Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diplomások milyen tapasztalata...

Diplomások milyen tapasztalataitok van munkaügyi hívatallal /foglalkoztatási osztályjal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Diplomásoknak milyen munkákat ajánlanak? Milyen hamar ajánlják? Ajénlanak-e több állást?

Mondhatom-e azt, hogy nem pont ilyen munkát szeretnék?


A munkáltatónál hátrányosabban indulok, ha ilyen módon kerülök oda?


Így is van interjú, vagy már azonnal felvétel van??


2017. okt. 11. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem ajánlanak semmit.
2017. okt. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanak, de nem feltétlenül végzettségedhez illôt.

Elôby, mert a munkáltatók így kedvezményt vehetnek utánad igénybe, csak nehogy amikor lejár ez az idô kitegyenek.

2017. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem anno közölték, hogy ne nagyon számítsak munkára, ahhoz túl kvalifikált vagyok. Lényegében akkor van értelme, ha jogosult vagy támogatásra és azt akarod igénybe venni, pályakezdőként kvázi felesleges.

Engem egyszer ajánlottak ki munkára, de akkor már fél éve dolgoztam (magamtól), csak ez valahol elveszett a rendszerben, hogy én töröltettem magam... :)


Interjú mindig van egyébként, az ilyeneknél sokszor először "tömeges" interjú van, azaz mindenkit egyben hívnak be tájékoztatóra, és utána válogatnak.


Neked a hátrányod, hogyha munkát ajánlanak, amire megfelelnél (azaz a munkáltató felvenne), akkor nem mondhatod, hogy köszi ez neked nem kell. Illetve mondhatod, de akkor a munkaügyiből is törölnek.

2017. okt. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én így kerültem a munkahelyemre :)

Kaptam időnként egy-egy telefonszámot. Sok helyen már be volt töltve az állás. Szóval nem értem, hogy a munkaügyinek miért nem jelezték, hogy már nem keresnek embert.

Volt, hogy olyat ajánlottak, ami nekem nem jó. Általában olyat ajánlottak, ami passzol a végzettségemhez. De pl. 4 órásokat ajánlottak, amikor nekem normális, teljes munkaidős munka kellett.

A jelenlegi munkahelyemnél is úgy voltam, hogy hát felhívom őket, aztán tuti nem is keresnek embert. De szerencsére nem így volt.

A munkáltatónál nem indulsz hátrányosabban, hiszen direkt ők jelentkezett be a munkaügyinél, hogy ajánljanak neki embereket. Főleg idősebbeknél és pályakezdőknél előnyös ez, mert lehet rájuk támogatást igényelni.

Természetesen ilyenkor is van interjú.

2017. okt. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából egy sóhivatal az egész.


Nekem 2-3 email-címet adtak, h jelentkezzek xy állásra. Az egyiket egyébként is megtaláltam magamtól. A másik meg kint volt a pusztában vmi iparterületen.


Előtte azért írtam a cégnek, h tényleg várnak-e engem. Semmi válasz. Aztán a munkaügyit is megkérdeztem azért, h tényleg áll-e még, h akkor holnap engem ott várnak. Ja nem, állás betöltve már, mégse megyek. Ha nem kérdezek rá, nem szóltak volna, h ne utazzak oda. És akkor ez után meg is szakítottam velük a kapcsolatot.

2017. okt. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy munka, vagy tanfolyam; elképzelhető, hogy téged helyesírásra iskoláznak be. 😂
2017. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meglehet, de akkor másokat is. Gondolnád, hogy helyesíró versenyen harmadik lettem?
2017. okt. 11. 21:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem egyszer kiközvetítettek állatorvosi rendelői asszisztens állásra. Az interjú a pasi lakásán volt...

Mindenről beszélt, csak a munkáról nem. Konkréten rákérdeztem a dolgokra, hogy térjen a lényegre. Kiderült, hogy neki már nincs is rendelője....valójában a fia átvette tőle. Elmondta az élettörténetét, a válását, stb.

Végülis az jött le, hogy neki egy új feleség kellett volna. Valaki aki intézi az ügyeit, foglalkozik vele, mindent megcsinál helyette.

Érdekes "állásinterjú" volt.

2017. okt. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Augusztusban regisztráltam. Azóta semmilyen munkaajánlatot nem kaptam, ellenben kétszer is kötelezően berendeltek tájékoztatásra, szóval az időmet pazarolták.

Ingyenes képzéseket ígérnek, amikről később kiderül, hogy nem mindenkinek járnak (konkrétan pofára döntik el, ki indulhat, ki nem).

2017. okt. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!