Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet egy ilyen kollégával...

Mit lehet egy ilyen kollégával kezdeni?

Figyelt kérdés

Ketten dolgozok vele egy irodában, ugyanazt a feladatot látjuk el. Így ha bárki bármit elront, nem lehet visszakeresni melyikünk hibájából történt. A kedves kolléganőm nem túl jól végzi a munkáját, sok hibát ejt, de mindig úgy intézi, hogy úgy tűnjön én tévedtem. Ha elront valamit, felhívja a főnököt, hogy valami hibát talált, segítsen már megoldani, ő nem is érti hogy történhetett ez meg. Nem mondja konkrétan hogy én voltam, de mivel ketten vagyunk, és ő értesíti a főnököt, neki (mármint a főnöknek) egyértelmű ki hibázott.

Sokáig fel sem tűnt, de a főnök egyre többet hivat be magához, hogy figyeljek jobban a munkámra. Utoljára már célzott rá, hogy ha nem változtatok megválik tőlem.

Mit lehet ilyenkor csinálni? Ha ezt elmondom a főnöknek, olyan lesz mintha utólag kifogásokat keresnék, úgyse hinne nekem. Főleg hogy a kolléganőmet sokkal jobban kedveli. Már ott tartok, hogy ellenőrzöm a kolléganőm munkáját is, hogy véletlenül se legyen benne hiba, de így még a sajátommal nem haladok.

Mit lehet egy ilyen kollégával kezdeni?


2017. jún. 18. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell fejelni a kollégát.

(Ez a konfliktusok kezelésének protokoll-szerinti, legdiplomatikusabb eljárási módja.)

2017. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy próbár megérthet, de szerintám már felesleges: vegyél ki 1-2 hét szabi, ha visszamentél nézz át mindent (és ha hibákat találsz akkor irány a főni) , mert ugye kizárásos alapon te nem lehettél a ludas. Vagy észbe kap a főni vagy nem.


De mondom , szerintem itt már sok mindent nem tehetsz, elkéstél vele, az első masodik ilyen alkalom után kellett volna tisztázni a helyzetet a kollegával és főnökkel.

Nem károgás, de te már ki vagy rugva, csak még nem közölték.

Keress állást, és máskor legyél ügyesebb.


(azért a kollegát búcsúzóul egy péklapáttal arconsimogatni ne felejtsd el.)

2017. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorolnod kell az önérvényesítést. Nyugodtan menj be a főnökhöz és mond el, hogy mit tapasztaltál. Ne gondolj arra, hogy ő mit gondolhat ( pl. utólag kifogást keresel) Állj ki magadért, azt hiszem ideje gyakorolnod az önérvényesítést.
2017. jún. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer írtam le, hogy önérvényesítés :) Mindegy. Egyébként milyen munka az, ahol nem tudjátok leellenőrizni, hogy ki mit csinált? Nem tudod leszignózni, vagy valahogy megjelölni, amit te csinálsz?
2017. jún. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes egy munka lehet, ahol irodában dolgoztok (gondolom gépen) és nem lehet visszakeresni, hogy ki mit csinált..

Egyébként egyetlen megoldás, ha leülsz a főnököddel és elmondod neki mindazt, amit ide leírtál.

2017. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Beszélgetni a főnökkel.

Egyébként, ha nem lehet visszakeresni, hogy ki mit csinált, akkor honnan tudod, hogy nem te hibázol annyit?

2017. jún. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én megkérném szétbontani a munkafolyamatokat.

Mert pl ha a te hibás kimutatàsod alapján dolgozik akkor evidens hogy ő is hibàsan dolgozik akkor.es forditva.

A hibák mennek tőled hozzá és hozzád tőle. Erre kell megoldás a főnöktől.

2017. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam hasonló helyzetben, volt egy kollégám, akivel 70%-van ugyanazokat a feladatokat láttuk el, mivel ő utánam jött pár hónappal, neki kevesebb volt a feladata, nekem meg sok, így lényegében ugyanazokat a fájlokat, táblákat használtuk, nem lehetett visszakövetni, hogy ki jegyzett bele,mit. Őt a főnök jobban kedvelte, egy idő múlva amint kiszúrt valahol egy hibát rögtön szaladt is elmondani, hogy nem érti ez hogy lehet, célozva arra, hogy én hibáztam. Egy ideig a főnök csak azt mondta, hogy figyeljünk oda jobban, majd egy idő után már engem kért konkrétan, hogy dolgozzam lassabban és figyelmesebben, mert a kolléga jelezte felé, hogy megint sok hibát talált. Ekkor a kolléga vérszemet kapott és már ő is,mintha a főnököm lenne elkezdett kioktatni, hogy mit hogy csináljak, hogy ne legyenek hibák. A legutóbbi eset egy hét szabi után volt, ekkor elegem lett és szerencsére több helyen volt dátum, ami mutatta, hogy a hiba akkor keletkezett, mikor én házon kívül voltam, mentem is a főnökhöz, aki odajött mindkettőnkhöz és kioktattak közösen, hogy biztos visszamenőleg javítgattam. Fel is mondtam.
2017. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon hasonló a helyzet, mint nálatok, utolsó. Itt is közös felhasználóval dolgozunk a rendszerünkben, és nagyon sokszor egymás munkáját folytatjuk. Lehet dátum alapján vissza lehetne keresni ki mikor mit módosított, de sajnos ennyire nem értek hozzá és a főnök se. Bár őt annyira nem is érdekli. Mindig azt mondja hozzá ne menjünk ilyenekkel, oldjuk meg magunk között. Legalábbis nekem ezt mondja, a kollégát persze meghallgatja. Már utálok bejárni, ilyen kétszínű emberrel nem is akarok együtt dolgozni. Csak az a baj, hogy magát a munkát szeretem és sajnos nem sok munkalehetőség van felénk.
2017. jún. 18. 16:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Van egy-két megoldás, amelyeket lényegében felsoroltak már előttem páran.

Elméletileg megteheted azt is, hogy amikor végzel egy folyamattal, azonnal, direktben elküldöd a főnöködnek a befejezett állapotú eredményt, - abba hiába is piszkál bele utólag valaki, bukta.


A másik ötlet:

Nemes egyszerűséggel eldugod a kész fájlokat - lehetőleg egy olyan helyre, ahová rajtad vagy/és a főnöködön kívűl senki nem tudja tiszteletét tenni.

Amikor a szőnyeg szélére hívnak, a főnök gépén előkeresitek az érintett munkaanyagokat és megnézitek, - a te igazolásodra, - hogy mikor, miben, ill. miért módosultak.


A fentiek ellenére is javaslom, hogy beszéljétek meg az általad tapasztaltakat a főnököddel négyszemközt, - már csak azért is, hogy a rosszhiszemű "kolléga" szétdurranjon a kíváncsiságtől és ne érezze magát biztonságban.

2017. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!