Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Uj munkahelyen unatkozom, mit...

Uj munkahelyen unatkozom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

10 honapja munkahelyet valtottam, titkarno vagyok egy telekommunikacios cegnel. A fizetes jo, a kollegak jofejek, viszont alig biznak ram valamit, szinte egesz nap unatkozom. Eleinte kertem, hogy adjanak valami teendot, azt mondtak, majd kialakul es annyi munkam lesz, hogy alig birom majd; azota tobbszor kertem, de semmi... Ennek mar majdnem egy eve es meg mindig semmi, sokszor feleslegesnek erzem magam es kedvem volna keresni valami mast, viszont mashol nem fizetnek ennyit.

Javaslatok?


2017. szept. 18. 11:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

használd fel magán célra ezt az időt :)

tanulj, fejleszd magadat, biztosan van amit szívesen tanulnál :)

én dolgozni, gyk-zni , youtubeozni, olvasni, tanulni, vicces képeket/videókat nézni, programozni, játszani...szoktam

szóval el lehet magadat foglalni, ha akarod :)

2017. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

A baj ezzel, hogy az ilyen alkalmazottakat rugják ki legelöször ha leépítés vagy akármi más van. Meg ugye neked is rossz.

Amit tehetsz, hogy a közvetlen fönökddel leültök beszélgetni és elmondod, hogy ez így kevés neked, és probáljatok olyan munkát adni, amiben hasznosnak érzed magadat.


Nekem a férjem néhány évente elunja a munkáját, akkor nem munkahelyet vált, hanem egyszerüen a feletteseivel beszél, és kitalálnak neki vagy új poziciót vagy új csapatot. Ezzel tudott az évek alatt elöre lépni, és most már egy magas vezetöi pozicióban van, itt már az az elöny, hogy ö maga választhatja meg mivel akar foglalkozni. De ha lapított volna az unalmas kis feladatokat ellátó munkepozicióban akkor még mindig ott lenne az also szinten.

2017. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Találd fel magad. 1 év alatt már nagyjából át kellene látni a munkafolyamatokat. Biztos vannak leterheltebb munkatársak, vedd át a feladatuk egy részét.

Ha meg nem sikerül hasznossá tenni magad, akkor nézz filmet, tanulj nyelvet, olvass. Ha valahol ezért hajlandóak fizetni, akkor fordítsd a hasznodra ezt az időt.

2017. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

nem értem a problémát?

Ha alig kell valamit csinálnod, de jó a fizetés, akkor hol a probléma?

Az, ami egyébként általánosnak nevezhető, hogy a sz@rt is kihajtják az emberből, és alig keres minimálbér fölött, szerintem sokkal nagyobb gond.

Nem tudom, hány munkahelyed volt már, hogy problémának találod a "viszonylag jó fizetés kevés munkával" kombinációt. Inkább örülj neki.

2017. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez a masodik munkahelyem, de az elozo a masik veglet volt, ugyhogy ertem, amirol beszelsz. A gond az, hogy nem erzem hasznosnak magam, nem erzem, hogy szuksege van ram a csapatnak
2017. szept. 18. 13:12
 6/12 anonim ***** válasza:
ha te ilyen felfogású vagy, akkor oké. Nekem a munka az csak megélhetés, mert kell a pénz. Örülnék egy olyan melóhelynek, ahova csak bejárok, keveset melózok és elmatyizgatok, de jól fizet. Tudom, nem lehetünk egyformák. Én nem akarom hasznosnak érezni magam, csak megélni :)
2017. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is nyugodtan ellazázhatod, és magadra fordíthatod a szabadidőt :)

Vagyis én ezt tenném a helyedben. Aztán ha belekötnek, akkor lehet tárgyalni a problémáról :D

2017. szept. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, és nagyon rossz volt egy évig olyan munkahelyen lenni, ahol tök mindegy, hogy jelen voltam-e vagy sem, akkor sem nyomott latba semmit a jelenlétem.

Higyjétek el, hogy hosszú távon eléggé kimerítő, pedig nekem is jó volt a fizetésem. Én közben elkezdtem nyelvet tanulni, illetve a szabadúszó munkáimmal foglalkoztam.

Most olyan munkahelyem van, ahol minden napra van valami feladat, ráadásul majdhogynem nélkülözhetetlen a pozícióm. Most is csak azért írok, mert helyettesítem az ügyfélszolgálatos kolléganőmet és itt nincs sok teendő :-)

2017. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8-as, felmondtal? Hogy lett masik allasod?

Errefele nagyon nehez jol fizeto munkahelyet talalni, ezert nem szeretnek felmondani, inkabb megoldanam valahogy, vagy varok, hatha valtozik valami...

2017. szept. 18. 15:41
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, határozott idejű szerződésem volt és lejárt, nem hosszabbították meg (illetve maradhattam volna, de a fentebb leírt problémák mellett más problémám is akadt), 2 hónap munkanélküliség után találtam rá a jelenlegi állásomra, Budapesten.
2017. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!