Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek, hogy valaki boldog tud lenni egy gyári munkahellyel?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és egy srác. kb. 2 éve abbahagytam az egyetemet, mert rájöttem, hogy unom, nem élvezem a szellemi munkát. ezután elmentem dolgozni egy lemezmegmunkáló gyárba sorjázónak. eddigi életem talán legjobb 1-1,5 évének mondhattam. főnökök törődtek az emberekkel, egész lazák voltak, a munkatársak kevés kivétellel mind jóba voltak egymással. szinte minden nap jókedvvel mehetett be az ember. Sajnos önhibámon kívül el kellett bocsátaniuk. ezután pár hónapra, júliusban találtam a jelenlegi helyemet. van olyan jó hely, mint az előző, ráadásul sima minimál helyett szakmunkás minimet fizetnek.


én boldognak érzem magam ezen a helyen, ahogy a réginél is. a munkámmal is meg vannak elégedve, mégis a család, barátok, pár kollega folyton arra akar rábeszélni, hogy tanuljak inkább tovább.

Miért nem hiszik el, tudják elfogadni, hogy boldog vagyok gyári munkásként?


2017. nov. 12. 04:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Az a lényeg,hogy te boldog vagy,hidd el semmi más .


De ha pl mercedes gyárba mennél ott vannak képzések és feljebb lehet jutni ha akarsz -lehet a család ezt hiányolja....Nyelvvizsga is hasznos.

2017. nov. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%

Azt veszik alapul hogy ők melyik állásban lennének boldogok. Az emberek többsége a diplomás állást választaná.

Sem diplomás, sem szakmunkás állásban nem voltam boldog. De ha a sajátomban dolgozhattam otthon, akkor mindig boldog voltam. Ez volt már a szülői gazdaságban vagy városi lakásban egy saját fejlesztésű elektronikai termék gyártása és eladása. Ennek magyarázata az volt hogy otthon a magam ura voltam teljesen, míg állásban nem. Például az említett otthoni összeszerelő munkát ha gyárban végzik akkor a legalja munkának tekintik. De ha a saját otthonomban csinálom amibem én vagyok az igazgató, a portás, a munkás, az értékesítő meg minden, akkor 1 hetet dolgozok vele és megkeresek annyit mint diplomás állással 1 hónap alatt vad idegen helyen. Hát ezért imádom. Persze azért nem tagadom hogy különösnek találom azt hogy diplomás állással nem tudtam azt az elégedett és boldog életet elérni mint otthon maradva. Mivel egy diploma mégis több befektetés volt, ennek ellenére ha bementem vele egy munkahelyre, mégis valaki mások voltak az urak.

2017. nov. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Vannak mazochistàk,akik jól tűrik,sőt igénylik az alàrendeltséget és rabszolgalétet.Miattuk szív a többi is,aki erre nem vàgyik,de amíg vannak birkàk,akik beérik ennyivel is,addig nem fognak rendeződni az "erőviszonyok" és a tàrsadalmi viszonyok igazsàgtalanok maradnak.
2017. nov. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

# 3: Abban is van igazság amit írtál, hogy az országban megfigyelhetőek a mazochisták. De ugyanakkor az is igaz, hogy a diploma nem garancia arra hogy ő lesz az úr és nem pedig azok akik lopnak-csalnak.

Itt írják hogy mérnök vagy matematikus is inkább kivonult a velejéig megromlott emberi társadalomból:

[link]

Ők sem valószínű hogy mazochizmusból tették, hanem mert ott ők a maguk urai, nem pofázik bele életükbe senki. De a "modernnak" mondott társadalmunkban elérték ezt? Hogy például diplomával ők lettek az urak és nem a gazemberek? Vagyis van eset amikor pont azért választja valaki a látszólag rosszabbat mert nem mazochista.

2017. nov. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Mert előítéletesek és ostobák. Ismerek nem egy embert, aki diplomával keresne maximum nettó 120 ezret, ellenben gyári munkásként nettó 180 - 200 ezer is megvan. Azért baromira nem mindegy ilyen drága országban a több tízezer különbség. Nemcsak képzetlen idióták kénytelenek gyárban dolgozni. Nagyon jó gyárban dolgoznak ismerőseim és egyik rokonom. Nemcsak a fizetés miatt jó, hanem a társaság is. Illetve kapnak még extrákat is és vannak előre lépési lehetőségek is. Szeretnek ott dolgozni. Ellenben egy irodista ismerős szinte minden nap panaszkodik. Igaz, hogy közgáz diplomával nettó 300 ezret kap, de még munkaidő lejárta után is hivogatják munka ügyben, ellentétben a gyárimunkással, aki a munkaidő letelte után már sz.rik a cég dolgaira és a családjáé. Nem beszélve arról, hogy ez az ismerős kétszínű, bunkó, törtető pitchákkal van egy légtérben az irodában. Természetesen gyárban is lehet sz.r és irodában is lehet jó, de azt megjegyzem, én is inkább gyárban dolgoznék, mint egy olyan állásban, ahol nem hagynak békén munka után.
2017. nov. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
ÉN nem tudnék boldog lenni egy gyári munkahellyel, de láttam olyanokat, akik igen. Szóval ha valahol azt olvasod, hallod valakitől, hogy nem akar gyárban dolgozni, az csak annyit jelent, hogy az NEKI nem felel meg, Ő nem csinálja szívesen, mással akar foglalkozni. Nem arról szól egy ilyen kijelentés, hogy általában a gyári munka mindenkinek rossz, hanem NEKI rossz, ettől neked még lehet jó.
2017. nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mazohizmus, meg "birkaság" az, hogy valaki szereti ha irányítják. Ha így gondolkozunk akkor az emberiség 99%-a birka mert valaki más irányítja őket.


Alapból vannak egyszerűbb emberek, és ezt nem rosszindulatból írom, akik nem tudnának amúgy sem ellátni összetett, önálló feladatokat. Néha sokkal egyszerűbb az ha megmondják mit kell csinálni és csak azt csinálod.


Ráadásul a diploma, tanultság sem garancia semmire.

Munkatársam azon akadt ki, hogy építkezésen az elvileg vasszerelőnek odavitt mindenféle emberek magasabb fizetést kapnak mint ő, mindezt úgy, hogy neki kell elmagyaráznia hogyan is kell szerelni a betonvasakat.


Na meg az sem mindegy, hogy magasabb kicsivel a kereseted, de a nyakadba akasztanak vele egy vagon felelősséget, vagy teljesen nyugodtan végzed a saját feladatrészed más felügyelete mellett.

2017. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyen szerintem az számit milyen a közöség ha vaccak elkel menni.Én a helyedben azért mennék tanulni mert van családod sokan azért mennek gyárba mert fizetni kel a számlákat.Ha a családod támogat mindenképen megérné a tanulás.
2017. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked mázlid volt, mert kifogtál egy jobbféle helyet. De a tipikus gyári melóban a fiatal újoncot lenézik, csicskáztatják, irígykednek rá, belekötnek ott, ahol tudnak, ésatöbbi.
2017. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb gyárban a főnökök egyáltalán nem törődnek az emberrel, sőt emberszámba sem nézik a munkásokat. A munkatársak meg rosszindulatúak és az egész munkaidőt azzal töltik, hogyan szívassák meg a másokat, hogyan tegyenek neki keresztbe. És ezért cserébe kiszúrják a szemed egy olyan fizetéssel, amiből nem tudsz megélni egyedül, ha a szüleid már nem támogatnak. Szóval ezért elég nehéz elhinni, hogy valaki ilyen helyen boldog lehet.
2017. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!