Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mindenhez ügyetlen vagyok!...

Mindenhez ügyetlen vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Akármihez állok neki ügyetlen vagyok. Tök butának tartanak mindenhol,pedig próbálok maximumot nyújtani. 1éve vagyok egy helyen és még is sokat bénázok,hibázok,értetlenkedem. A baj is állandóan engem talál meg. Mintha vonzanám...és nem is bajokról beszélünk. Ma már azon agyaltam,hogy ezt a sok rosszat nem bírom..és öngyilkosságba menekülök.

26/L


2017. okt. 12. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Ááááá! Csak rossz munkát választottál.
2017. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem olyan nincs, hogy valaki mindenhéz béna, csak olyan, hogy nem jó helyen van.

Te biztos vagy benne, hogy az a neked való munka, amit végzel?

2017. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
...és nem kis bajokról beszélünk akart lenni :(
2017. okt. 12. 18:09
 4/11 A kérdező kommentje:
Szeretem nagyon ezt a szakmát,de az ottani légkör katasztrófa.Mindenki alátesz a másiknak meg ott rúg bele,ahol tud. Illetve amunkahelyen kívüli emberek nagy része is (az ügyfelek) úgy beszélnek velem :( Kezdőként valamit hibáztam és már lehurrognak akkor is.
2017. okt. 12. 18:10
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Legyél gázszerelő.
2017. okt. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Keress másik munkahelyet. Majd csak bejön valami.

Én sem vagyok egy hű, de gyakorlatias, én is követek el hibákat. De a "letöltendő" munkaéveim kb. felén túl vagyok már, ennek ellenére. Te is elleszel majd valahol, kedvelni fognak és meg lesznek veled elégedve majd, hidd el.

2017. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem feltétlen veled van a baj, sok hülye járkál kint a világban. Azt hiszik ők szarták a világra a napot. Ne foglalkozz velük, csak a saját dolgoddal. Tanulj verbális önvédelmi technikákat, a szar mindenkinél beüt csak nem mindegy, hogy kommunikálják. Felveszik az áldozat szerepét és meghunyászkodnak vagy azt mondják, hogy hát van ilyen. Az emberk megérzik, hogy kit könnyű bántani. Védekezz, tanulj ilyen technikákat, szerezz egy kis önbizalmat és nem lesz baj. HA tudnád én hány polcot megborítottam már és miket tettem... :D Van az úgy, hogy az embernek nehezebben megy én is így vagyok most, de ne add fel van kiút :)
2017. okt. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Milyen „nem kis bajok” történnek veled? Figyelmetlenségből adódó hibák?


Az embernek el kell fogadnia, amilyen, és meg kell találnia azt, amiben jó, amit szeret csinálni, és sikeresnek is érzi magát tőle. Ha egy olyan közegben vagy, ahol nem fogadnak el, folyton kritizálnak, szívatnak, akkor el fogod hinni magadról (öntudatlanul is), hogy te „béna” vagy. Egy ördögi körbe kerülsz, a hibáktól való szorongás miatt egyre többet fogsz hibázni.

Fontos lenne, hogy találj valamit, amiből önbizalmat meríthetsz. Ha szereted a munkádat, akkor egy másik munkahelyet kereshetnél, ahol normális emberek között vagy.

Tudom, hogy könnyű ilyet másnak tanácsolni, de az első munkahelyemen volt részem hasonló érzésekben. A főnököm nagyon bunkón szidott le a hibáimért, amit egy ideig tűrtem, de mikor már rendesen aludni sem bírtam a szorongástól, egy nap elé álltam, és közöltem vele, hogy szeretem a munkám, szeretnék itt tovább dolgozni, viszont a stílus, ahogyan velem beszél annyira rossz, hogy ha így folytatja, kénytelen leszek felmondani. Érdekes módon ettől kezdve tök normális lett, sőt, nagyon jó viszonyba kerültünk… a kollégáim egy idő múlva elmondták, hogy előttem mindenki felmondott max. fél év után, mert senki sem bírta a főnök stílusát… olyan ez, mint a viccben („Medve, lehúznál a listádról?” „Ja, persze!”), persze ehhez nyilván az is kellett, hogy a főnök alapból egy értelmes ember legyen, aki fel tudja ismerni, ha nincs igaza.


Mindenesetre ne hidd, hogy máshol, másokkal nem történnek ilyenek! Sajnos elég sok az olyan ember, aki abból meríti a saját önbizalmát, hogy másokat aláz – ami azért vicces, mert aki valóban önazonos, ismeri önmagát, az tudja, hogy ő sem tökéletes, be tudja ismerni a hibáit, és másokat sem ítél el a hibái miatt.

2017. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A főnőkőmmel nincs baj. Ő iszonyat segítőkész. Most az egyik ügyfél miatt szarba kerültem és tudtam tőle segítséget kérni és maximálisan mellettem áll,támogat. Itt a kollégákkal való légkör,ami szar. Illetve csak 3,de az a 3 mindneki alá tesz. Mesélte az idősebbik nő,akivel egy műszakba kerültem (ő új,de korábban is dolgoztt itt),hogy évek óta nincs jó légkör,emiatt a 2-3 ember miatt és sokan felmondtak már. Az egyik csaj a háromból felmondott, a másik meg úgy néz ki elmegy szülni,így marad egy...talán egyedül nem lesz akkora pofája.

Gondolom ezért is hibázok sokat,amit írtok..stresszelek attól is,hogy hibázom,hogy keresik a hibáim,hogy figyelik (mert azt lesik,hogy mikor hibázom,aztán rohannak a főnőkhőz). Kezdőként is be kellett volna tanítaniuk és senki nem tanított be,ott hagytak,hogy jöjjek rá a dolgokra és csináljam és persze,hogy millió hibám van,mert még vannak olyan dolgok,amikre nem jöttem rá. Eléggé sokrétegű,amit csinálunk és mindig van valami új dolog is :/ Szóval kétségbeestem nagyon,mert állandóan levagyok hülyézve :(

2017. okt. 13. 15:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, látod, akkor kezd jól alakulni...a 3 kellemetlenkedőből marad egy, aki így elveszti a társait, és valószínűleg visszavesz magából. A főnök segítőkészsége is pozitív!
2017. okt. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!