Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A teljesítményértékelés...

A teljesítményértékelés alapján szolgáló bérezés csak a kollégák egymást közti feszültségét fogja fokozni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miert, mi alapjan kene fizetni? Ha valaki tobbet es jobban dolgozik, tobbet is erdemel.
2017. szept. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1. Nagyon sokszor az van hogy nem valós a teljesítményértékelés mert a főnök érzelme befolyással lehet a teljesítményértékelésre
2017. szept. 23. 09:51
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Akkor az a főnök egy szar főnök. Nyilván mindenhol van némi részrehajlás, de alapvetően a teljesítménybérezés szolgálna arra, hogy ne csak puszira kapjon magas alapbért valaki, hanem lekövethető legyen egy rendszerben, ki mennyit és milyen eredménnyel dolgozik.

Ha erre nem képes a rendszer vagy a főnök nem veszi figyelembe igazán az eredményeket, az nem az ötlet hibája, csak szarul van megvalósítva nálatok.

2017. szept. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszene a teljesítménybérezés. A munkakerülő link alakok jól megszívnák.
2017. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1: Csak az a baj, hogy hiába megérdemelten kapja, a tahó, irigy, bénábban dolgozó kollégák akkor is fújnak rá, meg kibeszélik.
2017. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5: az mar mas dolog. En eddig sem nagyon tudtam, mennyit keresnek a kollegaim, nem volt beszed tema. Most, hogy home office vagyok, meg meg kevesbbe. Nem is erdekel.
2017. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csakhogy nálunk irigy a főnök a jól teljesítőre és csak azért is lehúzza. Aki pedig 30 éve puszipajtása, kamura felértékeli. ☹
2017. szept. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is éppen teljesítmény bér orientált munkahelyre megyek, bár próba munkára ugyan, de még nem tudom hogy lesz. Egyébként igen: Kiszűri a munkakerülő népeket, bár amilyen munkába én megyek, ott kérlek zéró tolerancia van(hibátlannak és pontosnak kell lenned!), nem puszipajtásként mutatkozott be a főnök. Érdekes lesz, az biztos.
2017. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahol a főnök a haveroknak osztogatja a magasabb bért, az ugyanolyan munkakerülő senkiházi. Olyan helyre nem mennék dolgozni.
2017. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Évekig volt teljesítmény alapú prémium osztás nálunk félévkor és év végén. Eljutottunk arra a szintre, hogy mindig ugyanazok kaptak többet, mert mindig ugyanazok érdemelték meg. Vagyis nem volt értelme. Ellenben később beépítették a bérekbe ezeket a prémiumokat az elmúlt évek alapján és nyilván ismét a jó dolgozók jártak jól.

Az a helyzet, hogy hozzám akárhányszor odajött valaki érdeklődni, én őszintén elmondtam miért kapott kevesebbet, mint a másik.

2017. szept. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!