Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún viseljem a...

Állásinterjún viseljem a jegygyűrűmet vagy sem?

Figyelt kérdés

Ma este megyek egy vacsorára ami részben egy állásinterjú is. Már egy éve menyasszony vagyok, idén végeztem az egyetemen. A barátomat (vagyis vőlegényemet) megkérdeztem, hogy ő mit gondol erről, ő azt mondta az én döntésem, ha nem akarom viselni (mert kb mindenki tudja, hogy nőknél a legygyakoribb kérdés, hogy mikor akarnak gyereket és sok helyen ezt nem néznék jó szemmel.) Akkor is egyszer fény derül rá, és ha menyasszony vagyok ha nem valószínű úgyis megkérdezik. Ti mit gondoltok? Ezen a munkahelyen szerintem meg lehetne oldani a szülési szabadságot, de még annyira nem ismerem ezt a munkahelyet, hogy mennyire elfogadók.

24nő



2017. szept. 17. 09:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Allasinterjun NEM kerdezhetik meg, hogy mikor akarsz gyereket. Nyugodtan vedd csak fel.
2017. szept. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A menyasszonyi státuszodnak semmi köze ahhoz, hogy mikor akarsz gyereket. Vannak olyan házaspárok, akik pl nem akarnak gyereket. Nyilván nem gyakori, de vannak.


Ha a gyerekvállalásról kérdez, akkor háríts, hogy semmi köze hozzá(jó nem így, de ez a lényeg).

2017. szept. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem kérdezhetik meg de megteszik. Tőlem is megkérdezték egyszer (férfi volt az interjúztató és a főnök is) egy olyan helyen ahova csak 1-2 hónapra kerestek munkaerőt!!!!! -.-" -.-" nyomoroncok.
2017. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jajj a lényeg lemaradt. Én tuti viselném a jegygyűrűm!
2017. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Ahol emiatt nem kellenél, ott ne is akarj dolgozni. Szerintem viseld nyugodtan. Én kedvtelésből hordok gyűrűt, nem jegygyűrű, állásinterjúkon is viseltem.

Egyébként persze, nem szabad érdeklődni a gyerekvállalási tervekről, azért mégis akadnak, akik abban bízva, hogy úgysem derül ki, mégis megkérdezik. Ha ilyen történne, és aztán nem vesznek fel, és gyanús, hogy csak ezért, azt jelezheted az Egyenlő Bánásmód Hatóság felé.

2017. szept. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Vacsora és állásinterjú egyben? What? Milyen munka ez?
2017. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A főnök szereti így megismerni leendő munkavállalóit, hogy egy étteremben miként öltözködnek, viselkednek. Mivel olyan cégnek a fejese ami emberekkel foglalkozik ezért ez különösen fontos. Nem egy Mc'Donaldsos vacsorára lell gondolni
2017. szept. 17. 11:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Utána meg jó pénzért egy hotelbe is elhív? :DDDD Nekem ez fura, de tudod, én biztos nem mennék ilyen állásinterjúra.

Amúgy tőlem egyszer sem kérdezték meg, hogy hogy tervezem a jövőt. Ha mégis megkérdezik, mondd, hogy egy darabig még nem lesz aktuális.

2017. szept. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Haha, nem olyan ;)

Másik opció golf vagy tenisz lett volna, de mivel ilyen borongós az idő és "sérült" is vagyok ezek felejtősek. Többnyire férfiakkal szokott menni sportolni, hölgyeket étterembe viszi, ezért meg is lepődött, hogy szívesebben mentem volna teniszezni

2017. szept. 17. 11:55
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez messziről bűzlik. Az,hogy nála ez bevett szokás még nem lesz normális élethelyzet,hogy munkaidőn kívül a magánélet rovására az újonnan jött hölgyikéket vacsorázni viszi. Az meg pláne,hogy neked egyből a családi állapotod eltitkolása jut az eszedbe. Aki dolgozott már munkahelyen az tudja,hogy miről fog ez szólni.
2017. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!