Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincsenek ambícióim. Így meg...

Nincsenek ambícióim. Így meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Alkalmazottnál több nem akarok lenni egy munkahelyen. Nem vagyok vezetőnek való. Hosszú távon szeretnék elhelyezkedni egy munkahelyen. Ez így lehetséges vagy pár év után új helyet kellesz keresnem? Még nincs munkám.
2017. szept. 8. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy lehetséges. Ha jól dolgozol, kedvelni fognak, mert megbízható, stabil munkatárs leszel. Csak egy jó helyet kell találnod.
2017. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehetséges...ha nem vársz ennél többet az életedtől, akkor kereshetsz egy stabil állást és onnan mehetsz nyugdíjba..rengeteg példa van erre, bár a mai fiatalok már attól is továbbállnak, ha nem 6 rétegű puha illatosított wc papír van a munkahelyi wc-ben...

Még akik többre is vágynak, azokból is csak néhány éri el, amit akar. nem lehet mindenki főnök. akkor ki dolgozna? :D

Én mondjuk mindig többre vágytam, gyárban még főnökként sem lennék hajlandó dolgozni, mert akkor is beosztanák a munkaidőm, időre kéne felkelnem és a fizetésem akkor is meg lenne szabva. Azt mondom, aki tud és szeret is küzdeni, kockáztatni, az legyen vállalkozó. Nincs annál felemelőbb érzés, mint amikor az ember a saját ura. Persze ennek is meg van az ára..nem teszik eléd a munkát, hanem mindenről neked kell gondoskodnod és előre tervezni stb

2017. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A munka nekem mindég csak a pénzt jelentette. Még sosem élveztem amit csinálok, akkor meg már mindegy mit dolgozok... Köszi a válaszokat
2017. szept. 8. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

De ha csak valami tizedrangú beosztott vagy, akkor milyen pénzről beszélsz? a minimálbérről? vagy talán egy kicsit többről, de az is nagyon kevés..

Persze hogy a munka a pénzről szól. De ha olyan munkát végzel, amit szeretsz is, akkor azt nem munkának fogod fel. Azaz soha nem kell majd úgy felfognod, hogy "ááá megint menni kell dolgozni, tököm kivan"

2017. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem találok olyat amit szeretnék, nem is utálom, csak minden mindegy.
2017. szept. 8. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Biztos van valami amit szeretsz. Én se vagyok egy ambiciózus ember. Diplomás taxis 😀

Itt csak fel alá flangálok a városban, megélek, de ennyi. Nincs ranglétra, nincs feljebb, vezetek és csá. Kockázat van. Nincs fix fizu, lehetnek balhés utasok, de vállalkozóként a magam ura vagyok. Bocs, a saját rabszolgám. Hajtom magam, hogy meglegyen a lóvé. De nincs munkaidő.

Találd meg az utadat, ambíció nem feltétlenül kell.

2017. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan munkatársam, aki legalább 20 éve ugyanabban a pozícióban van. Neki fontosabb a stabil pozíció, munkahely, feladatok, mint hogy egyszer vezető legyen. A cég megbecsüli, mert ennyi idő alatt nem kevés tudást szerzett (a cég dolgaival kapcsolatban).
2017. szept. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha alkamazottként "vezetővé" dolgozod fel magad, az általában csak annyit jelent, hogy több felelősség, még több munka. Mert hiába kerülsz vezető beosztásba, akkor is csak egy alkalmazott vagy.


És ki alkalmaz téged? Hát a vállalkozó... (vagy az állam, de az egy másik speciális eset)


Amig nem te vagy a vállalkozó, akié a biznisz, addig ez a vezető szerep minőségében nem más, mint bármilyen más beosztotté.


Mai világban amugy a többség pár év után vált munkahelyet, ebben benne van az is, hogy csak így tud nagyobb fizetést elérni.

2017. szept. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!