Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt jogosan megtehette a...

Ezt jogosan megtehette a munkáltató, vagy én hibáztam?

Figyelt kérdés
Történt az, hogy június végén eltörtem az otthonomban a bokám, és két hónapon keresztül gipszben volt a lábam. Meg kellett volna műteni, de mivel adtunk egy esélyt az orvossal, hogy ne kelljen, hátha összegyógyul, mivel még fiatal vagyok, így csak gipszelve lett. A munkahelyem a fővárosban van, a lakóhelyem pedig 150kmre. Háziorvosom otthon volt. Hazamenni törött lábbal nem tudtam, de folyamatosan írta nekem a táppénz papírt. Mikor már tudtam menni valamennyire, természetesen megjelentem nála, és vittem hozzá az ambuláns lapokat. A törésem annyira komoly volt, hogy nem állhattam a lábamra még gipszben sem, és teljesen újra kellett tanulnom járni, iszonyatos fájdalmaim voltak, és a mai napig sántítok és fáj. A munkahelyemen hiába mondtam el ötvenszer, hogy a táppénzes papírt kéthetente adja az orvos, nem hitték el, minden nap felhívtak, hogy mikor küldöm már be. Én próbáltam előbb kérni az orvostól, aki már engem nézett bolondnak, hogy én nem értem meg, hogy nem adhatja ki előbb. Azt se hitték el a munkahelyen, hogy nem tudok járni, és hogy fáj. Úgy volt, hogy szeptember elsején kezdek dolgozni, de még az orvosok nem engedték volna, csak azért döntöttem így, mert már elegem lett abból, amit a főnököm művel. Kellett volna járnom gyógytornára is, és nem tudtam, mert inkább elmentem dolgozni. Mire visszamentem volna, kiderült, hogy át lehettem helyezve azzal a szöveggel, hogy nem voltam korrekt, nem voltam egyenes, "kamuztam", meg nem volt bennem igyekezet... Engem azóta is nagyon bánt ez az egész, és legszívesebben visszavágnék, mert ilyen még soha nem történt velem!!
2017. okt. 1. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Törd el a főnök bokáját.
2017. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Hazamenni törött lábbal nem tudtam, de folyamatosan írta nekem a táppénz papírt"


Itt a gond. A két hét, amit később írsz, oké, de a tartós táppénz kezdetén le kell adnod a papírokat, amilyen hamar csak lehet, és utána természetesen két hetente folyamatában. Gondolom, az elején, amíg nem tudtál járni, nem mentél el a papírjaidért sem. Ergo nincs leigazolva, hogy miért nem dolgoztál. Utólag ez már elég nehézkes, és ez nem a munkáltató miatt van sajna. :/ Egyszerűen így működik az OEP.


Az áthelyezés természetesen nem jogos, pláne ilyen indoklással. Viszont azzal, hogy visszamentél dolgozni táppénz helyett, kvázi nekik adtál igazat, hogy tényleg nincs olyan gond, mint állítod.

2017. okt. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!