltendő állás kevés, illetve a lehetőséget nehéz megszerezni egyrészt, hogy eljuss egy állásinterjúig, másrészt, hogy pont te legyél az, akit fel is vesznek. Mert egy ilyen állásra nagyon sokan jelentkeznek.

2017. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg ugye, most kikívánkozik belőlem a rosszindulatú énem... Szóval kisebb magyar cégek nem is keresnek irodai munkára embereket, hanem felveszik a könyvelő Marika lányát ügyintézőnek (mert őt ismerjük), vagy a rokon Bettikét, mert ő a sógornőmnek a keresztlánya, vagy haverom, Lajos feleségét titkárnőnek.


Nem azt nézik, hogy ki mennyire tehetséges és/vagy rátermett, hanem hogy kinek hová van protekciója.


Ezért kellett távoznom az egyik megye önkormányzatáról, egyszerűen kitúrtak, kellett a hely a "Marika lányának".

2017. szept. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, 100%-ban igazad van. Anyukám munkahelyén is úgy lett az egyik titkárnő, hogy valaki valakije, annak ellenére, hogy nem volt jó munkaerő, 1 évig ott dolgozott. Utána legalább ennyi idő volt rendbe tenni, amit elkavart.
2017. szept. 6. 14:27
 14/17 anonim ***** válasza:

Ahol én lakok irodai munkákat nem is hirdetnek, ilyen helyekre inkább csak ismerősökön keresztül lehet bejutni.

Lehet menni kocsmába pultosnak, napi 12 órában 6000 Ft-ért..azt is vagy kifizetik, vagy nem. Pékségekben eladónak 450-550-es órabérrel. Vagyonőrnek c1gányokkal teli helyekre 480-550 Ft-os órabérért (nyugis helyekre, ahol abszolút semmi sem történik pl üres telephely őrzésre persze csak pasikat vesznek fel). Lehet még menni gyárba operátornak, minimálbérért r0hadni. Ennyi.

Sajos nekem is csak pár hónapig szoktak besikerülni a jó helyek (csak helyettesítés, vagy szezonális munka), amúgy általában gyárba kényszerülök, mert nincs jobb.

2017. szept. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
én sem találok állást. most fogok diplomázni jogászként, előtte sokáig megyei önkormányzatnál dolgoztam egész jó pozícióban, szakmai gyakorlatom töltöttem annó ott, és úgy hívtak be, hogy egyetem mellett nem lenne-e kedvem ott dolgozni. aztán kitúrtak, mert úgyszint, kellett a hely a titkárságon lévő nő lányának, aki akkor frissen végzett. nem számított, hogy 4 évet lehúztam ott és jól dolgoztam, jutalmat kaptam, kellett a hely... azóta itthon vagyok és csak a sulival foglalkozom. szerettem volna okj-t végezni, tény, hogy indítottak itt kb 20at, de ilyet h CNC kezelő és még sorolhatnám... egy női volt, gazdasszony megnevezéssel...hát köszönöm szépen :/ irodai munka, itt sincs semmi, tiszta beltenyészet. nyári diákmunkára is csak a kollégák gyerekeit veszik fel mindenhova, állásokat is ők kapják.
2017. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sajnálattal látom hogy máshol sem jobb a helyzet, de legalább nem magamat okolom miatta. Itt a közelben is vagy gyári munkás vagy börtönőr lehetnék... de érdekes módon folyamatosan keresnek mindkét helyre embert.. vajon miért.. :/
2017. szept. 7. 09:51
 17/17 anonim ***** válasza:

Én mondjuk börtön őrnek szívesen elmennék, csak nehéz a fizikai alkalmasságin elég pontot össze szedni.

Kicsit még össze kell szednem magam hozzá

2017. szept. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!