Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan képesek megélni,...

Hogyan képesek megélni, elindulni az életben az emberek? Ti miből és hogyan éltek?

Figyelt kérdés
Friss diplomás vagyok, 4 éves szakmai tapasztalattal is rendelkezem, nem büfészakos diplomám van. Pestre szeretnék költözni egy kis városból, de hogyan?? Nézegetek lakásokat, van ahol egy szobát adnak ki 60 ezer forintért. Lakást 100 ezerért. Ne gondolkozzatok nagyban, pici garzonokról írok. A keresetem legjobb esetben is kb 120 ezer forint lenne, még így is. Később természetesen ez növekszik, de egyelőre a munkahelyeken kezdőként alkalmaznának ennyi bérért. Ha kifizetek mondjuk 100 ezret egy lakásért, hogy lehetőleg 25 évesen ne Józsikával is Kis Pistával osztozzak egy lakáson, akkor van 20 ezrem marad megélni, vagy ha osztozom a házon akkor 50-60 ezer jobb esetben. Ebből még főzni kell, bérletet kell vennem és sorolhatnám. Pénz gyűjtése esélytelen ebben az esetben, örülhetek ha kihúzom hóvégéig valahogy. Ez elképesztő... ti hogyan indultatok el az életben?? Hogy élnek az átlag emberek? Miért kell ellehetetleníteni azt aki nevesincs városból szeretne kimenekülni egy jobb élet reményében? :/ Ja, és még mielőtt kérdeznétek, a saját városomban munkát kapni esélytelen. Ha mégis kapnék, tengődhetnék életem végéig szüleim nyakán. Párom nincs, akivel költözést, vagy bármit lehetne tervezni... :(
2017. aug. 20. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

hm, milyen ismerős story. én is sokáig voltam otthon, nem találtam melót elég sokáig, felénk nem szeretik a nőket alkalmazni, vagy elmehetek biodroidnak gyárba 3 műszakba. persze az is munka, nem lebecsülendő, csak kilátástalan és lélekölő. na meg egy jobb gyárba felénk már protekció kell

én annak idején sok-sok szülői támogatással indultam, vagy 5 milliót beleadtak a lakásvásárlásba, amit a párommal vettünk. neki vagy 3x több a fizuja, mint nekem, ő értelem szerűen többet tudott félretenni. mikor megismerkedtünk én még csak közfogis melón tengődtem jobb híján, később álltam munkába, az is vacak bérért, 100-at se ütötte meg, szóval ezt a kis pénzt rakosgattam. össze vissza 500e volt a szla-mon, ezzel tudtam saját zsebből beszállni a lakásba. anyósomék is adtak bele, párom igényelt munkahelyi támogatást, amit nem kell visszacsengetnie, csak nem mondhat fel x évig. így csak 6 misi hitelt kellett felvenni.

meg persze nekem még ketyeg a Fundamenta, páromé már lejárt, ő kivette.

összességében, ha nem kapunk támogatást szülői oldalról és nekem jön az életembe a párom, akkor nekem esélyem sincs elköltözni otthonról. ez ma Magyarország sajnos.

én a te helyedben csak egy szobát vennék ki, anyagilag még így is jobban jársz, mintha saját zsebből akarnál csengetni az albit. pár évig elviseled a lakótársakat, 3-4 év alatt csak megnő a fizetésed annyira, hogy egy kicsi garzonba költözhess, aztán többet tudsz félre tenni.

28/N

2017. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%

Nem büfészakos diploma, de max 120 rongyot keresnél... Inenntől kezdve az a diploma értéktelen. Élhetelen szakmával szakmával egyedül ne gyere Budapestre. Fölösleges.

Végezz el olyan tanfolyamot, ami élhető szakmát ad, pl. a szobafestő-mázolók hónapokra előre be vannak táblázva és nem gombokért dolgoznak.

Nekem amúgy a lakhatás adott Budapesten, igaz szülőkkel. Két végzettségem van, talán a 2. félig értelmes, de gazdag nem leszek belőle. Most gondolkodom egy 3. szakmán.

2017. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

T. Hölgyeim és Uraim! Menjünk sorjában.


Miből gondolod, h ilyen keveset keresnél? Miért nem készülsz a bértárgyalásra tudatosan? Az az igazság, h igenis van Bp-n és környékén harc a jobb munkaerőért. És miért ne lehetnél te a jobb, a keresettebb, a tökéletes? Előfordulhat persze, h elsőre nem a végzettségednek megfelelő munkát találod meg, de fogadj meg most egy tanácsot: mihelyst vhova felvesznek, kezdd el azonnal keresni a következő, neked megfelelő állást.


Igen, előfordulhat, h elsőre messze esnek az elvárásaidtól a lehetőségek. Prioráljátok a céljaitokat! Mi a fontosabb: punnyadni a kellemes meleg lében, v több kockázatot vállani és elindulni vmerre?


Igen, nehezebb egyedül. Ezért köss szövetséget/elevenítsd fel korábbi kapcsolataidat/használd kapcsolati hálód, gyertek fell többen a kisvárosodból. Mindenre van kreatív megoldás.


Ha minden kötél szakad, akkor tudjátok, amíg az EU tagjai vagyunk, addig szabad a munkaerő áramlása.

2017. aug. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakoznék 3-as válaszoló utolsó mondatához,annyival változtatva, hogy nálam első opció lenne. Egyszóval irány nyugat, ha már elhagyod kisvárosodat, némi tartalékkal, és ahogy írod "nembüfé" szakkal, gyakorlattal tárt karokkal fogadnak bármelyik EU-s városban. Sok szerencsét kívánok, Pestet felejtsd el...!
2017. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is most tervezek Budapestre költözni egy kisebb városból. Nekem még diplomám sincs, és csak maximum 1 év munkatapasztalatom, de az első munkahelyre felvettek, ahova elmentem interjúra. 150-200 ezer között fogok keresni (túlóra, jatt, műszakpótlék függő hogy pontosan mennyi). Egyelőre csak szobát fogok bérelni (idegenekkel), szóval a lakhatás és közlekedés kijön havi kb 70.000-ből, marad minimum 80.000 Ft kajára és minden másra. Persze a 2 havi kaució, lakbér, és megélni 1-2 hónapig amíg nem kapok normális fizetést, az már bonyolultabb. Én a szüleimtől kértem kölcsön, és majd apránként visszaadom ezt a pénzt a fizetésemből. Kb 1 évig tervezek ezen a munkahelyen maradni, addig megtanulok még egy nyelven és ezzel már kereshetek annyit, hogy egyedül kivegyek egy albérletet.

Megkérdezhetem, milyen diplomád van, amivel csak 120 ezret keresel?

2017. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tipikus probléma hogy vidéken nincs munka, Budapesten meg olyan drága a szállás, hogy csak az informatikusok tudják zsebből kifizetni.


Fejleszd a nyelvtudasodat vagy berelj valaki mással közösen lakást vagy irány nyugat

2017. aug. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
120ezer diplomával? Milyen diploma csillagász? Először dolgozz helyben BÁRMIT amiből 3-400.000 összeraksz és utána indulj neki.
2017. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
Szia! Én körülbelül egy éve "állok" saját lábon. Milyen messze laksz Budapesttől? Van egyfajta támogatás. Ha érdekel szívesen segítek, dobj egy üzit:)
2017. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
Nem tudom miből van diplomád, de a honvédségnél ha diplomád van akkor könnyen megcsíphetsz egy hadnagyi rendfokozatot, ami elég jól fizet+juttatások+lakástámogatás stb.. nem tudom milyen beállítottságú vagy, de szerintem látogass meg egy toborzó irodát. Én 20 éves vagyok 18 évesen szereltem fel... Valószínüleg ezen a pályán maradok maximum átszerelek a rendőrséghez, amit ugyan csak ajánlok a diplomád miatt. Én szeretem a munkámat, sosem álmodtam volna arról hogy érettségi nélkül 20 évesen olykor 250ezeren felül fogok keresni. Próbáld meg mindenképpen, de nem tudom sajnos miből van diplomád... így nem tudlak ellátni jó tanácsokkal. Minden esetre én ebből keresem a kenyerem, el tudok rakni pénzt, nyugdíjam is lesz, ráadásul még szeretem is csinálni.
2017. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Jogász végzettségem van, ráadásul kitünővel végeztem, ilyen olyan versenyeken értem el helyezést, plusz 3 nyelvet beszélek mondhatni perfekt. A jogász szakmával az a baj, hogy kezdőként mindenki keveset keres. Lehet akár milliókat akasztani, de ahhoz évek munkái kellenek. Dolgoztam egyetem mellett, ráadásul jogi területen, minimálbért kerestem, de nyilván nem volt meg a diplomám, nem adhattak többet.

Nálunk sok esetben nincs olyan h a munkáltató határozza meg mennyit fizet, hanem törvényileg van leszabályozva, lehetsz akármilyen remek munkaerő. Közféra fizet nettó 120 ezret nyelvvizsgával mindennel együtt... ahogy az évekkel haladsz előre úgy kapsz pár 10 ezerrel többet, de időskorodra nem kapsz 200 nettónál többet.


Ügyvédként úgyszint, még bojtár vagy örülhetsz ha minimálbér, aztán ugye attól függ hányan keresnek meg, de míg annyi tapasztalatod lesz az szintén évek munkája.


Bíróként szintén semmi. Ott is fokozatok vannak, de egy fogalmazó keres 120 körül szintén... bíróként max 3-400 ezer, de kihalásos alapon megy.


Van még jogtanácsos, végrehajtó, na ezek azok a szakmák ahol már teljesítménytől és cégtől függ mennyit fizetnek.


De elkezdeni nehéz, én már ennyi tapasztalattal és nyelvismerettel ülhetnék akár vezetői székbe csak hát protekció alapon megy :)


Félreértés ne essék, minden jogász így kezdi, és sokan évek múlván (5-6 év) milliomossá válnak, szóval mindez nem a jogász szakma túltelítettségéről szól, mert kivétel nélkül mindenki kap állást az ismerőseim köréből is, és én is kapnék, csak megélni nem tudnék..


ja, és aki azt érte hha 120 nettót kapok akkor nem büfé diploma...orvos sem keres többet. akkor az is büfé szakos? Diploma után kezdőként senki sem keres többet, egy diplomával sem! Max cégeknél, meg az ilyen-olyan csókosok...


Külföldre pedig nem szándékozok menni.

2017. aug. 20. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!