Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai munkaerőpiacon a munkavá...

A mai munkaerőpiacon a munkavállalók válogatnak és nem a munkáltatók? Én ezt nem érzem egyáltalán

Figyelt kérdés

Azt hallom olvasom ezer helyen megfordult a régi trend és már nem a munkáltatók válogatnak hanem a munkavállalók, a cégek meg örülnek ha lasszóval befognak valakit.

Állítólag.

Én ezt marhára nem érzem.

Én azt tapasztalom hogy továbbra is a két kezem összetehetem ha találok helyet ami szóba áll velem.

Ill pontosítok. NORMÁLIS helyet...

Mert az igaz hogy trógerhely trógermelóval és szar fizetéssel ilyennel dunát lehet rekeszteni.Ilyet találok holnapra ötöt akár és azonnal felvesznek. Na ezek olyanok is. Nem véletlen hogy annyira senki se megy hogy azonnal felvennének.


De normális hely ami nem rabszolgatelep és nem egy tál lencsét fizetnek-na ilyet továbbra se találok égen földön se.

Velem van a baj?


2017. okt. 30. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

informatikusként rám teljesen igaz, hogy én válogatok

gyári munkásoktól, mekisektől azt hallom velük úgy bánnak, mint a kutyával és "ha nem tetszik lehet elmenni"

szóval nem mindenkire igaz, de ha van egy piacképes szakmád, akkor te válogathatsz, ha érettségid van akkor nem nagyon kapkodnak érted

2017. okt. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találsz Magyaroszágon ilyent, akkor külföldre kell menni, a határ nyitva áll.
2017. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

" akkor te válogathatsz, ha érettségid van akkor nem nagyon kapkodnak érted

"


Érettségi... hol van az. Azóta 2 diploma is van.

Annyit se érnek mint a taknyos zsebkendőm.

2017. okt. 30. 14:51
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

diploma és diploma között van különbség

de sok helyen nem is a papírt nézik max addig amíg behívnak elbeszélgetésre


nekem 3 OKJ-m van de engem a munka talál meg folyton

2017. okt. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

#4:

pontosítanék bocsi 1 OKJ-m van és 2 felnőttképzés amiből direkt nem raktam OKJ-t, de OKJ szintű

és tervezem majd lerakni a 2. OKJ-t ingyenesen, hisz emiatt nem OKJ-ztam le a többiből

2017. okt. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Titok hogy milyen munkát keresnél vagy mi? Többet tudunk segíteni ha mondjuk megmondanád milyen területen keresel munkát (mármint milyen típusú munkát), és ha már területnél tartunk, a településeket is megmondhatod amikben gondolkozol. Nem mindegy hogy valahol SZSZB megye keleti kisvárosában próbálkozol, vagy BP agglomerációban valahol.
2017. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzem, pedig állítólag olyan szakmám van, legalábbis az ismerőseim szerint: óóó egy grafikus bármikor talál állást. Lehet, hogy az a baj, hogy OKJ-s vagyok és nem diplomás. Mindenhonnan kihullok a bérigényem miatt. Pedig van vállalható portfólióm, szerintem nem olyan szar.

Fusiban sem akarnak fizetni, múltkor egy komplett könyv megtervezéséért akartak ÖTEZER forintot ajánlani.

2017. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

"Titok hogy milyen munkát keresnél vagy mi? Többet tudunk segíteni ha mondjuk megmondanád milyen területen keresel munkát (mármint milyen típusú munkát)"



Bp-i vagyok és milyen melót? akármit ami a "3 műszak szarért húgyért kategória" felett van .....

nem egy nagy elvárás, mégse találok semmit a világon csak ilyet.....


ill olyanokat ami még ez alatt van MLM Zepter és hasonló felgyújtani való ajánlatok...

2017. okt. 30. 16:52
 9/21 anonim ***** válasza:
Munkaja valogatja hol kapkodnak utanad. Egy vendeglatosra ma otthon biztos nagyobb a kereslet...
2017. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Egy nagyon pici szegmensben van csak ilyen, a többiben azonban a munkáltató keveri a keverni valót.
2017. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!