Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegen is be kell majd...

Betegen is be kell majd mennem dolgozni? Ha magamról sem tudok akkor hogyan tudjak majd teljesíteni?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, jövőre ha nem lesz különösebb gond dolgozni fogok, mondjuk futár,targoncás,hivatásos sofőr, nem tudom még ,de sanszos, hogy nem szellemi munkát fogok végezni. Most beteg vagyok, nagyon, egy laza nátha úgy kifog rajtam mintha meglőttek volna, vagy nem is tudom tán haldokolnék, 1 italpor után úgy 10 percig jó, most ezen jár az agyam, mi lesz velem jövőre? A főnök majd tudomásul veszi ha táppénzre megyek? Valóban ilyenért ki ki lehet rúgni az ember? Mármint táppénz miatt. Mondjuk 1 hét betegszabi az annyira nagy dolog?


Vagy felesleges ezen rágódni a média nagyítja fel ennyire a dolgokat ?


2017. szept. 25. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Dehogy rúgnak ki! Nálunk rendszeresen kidolnek az emberek 1-1 hetekre, senkit nem rúgnak ki. Én egyszer 3 hétig korhazban voltam, munkatársam műtét miatt most 1 hónapig nem lesz... De lehet, hogy nálunk "túl" jófejek, nem tudom. Ez nem egy olyan szuper munkahely, ami után kapkodnak a munkavállalók...
2017. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vannak helyek, ahol kirúgnak, ha táppénzre járkálsz, igen. Mármint nem ez lesz az indoklás, mert hivatalosan nem tehetik meg, de találnak más indokot. De általában ezek azok a helyek, ahol nem fizetnek ki időben/nem fizetik a túlórát/zsebbe fizetnek/egyéb, szóval nem veszítesz sokat, ha ki is rúgnak. De nem ez a jellemző. Nekem volt olyan kollégám, aki havi rendszerességgel járt táppénzre, apukám több kollégája pedig gyakran megbetegszik hétfő reggelre, és még egyiket sem rúgták ki.
2017. okt. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!