Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni az ilyen...

Mit lehet kezdeni az ilyen mihaszna kollégával?

Figyelt kérdés

Van egy új kollégám, aki már 7 hónapja dolgozik velünk, mindketten irodisták vagyunk, más-más részlegen, de sok feladatunk összefonódik. A gond az, hogy a főnök azt kérte tőlünk, hogy segítsük egymás munkáját, illetve ha kell, akkor helyettesítsük egymást. Én kezdetben mindenben segítettem, még ha emiatt túlóráznom is kellett vagy otthon megcsinálni a munkám. De elegem lett amikor fordítva ez nem működött, ugyanis a kollégám mindig nagyon elfoglalt, nincs ideje semmire, stb. Közben meg csak Facebookozik, meg kávézgatni és cigizni jár 20 percenként más kollégákkal... Volt már olyan is, hogy megkértem, hogy tartsunk egy megbeszélést kettesben egy feladattal kapcsolatban, hát hozta az egyik kolléga-haverját is, ők elpoénkodtak, stb, a vicc az, hogy amikor meg hívták telefonon egy munka miatt, akkor kapásból rávágta, hogy most nem ér rá, mert megbeszélésen van, meg különben is el van havazva... És a legszebb, hogy utána még nevetve azt mondja nekem, hogy ő aztán nem fog túlórázni egy másodpercet sem.

Be kellene tanítanom és járnia kéne hozzám oktatásra, de 10 alkalomból eddig maximum 2x volt, mert nem ér rá... Szabira is mennék el, ő van kijelölve, hogy helyettesítsen, de nem tudja elvégezni a feladatot, mert neki nincs ideje most erre...

Nagyon elegem van már ebből és próbáltam már utalgatni erre a főnöknél is (konkrétan kifejtettem az aggodalmam, hogy nem tudom ki fog helyettesíteni ha netán megbetegednék, mert az említett kolléga se oktatásra nem jár, se semmi), de nem lett ebből semmi...

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?


2017. okt. 7. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az erőviszonyok neked kedveznek, akkor egyszerűen mondd meg a főnöködnek, hogy a kollégáddal való közös munka nagyon nehézkes. Ha nem neked kedveznek az erőviszonyok, akkor nyelsz, és közben keresel egy másik munkahelyet.
2017. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, igazat kell adnom az elsőnek. Úgy látszik minden munkahelyen van egy ilyen genya, aki helyett a többinek dolgozni kell, de megteheti, mert valaniért betonbiztos a helye. Azért én a főnökkel mindenképpen beszélnék, de nem csak célozgatva.
2017. okt. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el mindezeket a főnöknek is, amit ide leírtál. Menj csak nyugodtan szabira. Nem kell félni, majd megoldják a dolgot. Lehet, mire visszajössz a szabiról, már ki lesz rúgva ez a mihaszna kolléga.
2017. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szomorúan olvasom, az irodába is akad ilyen.

Szomorúságommal nem mész semmire, tudom.

Ezek otthon se csinálnak semmit? Mami / papi hotel. Hazaér, rábukik a kajára, nem mosogat stb. Ez is elképzelhető.

Ingyen lakik, rezsi / kaja stb-be nem szál be.

Nyugodtan menyj szabira. Talán észre veszik mások is, amit írtál.

Valaki védence, vagy " köpölégy ".

Nálunk van pár ilyen.

Azért járkál, lássa kinek mennyi késztermék van az asztalán. Tudja a főnökséget informálni...

2017. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom férfi ez a kolléga.
2017. okt. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez nem nem-függő. Nálunk nő az illető.
2017. okt. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Semmit sem tehetsz a munkahelyváltáson kívül.

Én is irodai munkát végzek, és minden helyen volt legalább egy ilyen ember. Az ilyen munkatársakat sosem rúgják ki és nem fenyítik meg, az a tapasztalatom. Ha felveted a problémát, akkor "nem vagy csapatjátékos". Azt láttam, hogy inkább hagyják, hogy a munka ne menjen rendben, de őket mindenáron megtartják. Az okát nem tudom.

Ráadásul mivel az ilyen ember "szocializál", tehát nem a gép előtt rohad, előbb fogják előléptetni, mint aki elvégzi a feladatát.

2017. okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi beleszólásod van a dolgokba a munkahelyeden, én ezeket szoktam csinálni:

-Főnökséggel kényszeríted, hogy dolgozzon.

-Kirúgatod.

-Elmész 3 hét szabira minden aggodalom nélkül és megnézed mi történt amikor visszajössz. Alkalmanként eltérő a mértéke de biztos neked fognak kedvezni a dolgok.

-Felveszel helyette valaki mást.

-Felmondasz.

2017. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Különben meg ne legyél ilyen segítőkész. Ez azért túlzás, hogy hazaviszed a munkát őmiatta. A túlóra attól függ, ha kifizették neked túlórapénzben, hogy tovább maradtál, akkor elképzelhető, hogy megérte neked, ha épp mondjuk nem kellett hazarohannod, tehát belefért az idődbe. De ha netán ki se fizettek... akkor az úgy nagyon nem jó.
2017. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bepanaszolhatnád a HR-en névtelenül. Írsz nekik egy e-mailt egy olyan e-mail címről, amit nem ismernek.

Ebben részletezheted, hogy mindenkinek elege van ebből a lusta dumagépből. Még ha nincs is mindenkinek elege belőle, nyugodtan írd ezt. Akár az is lehet, hogy igaz, és tényleg mások sem bírják, csak a szemébe jópofiznak.

Az is lehet, hogy kirúgják ezek után. Vagy figyelmeztetik. Azt nem tudhatjuk, eddig hányan panaszolták be, lehet, hogy senki, de az is lehet, hogy többen, és már figyelik, mert másnak is elege van már belőle. Ha pedig több panasz is érkezett rá, akkor simán repülhet.

2017. okt. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!