Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy buktassam le a semmittevő...

Hogy buktassam le a semmittevő kollégámat "okosan"?

Figyelt kérdés

5 éve vagyok a közvetlen kollégája, látom hogy egész nap csak bandázik és beszélget, hozzám is egész nap karattyol, aztán mikor bejön a főnök csendben marad, mikor kimegy, akkor újra kezdi, már többször mondtam neki, hogy engem zavar, hogy sokat beszél, mert nem tudok a munkámra koncentrálni közben (e-mail megfogalmazására pl.) és csak akkor haladok a feladataimmal, ha egész nap nyomom az igát.


Elment egy hétre szabadságra. Nálam alap, hogy a sürgős ügyeket elintézem ha szabira megyek vagy mindent úgy alakítok, hogy ne nagyon kelljen utánam dolgozni. Erre ő elment egy hétre szabira és nagyon sok melót hagyott rám úgy, hogy az utolsó nap is egész nap csak beszélt és beszélt... Van egy program, amit csak ő tud kezelni és mivel nem tudta megcsinálni a feladatot, így nem tudom helyette én sem, viszont holnap valószínű esedékessé válik és elég fontos feladat. Igyekszem jó kollegális viszonyokat kialakítani, azaz nem szokásom árulkodni a főnöknek, de kicsit elegem van abból, hogy folyton én szívok miatta. Szerintetek bepanaszoljam holnap a főnöknél? Ez a programban való dolgozás, amihez nem értek egy jó ürügy lehetne holnap. Mondjam el, hogy lett volna ideje megcsinálni a kolléganőmnek a feladatot és mondjam el, hogy egész nap csak bandázik és ebből elegem van? De mégis hogy veszi ki magát az árulkodás? Mit tegyek? Egyáltalán, hogy lehet megoldani, hogy végre a főnököm is rájöjjön, hogy a kolléganőm egész nap csak bandázik? Mikor ébred már rá? Arra vártam, hogy magától rádöbben, de úgy tűnik nem, vagy csak nem foglalkozik vele. Ti voltatok már ilyen helyzetben? Mit tettetek? Árulkodtatok?


2017. okt. 4. 16:19
 1/5 A kérdező kommentje:
* Mivel nem mutatta meg, hogy kell kezelni a programot, ezért nem tudom megoldani a feladatát. - Elnézést belegabalyodtam kicsit a mesélésbe.
2017. okt. 4. 16:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég, ha annyit mondasz, nem tudod kezelni azt a programot.
2017. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, és mindenkinél benyalta már magát. Az egész napja arról szól, hogy itt is mesél kicsit arról, hogy mennyi dolga van, aztán ott is mesél egy kicsit és mindenki azt hiszi, hogy ő egész nap majd megszakad a munkától, közben csak én látom, hogy az egész napja csak mesélésből és panaszkodásból és beszélgetésből áll.
2017. okt. 4. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Írták már : Főnök! Nem ismerem ezt a programot, megkérhetem mutassa meg hogy működik??

( lehet a főnökötök ráeszmél, ez nincs kész, még félkész állapotba sincs! máris ő buktatta le saját magát. 1 " árulkodást megusztál. ).

Hazug ember, sánta kutya közmondás életbe lép...


Hasonló az én problémám is.

Másban utazom... ;(

Azt hiszem nálam kezdenek rájönni mi a helyzet. Anélkül hogy szólnék. Egyre többen látják mi zajlik...

2017. okt. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A főnököm sem ért a programhoz.
2017. okt. 5. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!