Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi ivászat vagy más...

Munkahelyi ivászat vagy más néven csapatépítés. Mit tegyek, hogy bírjam?

Figyelt kérdés

Lassan két éve dolgozok egy cégnél. Jól érzem magam, a munkám körülményei is megfelelőek és a fizetésre sem panaszkodom. Viszont csapatépítés címen két hetente szokott lenni úgy mondva "kötelező" alkohol fogyasztás. Azért tettem időző jelbe, mert valójában nem kötelező, de erősen ajánlott a részvétel. A kollégák és a főnökség is részt vesznek ezeken az összejöveteleken és valóban eléggé baráti társaság szinten működik. A részvétellel és a társasággal nem is lenne gond, csupán az alkohol fogyasztással. Ilyenkor többen is elvárják, hogy 1-1 sikeresen elvégzett munka után több alkalommal többekkel is koccintsunk/koccintsak. Én nagyon hamar "felborulok" az italtól. Pontosabban nem jókedvem lesz tőle, mint a többieknek, hanem 1-2 feles és sör után bealszok vagy kihányom. Rettenetesen kellemetlen, mert olyankor már képtelen vagyok a "csapat" részévé válni, ugyanis a többség még csak akkor kezd spicces, jó kedvű és humoros lenni.

Mit tegyek, hogy jobban bírjam? Létezik valami szer, amit ha beveszek, kevésbé hat az alkohol? Az ital kiöntése nem mindig kivitelezhető.



2017. okt. 3. 08:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igyál mellé sok vizet. De a legjobb nem iszod meg, nincs értelme úgy inni ha nem jön be. Vagy feles helyett legyen víz a pohárban.
2017. okt. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan marha jó csapat, mint állítod, ki kéne a kis szád nyitni és azt mondani, bocsi srácok, de én nem bírom a piát ennyiszer, inkább bambizom. Aztán kész. Elszopogatsz este egy korsó sört, esetleg egy cidert és jónapot. Menne a fene amúgy kéthetene inni, társaság ide vagy oda...
2017. okt. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérj fröccsöt. 1dl bor 4dl szóda vagy almalé. Ettől talán nem rúgsz be. Vagy csak alma fröccsöt. 1dl almalé 2dl bor. A színe hasonló a fröccséhez talán észre sem veszik a többiek. De szerintem jobb lenne ha megmondanád, hogy nem szeretsz ennyit inni mert nem esik jól. Normális munkahelyen ez szimpatikus nem negatívum. Állj a sarkadra és vállald fel önmagad. Hosszútávon ez kifizetődő nem birkának lenni a nyájban, hogy elnyerd mások tetszését. Az ilyen összejöveteleken meg a részvétel a lényeg nem az ki mennyire lesz részeg. Ha igen akkor ez nem egy jó munkahely és nem egy jó csapat.
2017. okt. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Alain Delon ***** válasza:
100%
Igyál üdítőt vagy rostos levet. Koccintani azzal is lehet.
2017. okt. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

..vagy nem iszod meg egy húzásra a felest, hanem koccintás után csak beleiszol egy keveset.

Egyébként én sem értem miért ciki nem inni, főleg ha ennyire nem bírod. Szerintem sokkal cikibb minden alkalommal full berúgni meg hányni..

2017. okt. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, ez nem kellene, hogy gondot jelentsen. Vegyél részt, de csak annyit igyál, amennyit elbírsz. Pl az első körben még te is koccintasz, de utána már csak mentes italokat nyomsz. Nem kötelező rosszullétig inni magad, ha annak adják elő, ott valami nem stimmel. Szerintem nem lenne semmi baj azzal, hogy 1 akármi után azt mondod, nem kérsz többet, vagy ha úgy esik jól, egyet se iszol. Nyugodtan nyisd ki a szád, nem szégyen nem ivógépnek lenni.
2017. okt. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne igyál alkoholt. Koccintani akkor is tudsz a poharaddal, ha nem alkohol van benne.
2017. okt. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én mikor abba hagytam a piálást, egy ideig borzasztó érdekes volt mindenkinek. Bántotta őket hogy nem iszok.

De csak ezt, de csak egy kicsit !

Hamar rájöttek hogy felesleges kinálgatni.

Bár nem könnyű azt mondani , de meg éri.

Egyébként az alkeszok nem akarják megérteni, hogy hát miért is.

Ez a "csapatépités" is csak ürügy az alkoholizálásra.

Nekem is ez volt, ok az mindig van.

Hol egy névnap, hol egy szülinap, akkor most jól sikerült valami, vagy éppen szarul, de inni kell.

Aztán már , : tudod tegnap te fizettél , most én következek, nehogy azt mondd hogy!

Vagy forditva, de mindig van ok.

Egyszerűen ha nem akarsz inni , abba hagyod és kész. Hamar meg tanulják.

Persze kitalálhatsz olyat már előtte egy pár nappal hogy neked most gyógyszert kell szedned és mennyire sajnálod hogy nem ihatsz.

2017. okt. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
En azt szoktam mondani hogy nem szeretem az alkoholt. Es punktum.
2017. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
2-es szívemből szólt. A "csapat", a "közösség" nem azt jelenti, hogy egyes hangadók elnyomják azokat akik félénkebbek, akik kénytelenek feladni magukat, ha nem akarnak kiszorulni a közösségből - hanem hogy minden tagja megőrizve önidentitását és tiszteletben tartva mások indentitását része az egésznek. Ha jó a csapat és jól tudtok együtt dolgozni, nem fognak kiszorítani azért, mert csak 1 pohárral iszol, vagy nem alkoholt iszol.
2017. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!