Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 4 órás bejelentés de 8 órás...

4 órás bejelentés de 8 órás szerződés és egyéb dokumentumok-ha elmegyek az OMFFhez ezzel mi lesz a vége?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha van egy 8 órás teljes munkaidős szerződésem (nem érdemes kötözködni vitatni ott van benne napi 8 ó H-P teljes munkaidő), van egy csomó egyéb munkaügyi dokumentumom ami azt igazolja hogy tényleg 8 órát vagyok benn (munkaidő beosztás jelenléti ív mind a cég adta)

ÉS


ott az Ügyfélkapu ami meg vitán felül mutatja hogy 4 órát vagyok bejelentve?


Ha ezt így ahogy van szerződéssel jelenlétivel stb egyben elviszem az OMFFhez és feldobom a céget akkor mi lesz a kimenete?

A céget megbüntetik ez eddig oké.


De velem mi lesz?

Mert ugye azt senki se gondolja hogy a cég megsimogat jutalomból mert feljelentettem és átjelent szabályos 8 órába?

Hanem nyilván iszonyatos balhé lesz és megtalálja nagyon hamar a „jogszerű“ támadhatatlan indokot amivel kirúghat? Jól sejtem hogy ez lesz?


És akkor nekem el kell döntenem mi a jobb?

Állásban lenni 8 órában a 4 órás bejelentéssel és mélyen kussolni a csalásról szabálytalanságról?


vagy ugrálni feljelenteni és repülni nagyon hamar?


Mi legyen?


Én nem tudom mit tegyek se erősen sanszos mit fogok. Semmit. Kussolok és örülök hogy van hova bejárni.


2017. nov. 11. 15:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Célszerű lenne utánajárnod a saját érdekedben, mert bármi adódhat az életedben és nem mindegy, hogy a neked járó pénzt 10 vagy 5 munkaévre kapod (a négyórás munka felezi a munkaviszonyban töltött éveket)

Ha lesz akkor még nyugdíj, akkor azt is a bejelentett munkaviszonyod után kapod, ami nem mindegy, hogy 40 év, vagy 20.

A munkahelyed orrára meg nem fogják kötni, hogy te bejelentéssel éltél, hanem kiküldenek egy ellenőrzést, ahol megbuknak.

2017. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

"A munkahelyed orrára meg nem fogják kötni, hogy te bejelentéssel éltél"


Az tuti csak kicsi munkahely és csak engem érint ez az ügy... innentól fogva hiába is titok a bejelentő kiléte azonnal tundi fogják ki is volt a bejelentő.

2017. nov. 11. 15:30
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

előző vagyok


... de ki is hangsúlyozhatod, hogy névtelenséget kérsz.

2017. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"ahol megbuknak."


És ha úgy megbuknak hoy többet se nekem se senkinek nem kell már bemenni?

2017. nov. 11. 15:31
 5/22 A kérdező kommentje:

"... de ki is hangsúlyozhatod, hogy névtelenséget kérsz."


Szükségtelen mindig névtelen a bejelentő, nem adják ki.

Cska ugye kis cégnél azonnal tudják úgyis ki votl az.

2017. nov. 11. 15:32
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Kerültük egymást!:)


Ne haragudj, de egy munkaügyi ellenőrzéshez nem kell feljelentés, vagy bejelentés, azt csinálják maguktól is, ötletszerűen.

Akkor gáz csak, ha te már nyilvánosan morgolódtál emiatt, tehát egyértelmű, hogy tőled ered.

2017. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez az első alkalom a cég esetében, hogy szándékos szabálytalanságon érik, akkor azért nem szokták becsukatni vele a kapukat.
2017. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Akkor gáz csak, ha te már nyilvánosan morgolódtál emiatt, tehát egyértelmű, hogy tőled ered."


Hát azt gondolhatod mikor megtudtam hogy csak 4 órában vagyok első utam a főnökhöz vezetett ahol rákérdeztem hogy is van ez.

És el is magyarázták igen röviden hogy hát ez van nem tetszik el lehet menni.

2017. nov. 11. 15:37
 9/22 A kérdező kommentje:

"Akkor gáz csak, ha te már nyilvánosan morgolódtál emiatt, tehát egyértelmű, hogy tőled ered."


De bármeddig csavarhatjuk oda jutunk ki hogy vagy kussolok és marad így vagy bilit borítok és nem lesz még így se mert kirúgnak.

Ez a képlet sajnos.

2017. nov. 11. 15:39
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire speciális a munkád, de ha van lehetőséged, akkor válts munkahelyet! ... különösen ilyen szemét beszólás után.
2017. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!