Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez most akkor csalás a Munkaüg...

Ez most akkor csalás a Munkaügyi Központ részéről?

Figyelt kérdés

Augusztusban regisztráltam pályakezdőként. Nemrég felajánlottak nekünk ingyenes képzéseket. Én az angol középfokra felkészítő tanfolyamot választottam, mert angolból csak alapfokúm van. Gondoltam ez tök jó, most így akkor simán meg lesz majd abból is a középfokú nyelvvizsgám. Igen ám, de aztán jöttek a bibik!

Amikor már aláírtam rengeteg papírt, akkor közölték velem, hogy lesz belépő vizsga. De mondom jó, bár nem értettem, hogy ha rendelkezem alapfokú nyelvvizsgával, amit be is kellett mutatni, akkor minek vizsgázni egy tanfolyam előtt. Szóval már ekkor bűzlött a dolog. Aztán később a vizsga (amiről előtte semmit sem mondtak) előtt mondták, hogy nem csak a vizsga eredménye számít, tehát ne lepődjünk meg, ha XY pár ponttal jobbat ír, mint Z, de Z indulhat a tanfolyamon, XY pedig nem.Persze többet erről nem mondtak.

A vizsga is furcsa volt. Az írásbeli teljesen a nyelvtanra ment, de az még oké. Viszont a szóbeli. Én magyarul is lassan, megfontoltan beszélek. Itt elmondtam egy mondatot, már mentünk is a következő feladatra (3 feladat volt: magunkról beszélni, kép leírás, szituáció), pedig még tudtam volna mondani.

De mindegy, szerintem nem sikerülhetett olyan rosszul az egész, tegnap mégis azzal kerestek meg, hogy nem vehetek részt a tanfolyamban.

De akkor minek kellett aláírni azt a sok papírt? Gondolom a statisztikákba az kerül bele, hogy hányan írtak alá, míg jóval kevesebbet oktatnak. Ez mutyi, ugye?



2017. okt. 20. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom egy ilyen tanfolyamot bárki elkezdhet,érettségi bizonyítvány a feltétel!
2017. okt. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mármint ingyenest? Mert ez ingyenes lett volna.


És egy csaj azért nem is vizsgázhatott, tehát őt már a vizsga előtt kiszórták, mert csak érettségije volt, nem volt szakképesítése.


Szóval, amit írsz, az nem igaz.

2017. okt. 20. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:
De igaz amit írok! Ingyenes tanfolyam! Én is jártam! Itt akkor csak gyűjtöttek embereket és úgy hozták ki,hogy az illető vissza lépett! Nálunk is volt ilyen!
2017. okt. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Keress egy csinos tanárt aki felkèszít estènkènt közèpfokra ès vizsgázz le. Tuti nem bánod meg. ;)
2017. okt. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kellett a hely a " munkaügyis Gizi unokaöccsének", ezért szórtak ki. Én is akartam menni angolra, de már a telefonban azt mondták, ne reménykedjek, akkora a túljelentkezés, hogy inkább nem is jelentkeztem.
2017. okt. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz bejutni a munkaügyi központos tanfolyamokra. De egyébként semmit nem vesztettel vele. En bejutottam egy okj-s tanfolyamra de nem nagyon tanitottak meg a szakmát, csak loptuk a napot. Szóval hiába lett meg mindenkinek, mehetünk vissza a gyárba vagy lehet megint otthon ülni.
2018. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!