Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek olyankor mi van...

Szerintetek olyankor mi van ha felvesznek egy céghez de 3-4 hét után "elakad a dolog"? Többit alább.

Figyelt kérdés
Mondjuk felvesznek egy céghez, eltelik pár hét, azt ledolgozzátok, rendben van. De utána a kollégák furcsállják hogy te mint munkavállaló leginkább "utasításokat követnél", mondják el mit kell csinálni, magadtól kitalálni mit kellene tenni, sajnos nem megy. Ők meg ez alatt önállóságot értenek, persze a kettő nem ugyanaz, azért valami stratégia azért kell az embernek. Ilyenkor mi a helyzet?
2017. szept. 17. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%

És milyen munkakörről van szó, mi a feladat ?


Mert ha azt mondod sebész orvos vagy, frissen végzett, akkor oké fogni kell kezedet még 2 év múlva is.

De ha lisztet, étolajat pakolsz egy tescoba a polcra, ott azért nem lehet elvárni 3-4 hét után is, hogy a szádba rágják mit hol találsz, meg hova rakd, mert akkor én is azt mondom, hogy leszázalékolás aztán menj rokkant nyugdíjba.

2017. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Vannak proaktivitást, improvizálást igénylő munkakörök, nem csak vezetői pozícióban, és vannak olyan munkakörök, ahol nem kell önállónak lenni. Kérdés, hogy a te munkaköröd micsoda?
2017. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es de nem erre gondoltam szerintem amire te gondolsz az más.


Te azt mondod, hogy pl. van egy árufeltöltő és mondják neki hogy rakjon ki 1 raklap kólát a polcra, az meg elmegy a raklappal a műszaki osztályra. Vagy még oda se, totál nem tudja miről van szó.


Hát ja az tényleg vicces.

2017. szept. 17. 16:59
 4/15 anonim ***** válasza:

"nem erre gondoltam szerintem amire te gondolsz az más."


akkor te mire gondoltál? mit dolgozol?

2017. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam legyen mondjuk minden hét elején megbeszélés, ki hol lesz, kivel dolgozik, stb.
2017. szept. 17. 18:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, milyen munkakörben dolgozol?

Vannak munkakörök, ahol nemhogy minden héten, de minden nap reggel beosztja a csapatfőnök, hogy aznap ki mit fog csinálni, de van, ahol önállóbbnak kell lenni. Egy pedagógusnak fél évre előre ki van adva az órarend.

Tehát még mindig az a kérdés, hogy a te munkád micsoda? Nem kell itt cég szerint megnevezni, csak úgy kb.

2017. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

6-os:


Most inkább nem írom le mi a munkakör.


De akkor válaszod szerint ebben az országban úgymond bármi lehet, nincs semmi előírás, főnöknek amilyen kedve van, úgy tájékoztat.


Mondjuk a cégnél van egy olyan hangulat egyébként hogy eljön a péntek, bezárjuk a céget, ennyi volt, minek tovább dolgozni, de azért hétfőn jönni kell, majd lesz valahogy.

2017. szept. 17. 18:35
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, így nem tudunk segíteni. De akkor szájbarágósabban egy kicsit, jó?


- tegyük fel, irattárban dolgozol, ott vannak különféle feladatok, amiket el kell végezni, iratok felvitele számítógépes rendszerbe, a nyomtatott iratok mappába helyezése, a beérkezett nyomtatott iratok szortírozása későbbi feldolgozásra... stb. erre van egy 20 fős csoport egy csoportvezetővel és 1 csoportvezető helyettessel, ezt a 20 fős csoportot minden nap beosztják ezekre a feladatokra a feladatok aznap reggeli mennyisége szerint, amiről a csoportvezetőnek (és legfeljebb a helyettesének) van információja, nyilván aki ma érkezett, az nem fog még ügyfeleket felhívni, és nem fogják elküldeni az iratokat elhelyezni a hatalmas tárolótérben, mert nem ismeri, mi hol van, de aki már régebben van ott, annak nem a legegyszerűbb feladatot fogják odaadni

- aztán tegyük fel, hogy sales munkakörbe helyezkedsz el egy olyan cégnél, ahol más cégek a partnerek, és neked az a dolgot, hogy üzleteket köss ezekkel a cégekkel, ott az első napokban odatesznek egy kolléga mellé, aki megmutatja, hogy ott mi a szokás, kik a partnerek, milyen programokkal zajlik a munka, felosztják, hogy melyik partnerek fognak hozzád tartozni (amíg nem kell újakat behoznod), párszor kimennek veled, de utána egyedül kell boldogulnod

Ez csak két példa volt két eltérő típusú munkára, de mindkettő alkalmazotti munkakör.

2017. szept. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, lássuk akkor.


1-es varációhoz a hozzászólásom: ebben az esetben ha mondjuk nincs eligazítás, és a munkavállaló felteszi a kérdést a főnöknek hogy akkor "mi a helyzet", na akkor mi van? Ha én joggal teszem fel a kérdést hogy árulják már el mi lesz a menet, milyen rendszer szerint működik a cég.


2-es amit írtál, a sales: ne mond már nekem hogy van olyan hogy az ember a feje után megy, semmi kapcsolat nincs a főnökkel munka téren, mit kell tenni, és akkor mi lesz de komolyan, átalakítom a céget étteremmé vagy fűszernövényekkel kezdek el kereskedni? Másnap meg hajó alkatrésszel?


De most ezt neked mondom utolsó, ez amit írtál ez valahol vicc nem, mármint a 2-es variáció nem? Hát olyan nincs hogy az ember járjon keljen azt dobom a hello-kat mindenkinek?

2017. szept. 17. 19:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Oké, van egy sanda gyanúm, hogy te vagy az a kedves felhasználótársunk, akinek mindig van valami munkaügyi problémája. :-) Nem valami munkaügyi blogot írsz valahol, ahova kell a téma? Úgyis jön mindig a CV online és a Profession hírlevél, majd figyelni fogom, milyen cikkeket tesznek be mostanában. :-)
2017. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!