Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak itt külföldön dolgozó...

Vannak itt külföldön dolgozó magyarok? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Jelenleg melyik országban dolgoztok?

Mit dolgoztok jelenleg?

Milyen életszínvonalt tudtok biztosítani magatoknak a fizetésetekből?

Tervezitek hogy valamikor hazaköltöztök MO-ra?

Másabb a kinti élet mint itt Magyarországon,mint itt MO-n?

Ha igen,miben?



2017. aug. 8. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

5 éve élek és dolgozok itt.

Németország Düsseldorf .

Egy autóbipari cégnél vagyok szerelő

Átlag német szinvonalt tudom ratanin. Minden meg van ami kell .

Keményebben kell itt melozni mint otthon hogy el isnerjenek .

Nem akarok m.o.-ra költözni meg van itt minden ami kell . Ház , család , autók .

Más a kultura , de jobban be jön a német mentalitás mint a magyar . Mindenki tök boldog , rendezett a környék . Nem lehetetlintik el az ember mint otthon .

Megélhetés ha nagybevásárlo központban nagy tételben vásárol az ember elég olcso . De kis tételben meg kis boltban is kb ugyan olyan mint otthon

Emiatt meg éri a nagy boltokban vásárolni nagy tételben .

Szeretek itt lenni .

2017. aug. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2évig éltem Németországban, sok minden más.


Kultúra,az meberek viselkedése nyugodtabb,élhetőbb ország az árak nem járnak a fellegekben az albérletet leszámítva :) főleg egy felkapotabb tóparti városban mint pl Bodensee és Konstanz környéke.Munkalehetőség terén hát csicska melókra mindig lesz igény,de úgy mond ha megszoksz egy bizonyos életszínvonalat,nagyon könnyen lenullázhatod magad.Magyarul ott is csak élsz és dolgozol,azonkívül nem lesz semmid.Vagy pedig tanult emberként kimész ,eladható nyelvtudással és hiányszakmával,végzettséggel pl orvos,informatikus,gyógyszerész...nehéz lehetőséget kapni,de ha folyékonyan beszélsz ezt a bürökratikus dolgot könyebben letudod redukálni,ahhoz hogy befogadjanak.

2017. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írország.


Projektmenedzser vagyok egy multinál.


Jól élek, jelenleg még albérletben, de lassan meglesz a saját házra is a megtakarítás. Eközben nélkülöznöm sem kell, rengeteget utazom például és azon kívül is rengeteg különféle programban részt szoktam venni. Évek óta nem volt arra szükségem, hogy hó vége felé megnézzem, mennyi van a számlámon, ez a mai napig furcsa néha :)


Nem, elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha visszaköltözzek.


Igen, más. Sokkal jobb a közérzetem még úgy is, hogy a régi barátaim távol vannak és sokminden hiányzik. Teljesen beilleszkedtem, az emberek fantasztikusak, az időjárás messze nem olyan rossz, mint ahogy sokan hiszik és bár itt sem működik egy csomó minden (pl. az egészségügy vagy tömegközlekedés borzalmas, a lakásárak jelenleg horrorisztikusak, a bürokráciát, logika hiányát dolgokban nem is említem :)), alapjáraton kevés dolog bosszant.

2017. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!