Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaadók, ha felvételkor a...

Munkaadók, ha felvételkor a dolgozó 50 ezerrel több fizetést kér?

Figyelt kérdés

Akkor megadjátok neki, vagy itt már el is bukta és már a következő jelentkező felvételén gondolkodok?


Pl diplomásnak nettó 120 ezer körüli összeget adnátok, de 170-et kér.

Az ilyen kiveri nálatok a biztosítékot, vagy nincs ezzel semmi gond?


2017. okt. 17. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
120-ra ne kérjen 50-et! 400-ra kérjen majd 50-et mondjuk. A mohóság rendre elront mindent. De lehet önelégült. Nem tiltja semmi. Értékelheti magát többre, de, ha a munkaerő piaci értéke nincs meg akkor felesleges. Illetve, ha a cégnek annyi amit ki tud gazdálkodni a munkaerőért akkor felesleges megint. Talán 10%-ot még elfogadnék. De itt sokkal többről van szó. Igen. Kiverné a biztosítékot.
2017. okt. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Keresnék mást. Mindig van, aki elvállalja kevesebbért is. Ha letellik a probaidő utána biztos emelnék neki, de bizonyítson ő is. Érthető, higy asemmire nem kérünk magasabb pénzt, és a semmire nem adunk magasabb penzt. Pláne úgy, hogy az önéletrajzok nagy részben kozmetikázott valamik, és már rögtön az első napokban kiderül, hogy hol volt a csúsztatás.
2017. okt. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Csak hogy tisztázzuk, úgy értettem a béreket hogy a munkaadó nem mond összeget, csak a fejében van egy szám, hogy mennyit adna és így kérdezi a jelentkezőtől hogy mennyit szeretne.

Ti is így értettétek?

2017. okt. 17. 12:24
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor nyilván meg fogod mondani, hogy te ennyit tudsz adni azt annyi. MAjd utána alkudoztok, vagy külön váltok.
2017. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a munkaadó is gondol valamire (de még nem mondta ki), és az egyébként alkalmas jelölt annál nagyobb számot mond, valószínűleg megpróbálnak arany középutat keresni. Én legalábbis így csinálnám, ha munkaadó volnék, és velem így csinálták a munkaadók.
2017. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy kevés kivétellel mindig a "legolcsóbb" munkaerőt keresik.

Legutóbb is jelentkeztem egy állásra, ahová 100%-ban passzoltam, tökéletesen odavágó képzettséggel és jó szakmai tapasztalattal... többet mertem a kötelező! bérigényhez írni, mint a minimálbér. Már nem emlékszem, mennyivel, de még utána is néztem az átlagos fizetésnek, kicsit alá is lőttem, még azt is mellé írtam a biztonság kedvéért, hogy alku tárgya.

Vissza sem hívtak, pedig rögtön a kiírásakor jelentkeztem, 5 perc se telt el, szóval nem az volt a háttérben, hogy már meg sem néztek, mert 300-an már írtak előttem...

Nemrég volt állásinterjúm, ahonnan én fordultam ki. Informatika rendszerüzemeltetőként, 0-24-es készenlétben, 3 műszakos 8 órásra akartak nettó 100-at adni cafetéria nélkül!!!

Most komolyan, hallottatok már ilyet? :D Ezek egyre betegebbek...

2017. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 acelsziv ***** válasza:
34%
6: Ez tényleg röhejes... Informatikusként Bp -n 200-300 között simán megkeresel. Én közelebb vagyok 300 -hoz, mint 200 -hoz és 8-16:30 -as munka
2017. okt. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a párom is megkeresi a nettó 250-et. Nem tudtam, hogy sírjak vagy röhögjek, amikor ezt így kijelentette az interjúztató.

Persze még így is találtak oda hüly... mármint ideális jelöltet :D

2017. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha én pl 200ezerre gondokok, az azert van, mert a régebbi dolgozók keresnek 220-230 között. 250 igénylőt elhajtanám, mert ha egy újonc ennyivel többet keresne azoknál mint akik 10 éve itt vannak, akkor a régiek jogosan sértődnének meg, és ártana a munkamorálnak.
2017. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mindegy ki az és milyen munkakörben.


Hiába diplomás, ha nem olyan a feladatkör akkor keresek mást aki 120-ért megcsinálja.


Vagy fordítva magamról tudom hogy elég jó munkaerő vagyok, tudom hogy hasznot "termelnék" a cégnek, így ha nem adják meg a pénzt akkor én is úgy lennék hogy keressenek más balekot.

2017. okt. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!