Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te mit szeretnél, Túlélni,...

Te mit szeretnél, Túlélni, Megélni, vagy Jól élni?

Figyelt kérdés

Mit is jelentenek ezek?


Túlélni az életet: amikor az albérleted épp hogy ki tudod fizetni,és mivel nincs pénzed 3x-i étkezésre ezért csak egyszer eszel 2 nap valami hús leves félét ami olcsó,és így telnek a napjaid egész halálod napjáig.


Megélni: amikor az embernek van pénze kifizetni az albérletét de már nincs annyi pénze,hogy csokoládékat,chipseket,nassoljon, vagy akár utazzon,elmenjen nyaralni,szóval hogy élményeket szerezzen.

Aligha tud kicsit gyüjteni,hogy gyerk szülinap esetén tudjon valami kis autót venni még esetleg valami különlegeset készíteni.


Jól élni: egyszerüen sok mindent megvehet,nem kell aggódnia azon,hogy erre,meg erre van-e pénze mert mindig van pénze,nő mondjuk nem milliós kütyükre.

Nem kell számolgatni hogy mennyi pénze van.

Sok helyre elutazhat, és minden ünnepkor rendesen ajándékozhat.

Nincs aggodalom.

No de ez nem azt jelenti,hogy milliós.


Mi a Milliós: bármit megtehet,röviden. (De ez nem kell nekem)


Én jól élni szeretnék,ezért segítsetek nekem légyszi.


Szeretnék vállalkozásba kezdeni,de olyanná ami garantált sikert hoz.


Olyan ötlettel elő állni,amire a világ még sosem gondolt pedig ott van az orruk elött de nem látják,és igénylik az emberek.


Ti mit igényeltek?

Milyen vállalkozás nyíljon?



2017. nov. 13. 09:17
1 2
 1/17 piriiiii ***** válasza:
100%

Jaj, azt hittem, ez valami filozófiai kérdés lesz...

De ha nem, akkor még jó, hogy milliós, olyan vágyaim vannak, amik milliókba kerülnének (lovak, fényképezőgép, drága hangszerek, utazás, művészet - amihez kellenek drága gépek, szerszámok).

Hogy milyen vállalkozás? Magyarországon vállalkozni nem egy életbiztosítás.

2017. nov. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy jobban csináld, mint mások. Ha csokiboltot nyitsz, legyen finomabb a csoki, mint máshol, különlegesebb, jobb a reklám, jobbak az árak, szebb a bolt, mint máshol. Ha meg takarító vállalkozásba kezdesz, takaríts alaposabban, legyen rugalmas a munkaidőd, legyél megbízhatóbb, mint mások. Teljesen új dolgot nehéz kitalálni, viszont mindent lehet jobban csinálni, mint mások. Ja és olyat válassz, amit szívesen csinálsz, mert lehet, hogy takarítókra van épp szükség, de ha utálod csinálni, sosem leszel sikeres.
2017. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól akarsz èlni, akkor nemes szándèknak kell vezetnie. Nem a saját èrdekeidnek hanem minden ember èrdekènek. Tehát adsz ès kapsz. Mert amilyennè teszed mások èletèt, olyanná teszed a világot ès te is itt èlsz.
2017. nov. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Célokkal akarok élni és élek is... célok nélkül cseszheted akármilyen anyagi helyzeted van.
2017. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

én is, azt hittem, mint az 1-es, és csalódtam.

Átélni teljességében és kifejezni valamilyen módon az élményeimet (amelyet rengeteg munkával/gyakorlással lehet) - én ezt szeretném, na persze ezt a kutya se fizeti meg:D

2017. nov. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Már régen rossz, hogy csak a pénz érdekel és azt képzeled attól lehet megélni meg jól élni, hogy van rá pénzed. Pont ezért nem fogsz semmit megélni és jól élni sem. Mert hiányközpontúan éled az életed. Csak azt látos mid nincs, azt sosem mid van. Mindig lesznek akiknek több dolguk van mint neked. Azok vállalkozása sikeres akik nem azért indítják, hogy sokat keressenek hanem azért, hogy valamit alkossanak, létrehozzanak esetleg másokért tegyenek valamit. Aki csak a pénzért teszi mind elbukik. Senki nem tudja megmondani neked mibe fogj. Neked kell tudod mi a fontos a számodra, mi érdekel, mi az ami nem munka hanem hivatás. Mellesleg a helyesírásod is pocsék. Kezdhetnéd azzal, hogy elolvasod a Magyar helyesírás szabályait mert ez így ciki. U.i. nekem sosem volt fontos a pénz. Mégis jól élek.....és több chipstől meg csokitól csak kövérebb lennék nem boldogabb. 😜
2017. nov. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A jó élet, nemcsak az anyagiakról szól.


Vállalkozás ötletet neked kell kitalálni.

Ha mi tudnák valami tuti ötletet, amivel garantált a siker, akkor megcsinálnánk mi :D

Szerintem akinek ennyire nincs ötlete, az ne vállalkozzon.

Legkönnyebben egyébként alkalmazottként lehet jól élni (nem milliomosnak lenni, de jól élni). Nincs kockázat, nem te teszed bele a pénzed, stb. Elvégzed a munkád és megkapod érte a pénzed.

Persze ehhez is kell valami normális tudás.


Én egyébként egy hangulatos kávézóra vágyom. Nem olyanra, ami 11-kor nyit, amikor már rég túl vagyok a kávén. Nem ilyen tipikus mai design, aminek semmi hangulat, 12 egy tucat, nagyon semmilyen, modern, vagy olyan szedett-vedett. Igazi, klasszikus kávéházi búrokkal. És normális kiszolgálással, ahol nem a pultnál kell kérni, meg fél óráig készül egy kávé.

2017. nov. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szuper.

Egy klasszikus Amerikai 60-as évekig kávézóból beszélsz....csak a gond hogy van ilyen..még pedig a Pilvax

2017. nov. 13. 12:59
 9/17 anonim ***** válasza:

Először képzeni kellene önmagad szerintem. Témába vágó könyveket elolvasni, fejleszteni a világlátásod, mert ezzel a mentalitással nehezen leszel sikeres anyagilag.


Miért gondold azt, hogy aki jól él az nem számolgatja a pénzét? Úgy véled, nekik nincsenek terveik már az életben, nem akarnak nagyobb projektet elindítani, csak megrekedni a szintjükön? Minden ember más és nem ennyire homogén csoportokból áll a társadalom, mint amit felsoroltál.


Szerintem mi jól élünk a fenti lista alapján, de fillér pontosan írjuk a költésünket és nagyon ésszerűen vásárolunk. Vannak nagyobb volumenű céljaink az életben és ehhez szükséges.


Ajánlom olvasásra a Kiszámoló blogot vagy a Kiszámoló Akadémia videóit a youtubeon.


Ott elhangzik, hogy amikor futni látsz embereket az ablakod alatt és felteszed a kérdést, hogy miért futnak azok, akik vékonyak és fittek, hiszen semmi szükségük nincs rá. Pont azért futnak, hogy így nézzenek ki. Ezt párhuzamba állíthatjuk azzal, hogy valaki pont azért gazdag, mert spórol és nem szórja el a pénzét ostobaságokra. Akik hitelből költenek fogyasztási cikkekre az én szememben nem gazdagok, hanem csak annak akarnak látszani.

2017. nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Így van, vállalkozáshoz nem csak mások igényeit kell nézni, hanem azt is, TE mit tufsz eladni... én pl asztalos vagyok... ez most ihhon egy jól jövedelmező szakma, ha kihajtod a beledet... ha meg alkalmazott vagy, akkor kb 130netto...

Én válalkozó vagyok, keresek annyit, mint aki kihajtja a belét, pedig nem dolgozom megrendelésre... magamtól találom ki, éppen mit csinálok, sokkal inkább művészetnek tekintem mint munkánal, a kapcsolataim pedig el tudják adni Manhattanben, Monacoban, Dubaiban... de ehhez az kellett, hogy 15 évet lemelózzak Manhattanben és meglegyenek ezek a kapcsolatok, hogy itt borsodban művészkedek egyet, és nekem csak fel kell adnom postán a lapraszerelt terméket... néha egyben, de nyilván az utiköltségben tud horibilis árakat produkálni.

2017. nov. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!