Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon nincs diplomás...

Magyarországon nincs diplomás munkanélküliség? Most mondta nem akárki, Palkovics! Ez mit szívott?

Figyelt kérdés

[link]


Itt ez a szépség:

PALKOVICS: MAGYARORSZÁGON NINCS DIPLOMÁS-MUNKANÉLKÜLISÉG


Magyarországon nincs diplomás-munkanélküliség – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára. Palkovics László szerint akinek van diplomája és szakmája, annak jelenleg állása is van.


EZ MIT SZÍVOTT??


Nincs diplomás munkanélküliség? Hát itt vagyok rögtön én.

Munkanélküli vagyok most jöttem a 3 hónapos közmunkából ami mint tudjuk csak rejtett munkanélküliség nem munka.

És hivatalos adat: kb 400.000-en vannak per pill a közmunkarendszerben ennek tessék kapaszkodni mert hivatalos adat kb 15%-a DIPLOMÁS!!!


Vagyis számoljunk csak 10%-kal 400.000 10%-a 40.000 ennyi diplomás állástalan van, annak kell lennie mert mi a lótökért menne vki közmunkába diplomával hacsak nem azért mert semmi más nincs.


Ez mit szívott amikor ilyenenek beszél?? Hol él ez?


2017. okt. 5. 18:37
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És mielőtt valaki benyögné hoyg azért mert én nem találok....-én se meg még több tízezren se.

Hivatalos adat.

2017. okt. 5. 18:38
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Palkovics László szerint akinek van diplomája és szakmája, annak jelenleg állása is van."

Állása lehet hogy van, csak nem biztos hogy a diplomájával hanem egy másik végzettségével.

2017. okt. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

"Állása lehet hogy van, csak nem biztos hogy a diplomájával hanem egy másik végzettségével."


Na ja ez az egyik, hogy ha valaki diplomával mondjuk bolti eladó bizt őr jegyszedő meg ilyesmi az elhelyezkedésnek számít? Szerintem nem.


De még ha annak is számít és azok akiknek még ez sincs?

2017. okt. 5. 18:49
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit szívott, de küldhetne nekem is belőle. :-D
2017. okt. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Mit mond az idén végzett bölcsész a tavaly végzett bölcsésznek reggel 7-kor?

- 2 bigmac menüt kérek.

2017. okt. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ez rég lejárt szar duma és NEM IGAZ!! Rég nem igaz...


Uis a mekibe nem kell a bölcész.... a mekibe nem kell más csak suli meletti diák diákmeló keretében (bejelentés adó stb)....

2017. okt. 6. 08:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ugyanazt szívta, mint azok, akik ezekre szavaztak/fognak szavazni.

A baj az, hogy bármit mondhat, lesznek, akik elhiszik. Méghozzá sokan.

2017. okt. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
ÖÖÖÖ Palkovicsnak elhiszik.... kb mindegy mit pofázik annyira súlytalan senki hogy még az se kérdés elhiszem-e mert annnyira mindegy mit pofázik hoyg még odáig se jutnak el sokan hogy meghallgassák----és kb jól is teszik mert tényleg tök8 úgyse a saját gondolatait mondja hanem azt amit a szájába adnak.
2017. okt. 6. 10:57
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlbonyolítani. Palkovics kiváló szakember, aki most jó pénzért nyilatkozik h-lyeségeket. ő is pontosan tudja, h nem igaz, amit mond.


egyébként meg engem az is érdekelne, h hány diplomás dolgozik a végzettségének megfelelő helyen. Röhejes, h miközben a magyarok nagy része nem beszél idegen nyelven, felsőfokú nyelvvizsgával ülnek emberek pl. postán ügyintézőként.

2017. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos diplomásokból már Dunát lehet rekeszteni.Dolgozni nem akarnak persze csak valami irodában jó pénzért henteregni.Munkaerő meg nincs az országban.Építkezem de nem találok normális szakembereket.Bezzeg ha a munkahelyemen elmegy nyugdíjba valaki az irodából másnapra ezer léhűtőt találnak helyette. :)
2017. okt. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!